CONSTRUCTA PLUS MATEJKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA JAWNA
KRS 0000880017 NIP 7812003133 REGON 384804175

Podmiot wykreślony z KRS: 29.03.2023
icon cil:factory_____ffffff
aktywa
25,3 mln
zł
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
117 tys.
zł
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
-298 tys.
zł
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
3,2 mln
zł
Info
Województwo
WIELKOPOLSKIE
Miejscowość
POZNAŃ
Adres
UL. MAŁOPOLSKA, 8
Kod pocztowy
60-616
Rejestracja
2021-01-26
Organ reprezentujący
WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
Forma prawna
SPÓŁKA JAWNA
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
KAŻDY ZE WSPÓLNIKÓW JEST UPRAWNIONY DO SAMODZIELNEGO RERPEZENTOWANIA SPÓŁKI.

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Constructa Plus Matejki osiągnęła 116 942 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 113 655 zł. Pozostałe przychody to 3287 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 415 080 zł.
icon custom:bullet-chevron
Strata netto wyniosła 298 138 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 115 417 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 116 942 zł w 2021 roku.
• 1524 zł w 2020 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 77 685 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• -298 138 zł w 2021 roku.
• -375 823 zł w 2020 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Constructa Plus Matejki wynosi 3 183 453 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 145 261 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 3 183 453 zł w 2021 roku.
• 3 328 713 zł w 2020 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Constructa Plus Matejki wynosi -301 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Constructa Plus Matejki wynosi -301 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 74 428 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• -301 398 zł w 2021 roku.
• -375 827 zł w 2020 roku.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi 74 428 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• -301 398 zł w 2021 roku.
• -375 827 zł w 2020 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Szacowane zatrudnienie Constructa Plus Matejki mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

Brak danych o obwieszczeniach w MSiG.


Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Constructa Plus Matejki nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Constructa Plus Matejki wynosi 0,23%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,23% w 2021 roku.
• 0,23% w 2020 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Constructa Plus Matejki charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon custom:bullet-chevron
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 1 roku.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
• Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Constructa Plus Matejki wynosi 367 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,46 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,46 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki maleje między 2020 a 2021 rokiem. Zmiana wynosi 22 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 367 tys. zł w 2021 roku.
• 389 tys. zł w 2020 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 1,46 mln zł w 2021 roku.
• 1,57 mln zł w 2020 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Constructa Plus Matejki wyniosły 415 053 zł.
icon custom:bullet-chevron
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Constructa Plus Matejki wyniosła 25 325 625 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe to 25 325 625 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 25 325 625 zł.
icon custom:bullet-chevron
Kapitał (fundusz) własny to 4 181 508 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 21 144 117 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 12 727 406 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 298 138 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 25 325 625 zł sumy bilansowej i 4 181 508 zł kapitału własnego w 2021 roku.
• 12 598 219 zł sumy bilansowej i 4 479 646 zł kapitału własnego w 2020 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1,18%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -7,13%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła -265,19%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła -254,95%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punkt procentowy rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 24 450 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 24 400 punktów procentowych rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Constructa Plus Matejki wyniosły 21 144 117 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 25 325 625 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 83,5%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 13 025 544 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 21 144 117 zł w 2021 roku
• 8 118 573 zł w 2020 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi 19 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 83% w 2021 roku
• 64% w 2020 roku

Wierzyciele

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Constructa Plus Matejki ma 21 144 117 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
icon custom:bullet-chevron
Najwięcej jest winna klientom spoza grupy kapitałowej: 20 444 306 zł (97%).
icon custom:bullet-chevron
Poza tym: dostawcom 699 811 zł (3%).
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.
icon custom:bullet-chevron
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
icon custom:bullet-chevron
W roku 2021 największa część zobowiązań przypada klientom spoza grupy kapitałowej (zaliczki): 97% (w 2020: 71%).
icon custom:bullet-chevron
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej nie zmienił się: 0% w 2020 i w 2021.

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Constructa Plus Matejki wynosi 1,2 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,24 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 0,23, czyli same środki pieniężne pokrywają 23% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 132,83 miesiąca.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (25 325 625 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (21 144 117 zł) o 4 181 508 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 1,2 w 2021 roku
• 1,55 w 2020 roku

Obsługa długu

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Constructa Plus Matejki nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 4 932 282 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty odsetek: 27 zł. Zysk operacyjny (EBIT) jest ujemny - odsetki bez pokrycia w zysku.
icon custom:bullet-chevron
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 21 144 117 zł - sekcja Zadłużenie.
icon custom:bullet-chevron
W latach 2020, 2021 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach:
• 2021: bez długu, gotówka 4,9 mln zł
• 2020: bez długu, gotówka 1,4 mln zł
icon custom:bullet-chevron
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki:
• 2021: strata operacyjna
• 2020: strata operacyjna

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Constructa Plus Matejki wynosi 88 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 573 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -485 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosi 62 402 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego czasu obrotu zapasów - zwykle wynika z zapasu utrzymywanego przy sprzedaży bliskiej zeru (zapasy ÷ przychody × długość okresu), a bywa też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 28 613 zł, z czego 28 613 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 88 dni w 2021 roku
• 0 dni w 2020 roku
icon custom:bullet-chevron
Oś wykresu jest przycięta do 600 dni, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych serii. Poza kadrem:
• rotacja zobowiązań (DPO): 2131 dni w 2020 roku
• rotacja zapasów: 2 463 241 dni w 2020 roku
• rotacja zapasów: 62 402 dni w 2021 roku
Tak skrajne wartości nie opisują zwykłego czasu obrotu - zwykle wynikają z zapasów albo rozrachunków wykazanych przy sprzedaży lub kosztach bliskich zeru, a bywają też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Constructa Plus Matejki wynoszą 415 052 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 332 210 zł, czyli 80% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 48 759 zł, czyli 12% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to pozostałe koszty rodzajowe: 34 048 zł, czyli 8% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły:
• 415 tys. zł w 2021 roku
• 377 tys. zł w 2020 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2021 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, pozostałe koszty rodzajowe. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Constructa Plus Matejki wykazała przychody na poziomie 116 942 zł.

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Constructa Plus Matejki wykazała zysk netto większy niż 5% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 45% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 95% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 65% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 13% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 12% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 30% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 16% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 41 z 51 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym: 110 598,92
– od jednostek powiązanych 0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów 0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna) 0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki 0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów 110 598,92
B. Koszty działalności operacyjnej 415 051,66
I. Amortyzacja 0,00
II. Zużycie materiałów i energii 48 759,22
III. Usługi obce 332 210,36
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1) 34,00
V. Wynagrodzenia 0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1) 0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe 34 048,08
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów 0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) -304 452,74
D. Pozostałe przychody operacyjne 3 056,16
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych 0,00
II. Dotacje 0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych 0,00
IV. Inne przychody operacyjne 3 056,16
E. Pozostałe koszty operacyjne 1,66
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych 0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych 0,00
III. Inne koszty operacyjne 1,66
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E) -301 398,24
G. Przychody finansowe 3 286,73
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4) 0,00
II. Odsetki, w tym: (+1) 3 286,73
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1) 0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 0,00
V. inne 0,00
H. Koszty finansowe 26,79
I. Odsetki, w tym: (+1) 26,79
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1) 0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 0,00
IV. inne 0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H) -298 138,30
J. Podatek dochodowy 0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty) 0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K) -298 138,30

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Constructa Plus Matejki składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 23 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2021
−23 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Udziałowcy

Brak danych o udziałowcach.


Reprezentacja

Brak danych o reprezentacji.


Podobne organizacje do CONSTRUCTA PLUS MATEJKI