SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU POWOŁANIA DO ZARZĄDU SPÓŁKI PANA FLACH UDO LOTHAR ORAZ PANI FLACH WIOLETTY RENATY DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ ONI SAMODZIELNIE, ZAŚ W PRZYPADKU POWOŁANIA INNYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Producent preparatów do dezynfekcji wody: Supra Activa i Supra Plus|Skrócenie czasu dezynfekcji wody pitnej i basenowej|Łatwe w użyciu preparaty na bazie dwutlenku chloru|Bezpieczne dla ludzi i środowiska, nie zmieniające zapachu ani smaku wody|Obejmują szerokie zastosowanie m.in. w szpitalach, hotelach i wodociągach
CHLORDIOXID ACADEMIC POLSKA, znana również jako CAP Sp. z o.o., jest polskim producentem preparatów do dezynfekcji wody, mającym swoją siedzibę w Wilkowie. Od 2009 roku firma wprowadza na rynek dwa flagowe produkty: Supra Activa i Supra Plus. Obydwa preparaty są oparte na dwutlenku chloru, który wykorzystuje się do skutecznej dezynfekcji wody pitnej oraz wody basenowej. Supra Activa dedykowana jest do uzdatniania wody użytkowej, w tym w szpitalach, hotelach czy wodociągach, a surowy skład produktu zapewnia eliminację groźnych mikroorganizmów, wirusów i bakterii. Natomiast Supra Plus, z racji swoich właściwości, idealnie nadaje się do dezynfekcji woda na pływalniach, z poprawą komfortu użytkowania dzięki braku nieprzyjemnego zapachu i smaku, które często towarzyszą tradycyjnym metodom na bazie chloru.
CHLORDIOXID ACADEMIC POLSKA kładzie dużą wagę na jakość oferowanych produktów, czemu dowodzą liczne atesty i zezwolenia uzyskane od odpowiednich instytucji, takich jak Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych. Dzięki rigorystycznym testom i standardom jakości, produkty CHLORDIOXID cechują się wysoką skutecznością, nawet przy minimalnym stężeniu. Vision firmy skupia się na dalszym rozwoju, oferując są dynamicznie dostosowane do zmieniających się wymagań rynku, co czyni je silnym i odpowiedzialnym partnerem w branży. Dąży się do utrzymania długotrwałych relacji z klientami, podkreślając efektywność i niezawodność ich preparatów, co jest fundamentem filozofii działania CHLORDIOXID.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Chlordioxid Academic Polska osiągnęła 3 016 210 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 016 133 zł. Pozostałe przychody to 77 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 111 338 zł.
Zysk netto wyniósł 904 795 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 247 191 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 016 210 zł w 2025 roku. • 3 212 357 zł w 2024 roku. • 2 821 969 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 68 347 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 904 795 zł w 2025 roku. • 1 146 265 zł w 2024 roku. • 967 662 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Chlordioxid Academic Polska wynosi 9 443 682 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 813 693 zł a 20 339 698 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 877 167 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 443 682 zł w 2025 roku. • 10 132 803 zł w 2024 roku. • 8 631 780 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Chlordioxid Academic Polska wynosi 1,14 mln zł.
EBITDA Chlordioxid Academic Polska wynosi 1,47 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
89 974 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 142 652 zł w
2025 roku. • 1 447 401 zł w
2024 roku. • 1 297 213 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
129 130 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 472 853 zł w
2025 roku. • 1 769 591 zł w
2024 roku. • 1 575 213 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Chlordioxid Academic Polska wynosi 4 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2025 roku. • 4 os. w 2024 roku. • 4 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Chlordioxid Academic Polska wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Chlordioxid Academic Polska wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Chlordioxid Academic Polska charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Chlordioxid Academic Polska wynosi 258 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,02 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,02 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
24 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 258 tys. zł w 2025 roku. • 223 tys. zł w 2024 roku. • 155 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,02 mln zł w 2025 roku. • 908 tys. zł w 2024 roku. • 768 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
558 101
zł.
Koszty operacyjne Chlordioxid Academic Polska wyniosły
1 873 482
zł.
Wynagrodzenia stanowią
30%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
55 126 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 558 101 zł w 2025 roku • 484 092 zł w 2024 roku • 357 025 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
30% w 2025 roku •
27% w 2024 roku •
23% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Chlordioxid Academic Polska wyniosła 6 669 968 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 488 435 zł.
a
ktywa trwałe to 5 181 533 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 669 968 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 585 044 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5 084 925 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 777 476 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 669 968 zł w 2025 roku. • 6 499 186 zł w 2024 roku. • 6 039 819 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 14%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 18%.
Marża operacyjna wyniosła 38%.
Marża netto wyniosła 30%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -8.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -8.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Chlordioxid Academic Polska wyniosły 1 585 044 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 669 968 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 24%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 192 164 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 585 044 zł w 2025 roku • 1 957 622 zł w 2024 roku • 2 200 058 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 24% w 2025 roku • 30% w 2024 roku • 36% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Chlordioxid Academic Polska wykazała przychody na poziomie 3 016 210 zł.
Organizacja zarobiła 1 001 781 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 96 986 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 904 795 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 4036 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 96 986 zł w 2025 roku • 123 855 zł w 2024 roku • 104 922 zł w 2023 roku
Organizacja Chlordioxid Academic Polska wykazała zysk netto większy niż 73% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 50% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 67% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 73% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 50% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 68% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 36% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 89% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 91% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 67% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 114 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 104 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-114
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 14 dni02-04-2026
2024
−3 mies. 26 dni21-03-2025
2023
−3 mies. 20 dni27-03-2024
2022
−3 mies. 24 dni23-03-2023
2021
−5 mies. 2 dni16-05-2022
2020
−6 mies. 20 dni29-03-2021
2019
−4 mies. 21 dni27-05-2020
2018
−2 mies. 9 dni07-05-2019
2017
−20 dni25-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Flach Wioletta posiada 90
udziałów,
które stanowią
90.0% firmy.
Kuhn Renata posiada 10
udziałów,
które stanowią
10.0% firmy.
Największym udziałowcem od 19.02.2026 jest Flach Wioletta kontrolujący 90% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 24.01.2018 do 19.02.2026
była Flach Wioletta kontrolująca 90% udziałów.
W okresie od 30.10.2013 do 24.01.2018 najwięcej udziałów posiadała Flach Wioletta. Jej udziały w tym czasie wynosiły 100%.