WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI ZAGRANICZNEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU DWU-LUB TRZYOSOBOWEGO, DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIENI BĘDĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO, DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE.
Produkcja e-liquidów i aromatów|Rocznie 50 milionów sprzedanych butelek|Wysokiej jakości produkty oparte na certyfikowanych surowcach|Dostępność zarówno pod markami własnymi, jak i OEM|Rozwój poprzez inwestycje w badania i innowacje
FLAVOURTEC to wiodący producent e-liquidów oraz aromatów, który obsługuje rynek europejski od 2012 roku. Firma wyróżnia się solidnym doświadczeniem w produkcji, dostarczając rocznie 50 milionów butelek wysokiej jakości płynów do e-papierosów dla licznych dystrybutorów w ponad 40 krajach. FLAVOURTEC korzysta wyłącznie z certyfikowanych surowców, co zapewnia bezpieczeństwo i satysfakcję klientów. W ofercie znajdują się różnorodne produkty, takie jak e-liquidy, aromaty, podsy i jednorazowe e-papierosy, dostępne pod markami własnymi oraz w formie OEM. Dodatkowo, innowacyjność znajduje się w centrum działań FLAVOURTEC, które regularnie inwestuje w badania oraz rozwój, celem zwiększenia jakości swoich produktów i dostosowywania oferty do potrzeb klientów. Działa również pod marką GermanFLAVOURS, która zdobyła znaczącą pozycję na niemieckim rynku e-liquidów. FLAVOURTEC nieustannie rozwija swoją gamę produktów, co uwidacznia ich podejście do efektywności i zadowolenia konsumentów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Flavourtec osiągnęła 42 857 255 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 42 730 767 zł. Pozostałe przychody to 126 488 zł.
Całkowite koszty wyniosły 38 322 373 zł.
Zysk netto wyniósł 4 408 395 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 447 230 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 42 857 255 zł w 2025 roku. • 44 208 489 zł w 2024 roku. • 49 431 073 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -603 054 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 4 408 395 zł w 2025 roku. • 4 282 319 zł w 2024 roku. • 5 368 917 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Flavourtec wynosi 59 938 434 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
13 733 352 zł a 107 143 138 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 69 882 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 59 938 434 zł w 2025 roku. • 60 575 035 zł w 2024 roku. • 65 597 706 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Flavourtec wynosi 6,42 mln zł.
EBITDA Flavourtec wynosi 8,78 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
526 555 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 6 424 017 zł w
2025 roku. • 6 948 783 zł w
2024 roku. • 7 361 488 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
248 806 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 8 781 974 zł w
2025 roku. • 9 482 785 zł w
2024 roku. • 10 115 303 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Flavourtec wynosi 38 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 38 os. w 2025 roku. • 50+ os. (szac.) w 2024 roku. • 50+ os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Flavourtec wynosi 2,76%. To oznacza, że firma ma szansę 2,76% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,009% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,76% w 2025 roku. • 2,74% w 2024 roku. • 2,72% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Flavourtec wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Flavourtec charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Flavourtec wynosi 1,74 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 882 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,66 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 882 tys. zł a 3,66 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
45 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,74 mln zł w 2025 roku. • 1,69 mln zł w 2024 roku. • 1,29 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 882 tys. zł w 2025 roku. • 856 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3,66 mln zł w 2025 roku. • 3,73 mln zł w 2024 roku. • 2,98 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
9 462 998
zł.
Koszty operacyjne Flavourtec wyniosły
36 306 750
zł.
Wynagrodzenia stanowią
26%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
1 009 821 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 9 462 998 zł w 2025 roku • 10 375 314 zł w 2024 roku • 9 663 331 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
26% w 2025 roku •
28% w 2024 roku •
23% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Flavourtec wyniosła 24 945 951 zł.
a
ktywa obrotowe to 12 244 063 zł.
a
ktywa trwałe to 12 701 888 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 24 945 951 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 634 814 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 18 311 136 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 479 562 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 24 945 951 zł w 2025 roku. • 35 517 839 zł w 2024 roku. • 35 557 321 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 18%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 24%.
Marża operacyjna wyniosła 15%.
Marża netto wyniosła 10%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -6.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -9.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Flavourtec wyniosły 6 634 814 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 24 945 951 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 27%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 345 412 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 634 814 zł w 2025 roku • 16 886 595 zł w 2024 roku • 20 666 668 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 27% w 2025 roku • 48% w 2024 roku • 58% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Flavourtec wykazała przychody na poziomie 42 857 255 zł.
Organizacja zarobiła 5 980 326 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1 571 931 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 4 408 395 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 26% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 45 410 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1 571 931 zł w 2025 roku • 1 346 500 zł w 2024 roku • 1 521 750 zł w 2023 roku
Organizacja Flavourtec wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Produkcja leków i pozostałych wyrobów farmaceutycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 88% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 3%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 78% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 74% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 55% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 100 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 90 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-100
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies.16-04-2026
2024
−3 mies. 20 dni27-03-2025
2023
−2 mies. 3 dni13-05-2024
2022
−2 mies. 26 dni20-04-2023
2021
−4 mies. 25 dni23-05-2022
2020
−6 mies. 20 dni29-03-2021
2019
−5 mies. 5 dni13-05-2020
2018
−1 mies. 16 dni30-05-2019
2017
−2 dni13-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Thc Sicav Raif S.a. Fund 2 posiada 50
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Największym udziałowcem od 16.09.2019 jest Thc Sicav Raif S.a. Fund 2 kontrolujący 25% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 15.03.2019 do 16.09.2019
był Tar Heel Capital Ii Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych kontrolując 25% udziałów.
W okresie od 19.10.2018 do 15.03.2019 najwięcej udziałów posiadał Tar Heel Capital Ii Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. Jego udziały w tym czasie wynosiły 50%.