Organizacja Porais osiągnęła 21 835 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 21 835 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 15 263 zł.
Zysk netto wyniósł 6572 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -3652 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 21 835 zł w 2018 roku. • 25 487 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 3849 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 6572 zł w 2018 roku. • 2723 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Porais wynosi 48 410 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
7565 zł a 92 009 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 17 890 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 48 410 zł w 2018 roku. • 30 520 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Porais wynosi 7 tys. zł.
EBITDA Porais wynosi 7 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
4534 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 7366 zł w
2018 roku. • 2832 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
4534 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 7366 zł w
2018 roku. • 2832 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Porais mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2018 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Porais wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Porais wynosi 0,01%. To oznacza, że firma ma szansę 0,01% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,01% w 2018 roku. • 0,01% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Porais charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Porais wynosi 2 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 4 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 1 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 2 tys. zł w 2018 roku. • 1 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2018 roku. • 0 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4 tys. zł w 2018 roku. • 1 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
7290
zł.
Koszty operacyjne Porais wyniosły
14 469
zł.
Wynagrodzenia stanowią
50%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-8471 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 7290 zł w 2018 roku • 15 761 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
19.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
50% w 2018 roku •
70% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Porais wyniosła 11 805 zł.
a
ktywa obrotowe to 11 805 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 11 805 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1718 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 10 087 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 6809 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 11 805 zł w 2018 roku. • 4995 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 56%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 65%.
Marża operacyjna wyniosła 34%.
Marża netto wyniosła 30%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -12 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 23 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 19 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Porais wyniosły 1718 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 11 805 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 15%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 237 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1718 zł w 2018 roku • 1481 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 15 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 15% w 2018 roku • 30% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Porais wykazała przychody na poziomie 21 835 zł.
Organizacja zarobiła 7361 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 789 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 6572 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 11% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 680 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 789 zł w 2018 roku • 109 zł w 2017 roku