Produkcja i sprzedaż wyrobów mięsnych|Szeroka oferta wędlin, kiełbas i świeżego mięsa|Współpraca z lokalnymi dostawcami|Dbałość o jakość i świeżość produktów
Barczyk Zakład Mięsny to renomowana firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży wyrobów mięsnych. Firma posiada wieloletnią tradycję i cieszy się uznaniem wśród klientów dzięki wysokiej jakości produktów oraz dbałości o szczegóły w procesie produkcji. Zakład oferuje szeroką gamę wyrobów mięsnych, które są starannie przygotowywane z najlepszych surowców, co gwarantuje ich doskonały smak i wartość odżywczą. W ofercie znajdują się zarówno wędliny, kiełbasy, jak i świeże mięso. Firma stawia na współpracę z lokalnymi dostawcami, co pozwala na zapewnienie świeżości i najwyższej jakości produktów. Barczyk Zakład Mięsny regularnie aktualizuje swoją ofertę, dostosowując ją do zmieniających się gustów i potrzeb klientów. Ponadto, firma angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnej, promując zdrowe i dobrej jakości wyroby mięsne.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Barczyk Zakład Mięsny osiągnęła 17 896 412 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 17 896 412 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 17 703 525 zł.
Zysk netto wyniósł 192 887 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 521 516 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 17 896 412 zł w 2024 roku. • 18 316 144 zł w 2023 roku. • 16 230 507 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 7130 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 192 887 zł w 2024 roku. • 170 812 zł w 2023 roku. • 113 075 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Barczyk Zakład Mięsny wynosi 17 983 655 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 928 874 zł a 44 741 031 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 395 386 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 17 983 655 zł w 2024 roku. • 18 061 741 zł w 2023 roku. • 16 374 979 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Barczyk Zakład Mięsny wynosi 193 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
7130 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 192 887 zł w
2024 roku. • 170 812 zł w
2023 roku. • 113 075 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Barczyk Zakład Mięsny mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Barczyk Zakład Mięsny wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2024 roku. • 2,85% w 2023 roku. • 2,86% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Barczyk Zakład Mięsny wynosi 0,11%. To oznacza, że firma ma szansę 0,11% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,11% w 2024 roku. • 0,11% w 2023 roku. • 0,11% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Barczyk Zakład Mięsny charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Barczyk Zakład Mięsny wynosi 503 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 29 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,41 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 29 tys. zł a 1,41 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
11 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 503 tys. zł w 2024 roku. • 486 tys. zł w 2023 roku. • 462 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 29 tys. zł w 2024 roku. • 26 tys. zł w 2023 roku. • 17 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,41 mln zł w 2024 roku. • 1,38 mln zł w 2023 roku. • 1,36 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Barczyk Zakład Mięsny wyniosły
17 703 525
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Barczyk Zakład Mięsny wyniosła 8 517 193 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 308 867 zł.
a
ktywa trwałe to 6 208 326 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 517 193 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 475 641 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 7 041 551 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 5490 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 517 193 zł w 2024 roku. • 8 419 828 zł w 2023 roku. • 8 294 847 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 3%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Barczyk Zakład Mięsny wyniosły 1 475 641 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 517 193 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 17%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -20 093 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 475 641 zł w 2024 roku • 1 529 521 zł w 2023 roku • 1 491 723 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 17% w 2024 roku • 18% w 2023 roku • 18% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Barczyk Zakład Mięsny wykazała przychody na poziomie 17 896 412 zł.
Organizacja Barczyk Zakład Mięsny wykazała zysk netto większy niż 52% organizacji z branży "Przetwarzanie i konserwowanie mięsa, z wyłączeniem mięsa z drobiu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 61% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 52% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 61% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 70% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 26% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 176 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 275 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+176
dni względem terminu
3
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 5 dni16-04-2026
2023
−1 mies. 4 dni11-06-2024
2022
+11 mies. 2 dni11-06-2024
2021
+8 mies. 7 dni19-06-2023
2020
+19 mies. 25 dni02-06-2023
2019
−3 mies. 17 dni30-06-2020
2018
−2 mies. 17 dni29-04-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki