Organizacja Budownictwa Inżynieryjnego Budinż osiągnęła 58 983 494 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 56 692 829 zł. Pozostałe przychody to 2 290 665 zł.
Całkowite koszty wyniosły 54 880 827 zł.
Zysk netto wyniósł 1 812 002 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 3 218 596 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 58 983 494 zł w 2025 roku. • 60 765 642 zł w 2024 roku. • 50 682 192 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -59 439 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 812 002 zł w 2025 roku. • 232 905 zł w 2024 roku. • 1 891 709 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wynosi 74 876 648 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
18 120 025 zł a 150 966 977 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 4 681 027 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 74 876 648 zł w 2025 roku. • 68 389 355 zł w 2024 roku. • 68 127 590 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wynosi 2,05 mln zł.
EBITDA Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wynosi 2,29 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
102 700 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 051 433 zł w
2025 roku. • -19 017 zł w
2024 roku. • 1 145 650 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
90 276 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 287 922 zł w
2025 roku. • 304 322 zł w
2024 roku. • 2 164 314 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wynosi 47 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 47 os. w 2025 roku. • 46 os. w 2024 roku. • 47 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wynosi 2,71%. To oznacza, że firma ma szansę 2,71% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,71% w 2025 roku. • 2,70% w 2024 roku. • 2,73% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,07% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Budownictwa Inżynieryjnego Budinż charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wynosi 2,85 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 308 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 7,55 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 308 tys. zł a 7,55 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
198 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,85 mln zł w 2025 roku. • 2,62 mln zł w 2024 roku. • 3,78 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 308 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 172 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 7,55 mln zł w 2025 roku. • 7,19 mln zł w 2024 roku. • 11,51 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
6 062 816
zł.
Koszty operacyjne Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wyniosły
54 641 397
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
440 229 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 6 062 816 zł w 2025 roku • 5 703 639 zł w 2024 roku • 5 602 474 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2025 roku •
9% w 2024 roku •
12% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wyniosła 49 097 353 zł.
a
ktywa obrotowe to 25 240 517 zł.
a
ktywa trwałe to 23 856 836 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 49 097 353 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 11 355 609 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 37 741 744 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 4 008 921 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 49 097 353 zł w 2025 roku. • 47 515 102 zł w 2024 roku. • 48 151 837 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 5%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wyniosły 11 355 609 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 49 097 353 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 23%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 311 516 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 11 355 609 zł w 2025 roku • 11 585 360 zł w 2024 roku • 12 455 000 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 23% w 2025 roku • 24% w 2024 roku • 26% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wykazała przychody na poziomie 58 983 494 zł.
Organizacja zarobiła 2 322 787 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 510 785 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 812 002 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 22% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -11 809 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 510 785 zł w 2025 roku • 159 240 zł w 2024 roku • 458 829 zł w 2023 roku
Organizacja Budownictwa Inżynieryjnego Budinż wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Roboty związane z budową pozostałych obiektów inżynierii lądowej i wodnej, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 40% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 6%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 92% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 96% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 34% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 41% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 40% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 6%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 64 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-64
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−3 mies. 12 dni04-04-2025
2023
−2 mies. 16 dni30-04-2024
2022
−2 mies. 11 dni05-05-2023
2021
−2 mies. 7 dni09-08-2022
2020
−3 mies. 8 dni09-07-2021
2019
−12 dni03-10-2020
2018
−17 dni28-06-2019
2017
−25 dni20-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Błaszczyk Roman posiada 160
udziałów,
które stanowią
80.0% firmy.