SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ: A) JEŻELI ZARZĄD JEST JEDNOOSOBOWY - PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE; B) JEŻELI ZARZĄD SKŁADA SIĘ Z CO NAJMNIEJ DWÓCH OSÓB - KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Organizacja Rubikon Investments osiągnęła 3 604 954 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 60 202 zł. Pozostałe przychody to 3 544 752 zł.
Całkowite koszty wyniosły -3 504 185 zł.
Zysk netto wyniósł 3 564 387 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 372 617 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 604 954 zł w 2025 roku. • 1 608 557 zł w 2024 roku. • 1 170 070 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 614 718 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 3 564 387 zł w 2025 roku. • 1 601 833 zł w 2024 roku. • 1 161 482 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Rubikon Investments wynosi 36 018 563 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
5 407 430 zł a 103 241 139 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 378 872 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 36 018 563 zł w 2025 roku. • 25 365 175 zł w 2024 roku. • 22 553 832 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Rubikon Investments wynosi 24 tys. zł.
EBITDA Rubikon Investments wynosi 24 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
170 190 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 23 760 zł w
2025 roku. • 36 241 zł w
2024 roku. • 30 090 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
156 518 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 23 760 zł w
2025 roku. • 36 241 zł w
2024 roku. • 31 318 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Rubikon Investments mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Rubikon Investments wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rubikon Investments wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,026% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,17% w 2024 roku. • 0,17% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Rubikon Investments charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rubikon Investments wynosi 1,43 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 5,16 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 5,16 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
15 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,43 mln zł w 2025 roku. • 1,18 mln zł w 2024 roku. • 1,09 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2025 roku. • 2 tys. zł w 2024 roku. • 2 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 5,16 mln zł w 2025 roku. • 4,77 mln zł w 2024 roku. • 4,57 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Rubikon Investments wyniosły
36 442
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Rubikon Investments wyniosła 26 401 483 zł.
a
ktywa obrotowe to 8 032 775 zł.
a
ktywa trwałe to 18 368 708 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 26 401 483 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 591 199 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 25 810 285 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 496 878 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 26 401 483 zł w 2025 roku. • 25 447 658 zł w 2024 roku. • 23 446 363 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 14%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 14%.
Marża operacyjna wyniosła 39%.
Marża netto wyniosła 99%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 182 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 39.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Rubikon Investments wyniosły 591 199 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 26 401 483 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 2%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 32 521 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 591 199 zł w 2025 roku • 1 600 360 zł w 2024 roku • 609 218 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 2% w 2025 roku • 6% w 2024 roku • 3% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Rubikon Investments wykazała przychody na poziomie 3 604 954 zł.
Organizacja zarobiła 3 567 585 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 3198 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 3 564 387 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 3198 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Rubikon Investments wykazała zysk netto większy niż 94% organizacji z branży "Pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 85% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 82% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 67% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.05%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 85% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 91% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 28% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 98% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 67% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.05%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 15 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 78 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-15
dni względem terminu
6
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 18 dni28-04-2026
2024
−18 dni27-06-2025
2023
−3 dni12-07-2024
2022
−5 dni10-07-2023
2021
−11 dni04-10-2022
2020
+7 dni22-10-2021
2019
−3 mies. 2 dni15-07-2020
2018
+1 mies. 20 dni03-09-2019
2017
+18 dni02-08-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Banyś Marcin posiada 1019
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 04.07.2017 jest Banyś Marcin kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 29.04.2015 do 04.07.2017
był Kancelaria Prawna Rubikon kontrolując 90% udziałów.
W okresie od 25.02.2011 do 29.04.2015 najwięcej udziałów posiadał Banyś Marcin. Jego udziały w tym czasie wynosiły 99%.