SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO SPÓŁKĘ REPREZENTUJE JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU. JEŻELI W SPÓŁCE DZIAŁA ZARZĄD WIELOOSOBOWY, TO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W JEJ IMIENIU WYMAGA SIĘ ŁĄCZNEGO WSPÓŁDZIAŁANIA DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU WRAZ Z PROKURENTEM.
Produkcja proszków serwatkowych|Oferuje szeroką gamę proszków mlecznych|Specjalizacja w produktach mlecznych przystosowanych do przemysłu|Wsparcie w ramach unijnych programów
Bempresa to firma specjalizująca się w produkcji oraz dostarczaniu wysokiej jakości produktów mlecznych, przystosowanych do potrzeb przemysłowych. Firma oferuje szeroką gamę proszków serwatkowych i mlecznych, w tym serwatki demineralizowane, serwatki słodkie oraz różne odmiany serwatki Optimo. W ofercie znajdują się także produkty takie jak odtłuszczone i pełnotłuste mleko w proszku, maślanka w proszku, oraz jedzonka instant jak jogurty w proszku. Bempresa kładzie duży nacisk na jakość swoich wyrobów, co potwierdza współpraca w ramach unijnych programów wspierających rozwój przedsiębiorstw. Dzięki precyzyjnemu dostosowywaniu produktów do indywidualnych potrzeb klientów, firma wyróżnia się na tle konkurencji. Bempresa jest znana z dostarczania produktów szytych na miarę, które spełniają specyficzne wymagania odbiorców.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Bempresa osiągnęła 44 780 993 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 44 733 138 zł. Pozostałe przychody to 47 855 zł.
Całkowite koszty wyniosły 44 313 139 zł.
Zysk netto wyniósł 467 854 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi
6 416 946 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 44 780 993 zł w 2019 roku. • 34 449 906 zł w 2018 roku. • 57 614 885 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
329 549 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 467 854 zł w 2019 roku. • 573 310 zł w 2018 roku. • 1 126 952 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Bempresa wynosi 32 594 653 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 397 251 zł a 103 031 659 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
5 837 604 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 32 594 653 zł w
2019 roku. • 26 637 920 zł w
2018 roku. • 44 269 860 zł w
2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Bempresa wynosi 726 tys. zł.
EBITDA Bempresa wynosi 728 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
354 783 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 725 760 zł w
2019 roku. • 790 907 zł w
2018 roku. • 1 435 326 zł w
2017 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
358 201 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 728 278 zł w
2019 roku. • 797 451 zł w
2018 roku. • 1 444 680 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Bempresa wynosi 12 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 12 os. w 2019 roku. • 10 os. w 2018 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 15 obwieszczeń
dotyczących organizacji Bempresa. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 18 stycznia 2021.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 18 stycznia 2021 (MSiG nr 10/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
15
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 20964. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SĄD
REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 28.01.2015.
[LU.VI NS-REJ.KRS/119/21/36]
UWAGAMSiG 10/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 08.01.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (14) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 1151397. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540932. SĄD REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD
W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[LU.VI NS-REJ.KRS/24831/20/472]
Rzuć okiemMSiG 253/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 18.12.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 6. Rub. 4. Informacja o połączeniu, podziale
przekształceniu wpisać: 1 1. PRZEJĘCIE PRZEZ INNĄ
SPÓŁKĘ 2. WZMIANKA W TRYBIE ART. 507 § 1 K.S.H.
DOTYCZĄCA POŁĄCZENIA ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO BEMPRESA SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (SPÓŁKI PRZEJMUJĄCEJ) Z BEMPRESA SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (SPÓŁKĄ PRZEJMOWANĄ) W TRYBIE ART. 492 § 1 PKT 1 K.S.H. I ART.
516 § 6 K.S.H., POŁĄCZENIE BEZ PODWYŻSZENIA KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO ORAZ ZMIANY
UMOWY SPÓŁKI PRZEJMUJĄCEJ; UCHWAŁA
NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO BEMPRESA
SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NUMER 1/12/2020 Z DNIA 11 GRUDNIA 2020
ROKU W PRZEDMIOCIE POŁĄCZENIA Z BEMPRESA
SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ZAPROTOKOŁOWANA PRZEZ NOTARIUSZA
NINĘ JAŚKO-ŁOPATEK W KANCELARII NOTARIALNEJ W LUBLINIE, REPERTORIUM A NR 8204/2020;
UCHWAŁA NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA
WSPÓLNIKÓW BEMPRESA SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NUMER 1/12/2020
Z DNIA 11 GRUDNIA 2020 ROKU W PRZEDMIOCIE
POŁĄCZENIA Z ZAKŁADEM PRODUKCYJNYM
BEMPRESA SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ZAPROTOKOŁOWANA PRZEZ
NOTARIUSZA NINĘ JAŚKO-ŁOPATEK W KANCELARII NOTARIALNEJ W LUBLINIE, REPERTORIUM
A NR 8199/2020
Poz. 1084913. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540932. SĄD REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD
W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[LU.VI NS-REJ.KRS/21196/20/483]
Rzuć okiemMSiG 224/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.11.2020 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 17 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników wykreślić:
1 1. MAŃKA 2. BARTŁOMIEJ 3. [ukryto]
5. 3 UDZIAŁY O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 150.000
ZŁ 6. NIE 2 1. STOPA 2. TOMASZ 3. [ukryto]
5. 3 UDZIAŁY O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 150.000 ZŁ
6. NIE wpisać: 3 1. ZAKŁAD PRODUKCYJNY BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 431668827 4. 0000046334 5. 6 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 300 000,00 ZŁ 6. TAK
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 1007014. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/261106/20/831]
MSiG 212/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 17.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 17.10.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 1007013. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/261088/20/814]
MSiG 212/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 17.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 676221. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/145815/19/525]
MSiG 135/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 08.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 676220. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/145799/19/145]
MSiG 135/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 08.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 08.07.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 676219. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/145776/19/777]
MSiG 135/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 08.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 555905. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SĄD
REJONOWY LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 28.01.2015.
[LU.VI NS-REJ.KRS/11308/19/617]
Rzuć okiemMSiG 129/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 20
MAJA 2019 ROKU, REPERTORIUM A NR 3276/2019.
NOTARIUSZ ALEKSANDRA PISKORSKA-AFTYKA,
KANCELARIA NOTARIALNA W LUBLINIE, ZMIANA
§ 10, § 11 I § 14. PRZYJĘCIE TEKSTU JEDNOLITEGO
UMOWY SPÓŁKI
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) wykreślić:
2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU
SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK
ZARZĄDU SAMODZIELNIE. wpisać: 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO SPÓŁKĘ
REPREZENTUJE JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU.
JEŻELI W SPÓŁCE DZIAŁA ZARZĄD WIELOOSOBOWY, TO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W JEJ
IMIENIU WYMAGA SIĘ ŁĄCZNEGO WSPÓŁDZIAŁANIA DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU WRAZ Z PROKURENTEM.
X V. W P I S Y D O
Poz. 104990. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/978636/19/250]
MSiG 49/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.03.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 28.01.2015 DO 31.12.2015
Poz. 104989. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/978635/19/849]
MSiG 49/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.03.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 28.01.2015 DO 31.12.2015
Poz. 104988. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
22 ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/978634/19/448]
MSiG 49/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.03.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 04.03.2019 okres OD
28.01.2015 DO 31.12.2015
Poz. 933188. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/770732/18/36]
MSiG 216/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.08.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
Poz. 933187. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/770556/18/80]
MSiG 216/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.08.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.08.2018 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016
Poz. 915927. BEMPRESA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000540932. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.01.2015.
[RDF/766284/18/357]
MSiG 215/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.08.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 07.08.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Bempresa nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Bempresa wynosi 1,95%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,570% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,95% w 2019 roku. • 1,67% w 2018 roku. • 0,81% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Bempresa charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Bempresa wynosi 953 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 94 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,79 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 94 tys. zł a 1,79 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
46 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 953 tys. zł w 2019 roku. • 742 tys. zł w 2018 roku. • 1,04 mln zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 94 tys. zł w 2019 roku. • 115 tys. zł w 2018 roku. • 215 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,79 mln zł w 2019 roku. • 1,38 mln zł w 2018 roku. • 2,3 mln zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
682 525
zł.
Koszty operacyjne Bempresa wyniosły
44 007 378
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1,6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
108 947 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 682 525 zł w 2019 roku • 529 361 zł w 2018 roku • 464 630 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0,4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1,6% w 2019 roku •
1,6% w 2018 roku •
0,8% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Bempresa wyniosła 16 111 720 zł.
a
ktywa trwałe to 926 940 zł.
a
ktywa obrotowe to 15 184 780 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 16 111 720 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 921 862 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 11 189 858 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 062 792 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 520 582 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 16 111 720 zł sumy bilansowej i 4 921 862 zł kapitału własnego w 2019 roku. • 10 011 919 zł sumy bilansowej i 4 454 009 zł kapitału własnego w 2018 roku. • 11 986 135 zł sumy bilansowej i 3 880 698 zł kapitału własnego w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2,9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 9,51%.
Marża operacyjna wyniosła 1,62%.
Marża netto wyniosła 1,04%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
9,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
0,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Bempresa wyniosły 11 189 858 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 16 111 720 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 69,5%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 542 211 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 11 189 858 zł w 2019 roku • 5 557 910 zł w 2018 roku • 8 105 437 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
0,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 69% w 2019 roku • 56% w 2018 roku • 68% w 2017 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Bempresa wynosi 1,69 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,32 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,02, czyli same środki pieniężne pokrywają 2% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 138 tys. zł należności i inne: 11,7 mln zł zapasy do sprzedania: 3,3 mln zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,69 zł, z czego 0,02 zł w gotówce.
1,69
płynność bieżąca
1,32
płynność szybka
0,02
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 0,17 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,69 w 2019 roku • 1,47 w 2018 roku • 1,36 w 2017 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Bempresa wynosi 79 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 72 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 7 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 27 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 9 706 304 zł, z czego 9 706 304 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza7 dni
firma płaci dostawcom 7 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
79 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 79 dni
72 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 72 dniach
Rotacja zapasów27 dni
towar leży w magazynie 27 dni, zanim firma go sprzeda
27 dni
Należności handlowe9,7 mln zł
klienci są winni firmie 9,7 mln zł
do 12 miesięcy9,7 mln zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 79 dni w 2019 roku • 38 dni w 2018 roku • 17 dni w 2017 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Bempresa wynoszą 43 483 506 zł.
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 33 969 866 zł, czyli 78% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 8 365 495 zł, czyli 19% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 567 942 zł, czyli 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem43,5 mln zł
Zużycie materiałów i energii34 mln zł · 78%
Usługi obce8,4 mln zł · 19%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)568 tys. zł · 1%
Pozostałe koszty rodzajowe322 tys. zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów129 tys. zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia115 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty12 tys. zł · <1%
Amortyzacja3 tys. zł · <1%
Suma kosztów działalności organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 43,5 mln zł w 2019 roku • 33,4 mln zł w 2018 roku • 56,1 mln zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Bempresa wykazała przychody na poziomie 44 780 993 zł.
Organizacja zarobiła 646 877 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 179 023 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 467 854 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 27,7% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
62 922 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 179 023 zł w 2019 roku • 165 344 zł w 2018 roku • 304 866 zł w 2017 roku
Organizacja Bempresa wykazała zysk netto większy niż 85% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa mleka, wyrobów mleczarskich, jaj, olejów i tłuszczów jadalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 84% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,25%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 84% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 89% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był wyższy niż 49% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 49% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 wynosił on 0,25%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:44 614 197,22
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów44 877 505,82
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)-545 080,50
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki166 404,40
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów115 367,50
B. Koszty działalności operacyjnej43 483 505,50
I. Amortyzacja2 517,82
II. Zużycie materiałów i energii33 969 866,43
III. Usługi obce8 365 494,55
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)11 900,34
V. Wynagrodzenia567 942,11
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)114 582,86
VII. Pozostałe koszty rodzajowe322 406,08
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów128 795,31
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)1 130 691,72
D. Pozostałe przychody operacyjne118 940,94
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych97 112,02
IV. Inne przychody operacyjne21 828,92
E. Pozostałe koszty operacyjne523 872,27
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych129 392,44
III. Inne koszty operacyjne394 479,83
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)725 760,39
G. Przychody finansowe47 854,88
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)47 854,88
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe126 738,69
I. Odsetki, w tym: (+1)37 130,64
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)400,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne89 208,05
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)646 876,58
J. Podatek dochodowy179 023,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)467 853,58
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Bempresa składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 274 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 2 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+274
dni względem terminu
1
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
+2 dni17-10-2020
2018
−7 dni08-07-2019
2017
+23 dni07-08-2018
2016
+12 mies. 28 dni07-08-2018
2015
+32 mies. 2 dni04-03-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie