SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO SPÓŁKĘ REPREZENTUJE PREZES ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO SPÓŁKĘ REPREZENTUJE PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, A CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PREZESEM ZARZĄDU LUB INNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU LUB PROKURENTEM.
Organizacja Mining Corporation osiągnęła 11 009 423 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 11 007 285 zł. Pozostałe przychody to 2139 zł.
Całkowite koszty wyniosły 10 560 106 zł.
Zysk netto wyniósł 447 179 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 372 211 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 11 009 423 zł w 2025 roku. • 11 289 620 zł w 2024 roku. • 8 456 589 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 58 541 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 447 179 zł w 2025 roku. • 1 005 972 zł w 2024 roku. • 42 845 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Mining Corporation wynosi 9 128 330 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 27 523 558 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 138 396 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 128 330 zł w 2025 roku. • 11 550 303 zł w 2024 roku. • 5 809 105 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mining Corporation wynosi 730 tys. zł.
EBITDA Mining Corporation wynosi 903 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
91 118 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 730 356 zł w
2025 roku. • 1 006 413 zł w
2024 roku. • 140 715 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Mining Corporation wynosi 46 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 46 os. w 2025 roku. • 49 os. w 2024 roku. • 46 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Mining Corporation wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2025 roku. • 2,86% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mining Corporation wynosi 2,09%. To oznacza, że firma ma szansę 2,09% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,300% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 2,09% w 2025 roku. • 2,14% w 2024 roku. • 2,92% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Mining Corporation charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mining Corporation wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 440 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 440 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 440 tys. zł w 2025 roku. • 452 tys. zł w 2024 roku. • 338 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
7 356 862
zł.
Koszty operacyjne Mining Corporation wyniosły
10 276 928
zł.
Wynagrodzenia stanowią
72%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
919 608 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 7 356 862 zł w 2025 roku • 7 632 007 zł w 2024 roku • 6 057 569 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
8.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
72% w 2025 roku •
74% w 2024 roku •
73% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mining Corporation wyniosła 4 058 743 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 161 856 zł.
a
ktywa trwałe to 896 887 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 058 743 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 7 125 464 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -3 066 721 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 503 364 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 058 743 zł w 2025 roku. • 3 865 083 zł w 2024 roku. • 3 053 079 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 11%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -15%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Mining Corporation wyniosły 7 125 464 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 058 743 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 176%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 791 828 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 7 125 464 zł w 2025 roku • 7 378 982 zł w 2024 roku • 7 572 950 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 288.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 176% w 2025 roku • 191% w 2024 roku • 248% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Mining Corporation wykazała przychody na poziomie 11 009 423 zł.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Mining Corporation wykazała zysk netto większy niż 62% organizacji z branży "Działalność usługowa wspomagająca pozostałe górnictwo i wydobywanie".
Organizacja wykazała przychód większy niż 83% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 20% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 20% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 5% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 10%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 62% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 83% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 81% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 79% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 20% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 20% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 5% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 10%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 142 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 82 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-142
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 22 dni24-04-2026
2024
−4 mies. 7 dni10-03-2025
2023
−3 mies. 22 dni25-03-2024
2022
−3 mies. 3 dni13-04-2023
2021
−5 mies. 20 dni28-04-2022
2020
−7 mies. 22 dni25-02-2021
2019
−7 mies. 9 dni10-03-2020
2018
−3 mies. 12 dni04-04-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Żak Marcin posiada 26
udziałów,
które stanowią
52.0% firmy.
Kowalik Łukasz posiada 24
udziałów,
które stanowią
48.0% firmy.
Największym udziałowcem od 28.10.2019 jest Żak Marcin kontrolujący 52% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 30.08.2019 do 28.10.2019
był Żak Marcin kontrolując 520% udziałów.
W okresie od 31.01.2019 do 30.08.2019 najwięcej udziałów posiadał Linter. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.