SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI, SKŁADANIA W JEJ IMIENIU OŚWIADCZEŃ WOLI ORAZ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Produkcja preparatów antykorozyjnych - BITEX i FLUIDOL|Środki do konserwacji broni - linia W68 BROŃ|Usługi produkcji kontraktowej i konfekcjonowania aerozoli|Preparaty olejowe i warsztatowe, takie jak MULTAKOR i INHIBOL|Produkcja specjalna dla sił zbrojnych
CHEMA to firma, która rozpoczęła swoją działalność już w 1957 roku, stając się jednym z pionierów w Polsce w zakresie produkcji preparatów ochrony antykorozyjnej. Specjalizuje się w wytwarzaniu różnorodnych produktów, takich jak BITEX do konserwacji podwozia oraz FLUIDOL przeznaczony dla profili zamkniętych. W ofercie CHEMA znajdują się także preparaty olejowe, przykładowo MULTAKOR i KONCENTRAT W68, a także środki do użytku warsztatowego, takie jak INHIBOL, który jest alternatywą dla WD40. Ekspertami są również w dziedzinie ochrony sprzętu jak elektrospray, który zapewnia jednoczesne czyszczenie i konserwację styków elektrycznych oraz preparatów do serwisowania broni, znanego jako linia W68 BROŃ.
CHEMA jako pierwszy producent w Polsce, na początku lat 80-tych, wprowadził produkty z lotnymi inhibitorami korozji. Wszystkie etapy produkcji odbywają się na własnym zakładzie, co umożliwia pełną kontrolę nad jakością oraz elastyczność w dostosowywaniu ofert do konkretnych potrzeb klientów, w tym również produkcję zleconą. Przedsiębiorstwo dysponuje nowoczesną infrastrukturą do konfekcjonowania aerozoli, rozlewania płynów oraz produkcji kosmetyków wymagających homogenizacji. Dodatkowo, CHEMA angażuje się w produkcję specjalną na potrzeby sił zbrojnych, oferując indywidualne pakiety do likwidacji skażeń oraz inne preparaty przeciwchemiczne.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Chema osiągnęła 16 787 827 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 16 703 711 zł. Pozostałe przychody to 84 115 zł.
Całkowite koszty wyniosły 13 909 119 zł.
Zysk netto wyniósł 2 794 593 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 525 051 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 16 787 827 zł w 2025 roku. • 19 443 598 zł w 2024 roku. • 17 684 240 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 262 614 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 794 593 zł w 2025 roku. • 4 974 052 zł w 2024 roku. • 3 763 319 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Chema wynosi 29 042 843 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
6 672 588 zł a 41 969 567 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 826 707 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 29 042 843 zł w 2025 roku. • 39 933 360 zł w 2024 roku. • 30 643 868 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Chema wynosi 3,41 mln zł.
EBITDA Chema wynosi 3,5 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
313 455 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 3 413 552 zł w
2025 roku. • 6 385 542 zł w
2024 roku. • 4 607 426 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
312 212 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 3 500 736 zł w
2025 roku. • 6 504 269 zł w
2024 roku. • 4 769 506 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Chema wynosi 19 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 19 os. w 2025 roku. • 22 os. w 2024 roku. • 22 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Chema wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2025 roku. • 2,84% w 2024 roku. • 2,85% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Chema wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Chema charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Chema wynosi 1,12 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 504 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,72 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 504 tys. zł a 2,72 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
123 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,12 mln zł w 2025 roku. • 1,35 mln zł w 2024 roku. • 850 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 504 tys. zł w 2025 roku. • 583 tys. zł w 2024 roku. • 531 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,72 mln zł w 2025 roku. • 2,91 mln zł w 2024 roku. • 1,41 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4 398 616
zł.
Koszty operacyjne Chema wyniosły
13 290 159
zł.
Wynagrodzenia stanowią
33%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
399 530 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4 398 616 zł w 2025 roku • 3 135 501 zł w 2024 roku • 2 741 597 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
33% w 2025 roku •
24% w 2024 roku •
21% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Chema wyniosła 9 419 184 zł.
a
ktywa obrotowe to 8 307 822 zł.
a
ktywa trwałe to 1 111 362 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9 419 184 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 522 399 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 8 896 785 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 003 537 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 9 419 184 zł w 2025 roku. • 13 095 296 zł w 2024 roku. • 8 309 080 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 30%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 31%.
Marża operacyjna wyniosła 20%.
Marża netto wyniosła 17%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Chema wyniosły 522 399 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 9 419 184 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 6%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -9196 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 522 399 zł w 2025 roku • 3 662 290 zł w 2024 roku • 3 240 949 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 6% w 2025 roku • 28% w 2024 roku • 39% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Chema wykazała przychody na poziomie 16 787 827 zł.
Organizacja zarobiła 3 475 482 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 680 889 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 2 794 593 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 20% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 68 160 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 680 889 zł w 2025 roku • 1 177 348 zł w 2024 roku • 817 609 zł w 2023 roku
Organizacja Chema wykazała zysk netto większy niż 91% organizacji z branży "Produkcja pozostałych wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 95% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 78% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 78% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 26% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 81 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-81
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−4 dni11-07-2025
2023
−1 mies. 11 dni04-06-2024
2022
−24 dni21-06-2023
2021
−7 mies. 22 dni25-02-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−7 mies. 2 dni17-03-2020
2018
−7 dni08-07-2019
2017
−3 mies. 7 dni09-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Rutkowski Marcin posiada 459
udziałów,
które stanowią
58.1% firmy.
Rutkowski Michał posiada 306
udziałów,
które stanowią
38.7% firmy.
Największym udziałowcem od 11.12.2025 jest Rutkowski Marcin kontrolujący 58% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 27.05.2022 do 11.12.2025
był Rutkowski Marcin kontrolując 94% udziałów.
W okresie od 12.02.2021 do 27.05.2022 najwięcej udziałów posiadał Rutkowski Marcin. Jego udziały w tym czasie wynosiły 83%.