SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU WIELOOSOBOWEGO ZARZĄDU, DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI, UPOWAŻNIENI SĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja Mako TSL osiągnęła 274 498 672 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 273 449 369 zł. Pozostałe przychody to 1 049 303 zł.
Całkowite koszty wyniosły 272 545 537 zł.
Zysk netto wyniósł 903 832 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 34 312 334 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 274 498 672 zł w 2025 roku. • 146 527 zł w 2024 roku. • 18 001 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 113 160 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 903 832 zł w 2025 roku. • 4020 zł w 2024 roku. • 1416 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Mako TSL wynosi 253 602 925 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
9 038 317 zł a 686 246 679 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 31 695 814 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 253 602 925 zł w 2025 roku. • 315 025 zł w 2024 roku. • 215 908 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mako TSL wynosi 2,73 mln zł.
EBITDA Mako TSL wynosi 9,24 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
341 678 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 731 974 zł w
2025 roku. • 4984 zł w
2024 roku. • 2016 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
1 155 574 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 9 243 141 zł w
2025 roku. • 4984 zł w
2024 roku. • 2016 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Mako TSL wynosi 82 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 82 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Mako TSL wynosi 2,35%. To oznacza, że firma ma szansę 2,35% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,250% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,35% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mako TSL wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Mako TSL charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mako TSL wynosi 8,24 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 181 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 17,86 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 181 tys. zł a 17,86 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1,03 mln zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 8,24 mln zł w 2025 roku. • 27 tys. zł w 2024 roku. • 20 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 181 tys. zł w 2025 roku. • 1 tys. zł w 2024 roku. • 0 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 17,86 mln zł w 2025 roku. • 94 tys. zł w 2024 roku. • 68 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
11 619 367
zł.
Koszty operacyjne Mako TSL wyniosły
270 717 395
zł.
Wynagrodzenia stanowią
4%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
1 452 421 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 11 619 367 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
4% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mako TSL wyniosła 132 959 447 zł.
a
ktywa obrotowe to 77 403 591 zł.
a
ktywa trwałe to 55 555 857 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 132 959 447 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 43 641 469 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 89 317 978 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 16 613 862 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 132 959 447 zł w 2025 roku. • 408 195 zł w 2024 roku. • 345 502 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Mako TSL wyniosły 43 641 469 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 132 959 447 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 33%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5 455 184 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 43 641 469 zł w 2025 roku • 139 848 zł w 2024 roku • 81 175 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 33% w 2025 roku • 34% w 2024 roku • 23% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Mako TSL wykazała przychody na poziomie 274 498 672 zł.
Organizacja zarobiła 3 411 180 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2 507 348 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 903 832 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 74% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 313 419 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2 507 348 zł w 2025 roku • 937 zł w 2024 roku • 560 zł w 2023 roku