Organizacja Walter & Janiak osiągnęła 1 503 894 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 503 894 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 713 297 zł.
Zysk netto wyniósł 790 598 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 503 894 zł w 2024 roku. • 2 587 367 zł w 2023 roku. • 1 082 668 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 136 121 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 790 598 zł w 2024 roku. • 816 054 zł w 2023 roku. • 191 472 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Walter & Janiak wynosi 5 922 617 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 757 631 zł a 11 068 366 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 987 103 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 922 617 zł w 2024 roku. • 6 335 054 zł w 2023 roku. • 2 219 851 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Walter & Janiak wynosi 866 tys. zł.
EBITDA Walter & Janiak wynosi 882 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Walter & Janiak mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Walter & Janiak wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,405% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Walter & Janiak wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku. • 0,02% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Walter & Janiak charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Walter & Janiak wynosi 280 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 45 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 820 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 45 tys. zł a 820 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
47 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 280 tys. zł w 2024 roku. • 238 tys. zł w 2023 roku. • 114 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 45 tys. zł w 2024 roku. • 67 tys. zł w 2023 roku. • 32 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 820 tys. zł w 2024 roku. • 628 tys. zł w 2023 roku. • 342 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
111 990
zł.
Koszty operacyjne Walter & Janiak wyniosły
637 421
zł.
Wynagrodzenia stanowią
18%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
18 665 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 111 990 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
18% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Walter & Janiak wyniosła 2 490 765 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 490 265 zł.
a
ktywa trwałe to 500 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 490 765 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 147 258 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 343 507 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 409 800 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 490 765 zł w 2024 roku. • 2 004 361 zł w 2023 roku. • 1 141 917 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 32%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 34%.
Marża operacyjna wyniosła 58%.
Marża netto wyniosła 53%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 19 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -15 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Walter & Janiak wyniosły 147 258 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 490 765 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 6%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 15 694 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 147 258 zł w 2024 roku • 209 790 zł w 2023 roku • 165 673 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 26.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 6% w 2024 roku • 10% w 2023 roku • 15% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Walter & Janiak wykazała przychody na poziomie 1 503 894 zł.
Organizacja zarobiła 866 154 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 75 556 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 790 598 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 75 556 zł w 2024 roku • 84 721 zł w 2023 roku • 23 991 zł w 2022 roku