SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST JEDNOOSOBOWO PREZES ZARZĄDU, W POZOSTAŁYCH PRZYPADKACH WYMAGANA JEST REPREZENTACJA ŁĄCZNA DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄD, CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM LUB DWÓCH PROKURENTÓW
Organizacja Sigma Lift osiągnęła 2 753 754 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 753 754 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 750 572 zł.
Zysk netto wyniósł 3181 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -336 043 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 753 754 zł w 2024 roku. • 2 886 580 zł w 2023 roku. • 3 048 776 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -461 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 3181 zł w 2024 roku. • 3305 zł w 2023 roku. • 25 469 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Sigma Lift wynosi 2 676 762 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
31 811 zł a 6 884 384 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 241 675 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 676 762 zł w 2024 roku. • 2 763 421 zł w 2023 roku. • 2 957 894 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Sigma Lift wynosi 38 tys. zł.
EBITDA Sigma Lift wynosi 61 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
2653 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 37 752 zł w
2024 roku. • 33 660 zł w
2023 roku. • 47 845 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
7686 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 60 614 zł w
2024 roku. • 57 963 zł w
2023 roku. • 74 249 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Sigma Lift wynosi 8 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 8 os. w 2024 roku. • 8 os. w 2023 roku. • 9 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Sigma Lift wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Sigma Lift wynosi 0,14%. To oznacza, że firma ma szansę 0,14% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,14% w 2024 roku. • 0,14% w 2023 roku. • 0,17% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Sigma Lift charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Sigma Lift wynosi 84 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 221 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 221 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
6 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 84 tys. zł w 2024 roku. • 88 tys. zł w 2023 roku. • 100 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2024 roku. • 1 tys. zł w 2023 roku. • 5 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 221 tys. zł w 2024 roku. • 220 tys. zł w 2023 roku. • 220 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
703 832
zł.
Koszty operacyjne Sigma Lift wyniosły
2 716 001
zł.
Wynagrodzenia stanowią
26%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-70 682 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 703 832 zł w 2024 roku • 629 074 zł w 2023 roku • 735 380 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
26% w 2024 roku •
22% w 2023 roku •
25% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Sigma Lift wyniosła 1 731 617 zł.
a
ktywa obrotowe to 866 471 zł.
a
ktywa trwałe to 865 146 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 731 617 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 627 348 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 104 269 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -87 825 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 731 617 zł w 2024 roku. • 1 831 833 zł w 2023 roku. • 2 140 176 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 0%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Sigma Lift wyniosły 627 348 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 731 617 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 36%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -66 756 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 627 348 zł w 2024 roku • 730 745 zł w 2023 roku • 1 042 175 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 36% w 2024 roku • 40% w 2023 roku • 49% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Sigma Lift wykazała przychody na poziomie 2 753 754 zł.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Sigma Lift wykazała zysk netto większy niż 36% organizacji z branży "Produkcja wyrobów z drutu, łańcuchów i sprężyn".
Organizacja wykazała przychód większy niż 29% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 21% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.05%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 36% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 29% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 26% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 40% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 21% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.05%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 38 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 7 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-38
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−7 dni08-07-2025
2023
w terminie15-07-2024
2022
−4 dni11-07-2023
2021
−3 mies. 25 dni22-06-2022
2020
−2 mies. 18 dni29-07-2021
2019
−2 mies. 3 dni13-08-2020
2018
−1 mies. 1 dni14-06-2019
2017
−5 dni10-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Największym udziałowcem od 30.01.2017 jest Zaleski Mirosław kontrolujący 99% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 13.12.2016 do 30.01.2017: • Zaleski Mirosław (25% udziałów) • Zaleski Konrad (25% udziałów) • Zaleska Barbara (25% udziałów) • Zaleski Rafał (25% udziałów)