Produkcja kardiomonitorów i defibrylatorów|Rozwiązania telemetryczne do analizy sygnału EKG|Sprzęt medyczny stosowany w Polsce i za granicą|Dostosowanie produktów do potrzeb różnych specjalizacji medycznych
EMTEL Śliwa jest wiodącym producentem sprzętu medycznego w Polsce, specjalizującym się w projektowaniu i produkcji aparatów do monitorowania parametrów biologicznych pacjentów oraz sprzętu reanimacyjnego. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku i przez ponad 30 lat zyskała zaufanie licznych placówek medycznych, w tym szpitali klinicznych, wojewódzkich i miejskich oraz jednostek pogotowia ratunkowego. Emtel oferuje szeroki asortyment urządzeń, w tym zaawansowane kardiomonitory i defibrylatory, które są stosowane nie tylko w Polsce, ale również w różnych krajach Europy, Azji, Ameryce Południowej i Australii. Dzięki wysokiej jakości produktów oraz nieustannemu rozwojowi technologii, firma stała się synonimem niezawodności i efektywności w dziedzinie monitorowania stanu zdrowia pacjentów. Emtel koncentruje się na dostosowywaniu swoich rozwiązań do potrzeb rynku, co potwierdzają liczne certyfikaty i osiągnięcia w branży medycznej.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Emtel Śliwa osiągnęła 14 783 243 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 14 669 136 zł. Pozostałe przychody to 114 107 zł.
Całkowite koszty wyniosły 11 568 954 zł.
Zysk netto wyniósł 3 100 183 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 143 669 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 14 783 243 zł w 2025 roku. • 11 441 414 zł w 2024 roku. • 14 099 141 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -267 622 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 3 100 183 zł w 2025 roku. • 2 153 481 zł w 2024 roku. • 3 061 132 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Emtel Śliwa wynosi 38 802 153 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
16 545 927 zł a 88 244 942 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 436 321 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 38 802 153 zł w 2025 roku. • 31 587 324 zł w 2024 roku. • 37 051 081 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Emtel Śliwa wynosi 4 mln zł.
EBITDA Emtel Śliwa wynosi 4,26 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
167 854 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 3 999 723 zł w
2025 roku. • 2 573 678 zł w
2024 roku. • 4 126 106 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
169 282 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 4 255 053 zł w
2025 roku. • 2 805 835 zł w
2024 roku. • 4 569 147 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Emtel Śliwa wynosi 22 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 22 os. w 2025 roku. • 24 os. w 2024 roku. • 28 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Emtel Śliwa wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2025 roku. • 2,87% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Emtel Śliwa wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Emtel Śliwa charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Emtel Śliwa wynosi 2,17 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 443 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 6,34 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 443 tys. zł a 6,34 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
141 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,17 mln zł w 2025 roku. • 1,92 mln zł w 2024 roku. • 2,03 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 443 tys. zł w 2025 roku. • 343 tys. zł w 2024 roku. • 423 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 6,34 mln zł w 2025 roku. • 5,84 mln zł w 2024 roku. • 5,88 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 493 848
zł.
Koszty operacyjne Emtel Śliwa wyniosły
10 669 414
zł.
Wynagrodzenia stanowią
33%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
216 670 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 493 848 zł w 2025 roku • 2 872 922 zł w 2024 roku • 2 785 231 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
33% w 2025 roku •
33% w 2024 roku •
28% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Emtel Śliwa wyniosła 23 990 999 zł.
a
ktywa obrotowe to 20 040 961 zł.
a
ktywa trwałe to 3 950 038 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 23 990 999 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 929 764 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 22 061 236 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 946 374 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 23 990 999 zł w 2025 roku. • 21 014 287 zł w 2024 roku. • 22 919 512 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 13%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 14%.
Marża operacyjna wyniosła 27%.
Marża netto wyniosła 21%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -6.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -7.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Emtel Śliwa wyniosły 1 929 764 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 23 990 999 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 8%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 64 999 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 929 764 zł w 2025 roku • 553 234 zł w 2024 roku • 2 376 679 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 8% w 2025 roku • 3% w 2024 roku • 10% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Emtel Śliwa wykazała przychody na poziomie 14 783 243 zł.
Organizacja zarobiła 3 881 303 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 781 120 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 3 100 183 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 20% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 97 640 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 781 120 zł w 2025 roku • 483 535 zł w 2024 roku • 957 486 zł w 2023 roku
Organizacja Emtel Śliwa wykazała zysk netto większy niż 91% organizacji z branży "Produkcja urządzeń, instrumentów oraz wyrobów medycznych, włączając dentystyczne".
Organizacja wykazała przychód większy niż 90% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 91% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 2%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 90% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 91% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 24% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 96 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-96
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−3 mies. 19 dni28-03-2025
2023
−2 mies. 22 dni24-04-2024
2022
−18 dni27-06-2023
2021
−3 mies. 26 dni21-06-2022
2020
−4 mies. 16 dni01-06-2021
2019
−5 mies. 24 dni24-04-2020
2018
−2 mies. 20 dni26-04-2019
2017
−2 mies. 6 dni10-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki