Organizacja Aluminium Plus osiągnęła 11 484 753 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 11 476 753 zł. Pozostałe przychody to 8000 zł.
Całkowite koszty wyniosły 9 517 444 zł.
Zysk netto wyniósł 1 959 309 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -701 006 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 11 484 753 zł w 2019 roku. • 15 242 178 zł w 2018 roku. • 12 886 766 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 52 534 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 959 309 zł w 2019 roku. • 1 294 251 zł w 2018 roku. • 1 854 240 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Aluminium Plus wynosi 15 497 490 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3750 zł a 28 711 883 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 952 540 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 15 497 490 zł w 2019 roku. • 17 703 572 zł w 2018 roku. • 17 402 569 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Aluminium Plus wynosi 2,5 mln zł.
EBITDA Aluminium Plus wynosi 2,55 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
44 108 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 502 991 zł w
2019 roku. • 1 278 186 zł w
2018 roku. • 2 414 775 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
50 987 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 548 780 zł w
2019 roku. • 1 383 468 zł w
2018 roku. • 2 446 806 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2018 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Aluminium Plus wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2019 roku. • 2,86% w 2018 roku. • 2,86% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Aluminium Plus wynosi 0,22%. To oznacza, że firma ma szansę 0,22% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,060% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,22% w 2019 roku. • 0,05% w 2018 roku. • 0,10% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Aluminium Plus charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Aluminium Plus wynosi 192 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 459 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 459 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
122 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 192 tys. zł w 2019 roku. • 536 tys. zł w 2018 roku. • 436 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2019 roku. • 192 tys. zł w 2018 roku. • 362 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 459 tys. zł w 2019 roku. • 1,09 mln zł w 2018 roku. • 609 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 033 393
zł.
Koszty operacyjne Aluminium Plus wyniosły
8 973 762
zł.
Wynagrodzenia stanowią
23%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
644 077 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 033 393 zł w 2019 roku • 2 234 957 zł w 2018 roku • 745 240 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
7.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
23% w 2019 roku •
17% w 2018 roku •
7% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Aluminium Plus wyniosła 4 387 682 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 179 076 zł.
a
ktywa trwałe to 1 208 606 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 387 682 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 382 682 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5000 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -392 615 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 387 682 zł w 2019 roku. • 6 056 229 zł w 2018 roku. • 5 172 912 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 45%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 39,186%.
Marża operacyjna wyniosła 22%.
Marża netto wyniosła 17%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 19543 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Aluminium Plus wyniosły 4 382 682 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 387 682 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 100%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 534 505 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4 382 682 zł w 2019 roku • 2 902 739 zł w 2018 roku • 3 313 672 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 18 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 100% w 2019 roku • 48% w 2018 roku • 64% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Aluminium Plus wykazała przychody na poziomie 11 484 753 zł.
Organizacja zarobiła 2 464 571 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 505 262 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 959 309 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 18 121 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 505 262 zł w 2019 roku • 316 022 zł w 2018 roku • 469 020 zł w 2017 roku
Organizacja Aluminium Plus wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "PRODUKCJA WYROBÓW Z DREWNA ORAZ KORKA, Z WYŁĄCZENIEM MEBLI; PRODUKCJA WYROBÓW ZE SŁOMY I MATERIAŁÓW UŻYWANYCH DO WYPLATANIA".
Organizacja wykazała przychód większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Brak danych
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 8 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 118 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+8
dni względem terminu
2
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
+3 mies. 28 dni14-07-2020
2018
−3 mies. 1 dni15-04-2019
2017
−2 dni13-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Szubert Anna posiada 43
udziałów,
które stanowią
86.0% firmy.
Szubert Wojciech posiada 5
udziałów,
które stanowią
10.0% firmy.
Największym udziałowcem od 11.12.2019 jest Szubert Anna kontrolujący 86% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 02.10.2015 do 11.12.2019
była Szubert Anna kontrolująca 86% udziałów.
W okresie od 11.12.2013 do 02.10.2015 najwięcej udziałów posiadała Szubert Anna. Jej udziały w tym czasie wynosiły 98%.