Organizacja Medical SPA osiągnęła 81 000 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 81 000 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 15 524 zł.
Zysk netto wyniósł 65 476 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -1 294 293 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 81 000 zł w 2018 roku. • 183 282 zł w 2018 roku. • 183 282 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 84 794 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 65 476 zł w 2018 roku. • -158 440 zł w 2018 roku. • -158 440 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Medical SPA wynosi 315 906 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 916 671 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 600 956 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 315 906 zł w 2018 roku. • 122 188 zł w 2018 roku. • 122 188 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Medical SPA wynosi 65 tys. zł.
EBITDA Medical SPA wynosi 73 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
84 797 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 65 480 zł w
2018 roku. • -158 439 zł w
2018 roku. • -158 439 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
81 554 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 73 225 zł w
2018 roku. • -135 204 zł w
2018 roku. • -135 204 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Medical SPA wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2018 roku. • 2,91% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Medical SPA wynosi 1,50%. To oznacza, że firma ma szansę 1,50% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,180% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,50% w 2018 roku. • 0,65% w 2018 roku. • 0,65% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Medical SPA charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Medical SPA wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 13 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 13 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się między 2017 a 2018 rokiem.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 13 tys. zł w 2018 roku. • 7 tys. zł w 2018 roku. • 7 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1743
zł.
Koszty operacyjne Medical SPA wyniosły
15 520
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-88 655 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1743 zł w 2018 roku • 60 310 zł w 2018 roku • 60 310 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
4.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2018 roku •
18% w 2018 roku •
18% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Medical SPA wyniosła 1 388 058 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 271 387 zł.
a
ktywa trwałe to 116 671 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 388 058 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 587 760 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -199 702 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 24 009 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 388 058 zł w 2018 roku. • 1 321 683 zł w 2018 roku. • 1 321 683 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -33%.
Marża operacyjna wyniosła 81%.
Marża netto wyniosła 81%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -51 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 82 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 82 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Medical SPA wyniosły 1 587 760 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 388 058 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 114%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 116 972 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 587 760 zł w 2018 roku • 1 586 862 zł w 2018 roku • 1 586 862 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 114% w 2018 roku • 120% w 2018 roku • 120% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Medical SPA wykazała przychody na poziomie 81 000 zł.
Organizacja zarobiła 65 476 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 65 476 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2018 roku • 0 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Organizacja Medical SPA wykazała zysk netto większy niż NaN% organizacji z branży "Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż NaN% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż NaN% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż NaN% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż NaN% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż NaN% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż NaN% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż NaN% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł NaN%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 3% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2018 były wyższe niż 59% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 92% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był wyższy niż 85% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 7% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 8% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 43 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 36 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+43
dni względem terminu
0
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
+1 mies. 6 dni20-08-2019
2018
+3 mies. 2 dni14-08-2019
2017
+2 dni17-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Wrona Natalia posiada 95
udziałów,
które stanowią
95.0% firmy.
Największym udziałowcem od 14.12.2018 jest Wrona Natalia kontrolujący 95% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 15.03.2016 do 14.12.2018
był Wola Development kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 28.10.2015 do 15.03.2016 najwięcej udziałów posiadał Nobel Spv. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.