Producent przewodów elektrycznych i wiązek.|Szeroki asortyment produktów, w tym H03VV i UTP cat.5e.|Elastyczna polityka cenowa i szybka dostawa zamówień.|Inwestycje w nowoczesny park maszynowy oraz wykwalifikowaną kadrę.|Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej 4000 zł.
Mrowiec Sp. z o.o. Sp.k to dynamicznie rozwijająca się firma rodzinna, działająca od 1987 roku w branży produkcji kabli elektrycznych. Początkowo jako Spółka Cywilna, z biegiem lat przedsiębiorstwo przekształciło się, rozwijając swoją ofertę oraz inwestując w nowoczesny park maszynowy. W 2001 roku firma uzyskała status Spółki Jawnej, a od lutego 2023 roku figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym jako Spółka komandytowa. Mrowiec wyróżnia się na rynku elastyczną polityką cenową oraz szybką i terminową dostawą produktów. Specjalizuje się w produkcji szerokiego asortymentu przewodów elektrycznych i wiązek, zapewniając ich jakość poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii oraz wykwalifikowanej kadry. W ofercie znajdują się między innymi przewody H03VV-F, H03VVH2-F, H05VV-F, H05VVH2-F, YTDY oraz UTP cat.5e. Mrowiec stawia również na stały rozwój, wprowadzając innowacje do swojego asortymentu, co przyczynia się do wzrostu liczby stałych klientów oraz ich zadowolenia z jakości świadczonych usług.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Mrowiec osiągnęła 10 803 747 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 10 747 695 zł. Pozostałe przychody to 56 052 zł.
Całkowite koszty wyniosły 9 842 542 zł.
Zysk netto wyniósł 905 154 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 335 652 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 10 803 747 zł w 2025 roku. • 10 705 382 zł w 2024 roku. • 11 207 982 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 96 947 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 905 154 zł w 2025 roku. • 800 207 zł w 2024 roku. • 644 573 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Mrowiec wynosi 15 909 674 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
5 086 562 zł a 27 128 331 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 810 100 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 15 909 674 zł w 2025 roku. • 15 428 932 zł w 2024 roku. • 14 829 141 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mrowiec wynosi 878 tys. zł.
EBITDA Mrowiec wynosi 1,11 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
79 114 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 877 667 zł w
2025 roku. • 805 462 zł w
2024 roku. • 809 423 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
57 039 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 105 907 zł w
2025 roku. • 991 441 zł w
2024 roku. • 1 030 942 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Mrowiec wynosi 33 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 33 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Mrowiec wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2025 roku. • 2,87% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mrowiec wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,025% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Mrowiec charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mrowiec wynosi 632 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 132 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,37 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 132 tys. zł a 1,37 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
42 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 632 tys. zł w 2025 roku. • 638 tys. zł w 2024 roku. • 602 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 132 tys. zł w 2025 roku. • 121 tys. zł w 2024 roku. • 121 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,37 mln zł w 2025 roku. • 1,44 mln zł w 2024 roku. • 1,3 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 602 609
zł.
Koszty operacyjne Mrowiec wyniosły
9 870 028
zł.
Wynagrodzenia stanowią
26%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
109 787 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 602 609 zł w 2025 roku • 2 427 051 zł w 2024 roku • 1 874 187 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
26% w 2025 roku •
25% w 2024 roku •
18% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mrowiec wyniosła 8 707 922 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 829 671 zł.
a
ktywa trwałe to 2 878 251 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 707 922 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 925 839 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 6 782 083 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 67 085 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 707 922 zł w 2025 roku. • 8 639 437 zł w 2024 roku. • 8 381 471 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 10%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 13%.
Marża operacyjna wyniosła 8%.
Marża netto wyniosła 8%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Mrowiec wyniosły 1 925 839 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 707 922 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 22%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -197 639 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 925 839 zł w 2025 roku • 1 851 195 zł w 2024 roku • 2 009 653 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 22% w 2025 roku • 21% w 2024 roku • 24% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Mrowiec wykazała przychody na poziomie 10 803 747 zł.
Organizacja zarobiła 916 904 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 11 750 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 905 154 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1469 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 11 750 zł w 2025 roku • 13 023 zł w 2024 roku • 18 177 zł w 2023 roku
Organizacja Mrowiec wykazała zysk netto większy niż 67% organizacji z branży "Produkcja pozostałych elektronicznych i elektrycznych przewodów i kabli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 56% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 47% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 67% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 56% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 56% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 33% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 47% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 18 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-18
dni względem terminu
7
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 16 dni31-03-2026
2024
+7 mies. 9 dni19-02-2026
2023
−7 dni08-07-2024
2022
−5 dni10-07-2023
2021
−3 mies. 4 dni13-07-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−5 mies. 19 dni29-04-2020
2018
+2 mies. 17 dni30-09-2019
2017
−2 mies. 16 dni30-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki