Organizacja Loranze osiągnęła 8 073 777 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 6 462 472 zł. Pozostałe przychody to 1 611 305 zł.
Całkowite koszty wyniosły 11 286 068 zł.
Strata netto wyniosła 4 823 596 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 345 629 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 073 777 zł w 2024 roku. • 38 853 620 zł w 2023 roku. • 9 990 448 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -803 933 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -4 823 596 zł w 2024 roku. • -24 620 646 zł w 2023 roku. • 891 842 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Loranze wynosi 19 980 228 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 77 854 455 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 330 038 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 19 980 228 zł w 2024 roku. • 43 826 495 zł w 2023 roku. • 69 338 318 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Loranze wynosi -3,92 mln zł.
EBITDA Loranze wynosi -310 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Loranze.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Loranze wynosi 2,65%. To oznacza, że firma ma szansę 2,65% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,283% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,65% w 2024 roku. • 2,56% w 2023 roku. • 2,63% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Loranze wynosi 1,07%. To oznacza, że firma ma szansę 1,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,168% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,07% w 2024 roku. • 0,89% w 2023 roku. • 0,13% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Loranze charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Loranze wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,89 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 3,89 mln zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3,89 mln zł w 2024 roku. • 4,78 mln zł w 2023 roku. • 15,76 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Loranze wyniosły
10 384 491
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Loranze wyniosła 153 832 221 zł.
a
ktywa obrotowe to 12 986 213 zł.
a
ktywa trwałe to 140 846 008 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 153 832 221 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 134 368 608 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 19 463 614 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 25 638 704 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 153 832 221 zł w 2024 roku. • 159 089 315 zł w 2023 roku. • 224 103 828 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -25%.
Marża operacyjna wyniosła -61%.
Marża netto wyniosła -60%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -10.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -10 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Loranze wyniosły 134 368 608 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 153 832 221 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 87%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 22 394 768 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 134 368 608 zł w 2024 roku • 135 190 540 zł w 2023 roku • 145 289 627 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 87% w 2024 roku • 85% w 2023 roku • 65% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Loranze wykazała przychody na poziomie 8 073 777 zł.
Organizacja zarobiła -3 739 912 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1 083 684 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -4 823 596 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -29% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 180 614 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1 083 684 zł w 2024 roku • 5 768 935 zł w 2023 roku • 211 738 zł w 2022 roku
Organizacja Loranze wykazała zysk netto większy niż 1% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 17% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 15% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 12% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 98% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 99% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 74% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 17% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 15% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 12% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 5 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 68 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 276 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+68
dni względem terminu
1
w terminie
5
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 6 dni17-04-2026
2023
+4 mies. 1 dni13-11-2024
2022
+5 mies. 17 dni29-12-2023
2021
+2 mies. 21 dni04-01-2023
2020
+1 mies. 12 dni26-11-2021
2019
−9 mies. 10 dni09-01-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Generali Europe Income Holding S.a. posiada 8539
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 04.10.2023 jest Generali Europe Income Holding S.a. kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 09.12.2021 do 04.10.2023
był Generali Europe Income Holding S.a. kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 10.06.2020 do 09.12.2021 najwięcej udziałów posiadał Generali Europe Income Holding S.a.. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.