SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO SPÓŁKĘ REPREZENTUJE PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja Scaleable Solutions osiągnęła 856 873 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 855 345 zł. Pozostałe przychody to 1527 zł.
Całkowite koszty wyniosły 710 837 zł.
Zysk netto wyniósł 144 508 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -20 270 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 856 873 zł w 2025 roku. • 1 178 698 zł w 2024 roku. • 1 255 786 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -3849 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 144 508 zł w 2025 roku. • 202 288 zł w 2024 roku. • 201 931 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Scaleable Solutions wynosi 1 393 307 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
244 027 zł a 2 142 182 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 29 441 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 393 307 zł w 2025 roku. • 1 880 596 zł w 2024 roku. • 1 928 845 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Scaleable Solutions wynosi 157 tys. zł.
EBITDA Scaleable Solutions wynosi 157 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
5122 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 157 227 zł w
2025 roku. • 217 697 zł w
2024 roku. • 222 635 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
5122 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 157 227 zł w
2025 roku. • 217 697 zł w
2024 roku. • 222 635 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Scaleable Solutions mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Scaleable Solutions wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Scaleable Solutions wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,01% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Scaleable Solutions charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Scaleable Solutions wynosi 49 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 24 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 114 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 24 tys. zł a 114 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 49 tys. zł w 2025 roku. • 61 tys. zł w 2024 roku. • 62 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 24 tys. zł w 2025 roku. • 33 tys. zł w 2024 roku. • 33 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 114 tys. zł w 2025 roku. • 133 tys. zł w 2024 roku. • 133 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
29 172
zł.
Koszty operacyjne Scaleable Solutions wyniosły
698 119
zł.
Wynagrodzenia stanowią
4%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-905 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 29 172 zł w 2025 roku • 29 172 zł w 2024 roku • 29 172 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
4% w 2025 roku •
3% w 2024 roku •
3% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Scaleable Solutions wyniosła 392 741 zł.
a
ktywa obrotowe to 392 613 zł.
a
ktywa trwałe to 129 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 392 741 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 67 372 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 325 369 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 5149 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 392 741 zł w 2025 roku. • 404 821 zł w 2024 roku. • 390 113 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 37%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 44%.
Marża operacyjna wyniosła 18%.
Marża netto wyniosła 17%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Scaleable Solutions wyniosły 67 372 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 392 741 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 17%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5859 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 67 372 zł w 2025 roku • 23 960 zł w 2024 roku • 11 540 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 17% w 2025 roku • 6% w 2024 roku • 3% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Scaleable Solutions wykazała przychody na poziomie 856 873 zł.
Organizacja zarobiła 158 687 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 14 179 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 144 508 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -2107 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 14 179 zł w 2025 roku • 19 901 zł w 2024 roku • 19 959 zł w 2023 roku
Organizacja Scaleable Solutions wykazała zysk netto większy niż 62% organizacji z branży "Produkcja instrumentów i przyrządów pomiarowych, kontrolnych i nawigacyjnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 46% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 82% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 58% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.04%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 62% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 46% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 42% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 42% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 58% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.04%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 102 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 77 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-102
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 17 dni29-04-2026
2024
−3 mies. 23 dni24-03-2025
2023
−2 mies. 20 dni26-04-2024
2022
−3 mies. 24 dni23-03-2023
2021
−4 mies. 25 dni23-05-2022
2020
−4 mies. 24 dni24-05-2021
2019
−4 mies. 22 dni26-05-2020
2018
−1 mies. 22 dni24-05-2019
2017
−1 mies. 18 dni28-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Wojtyła Ryszard posiada 500
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Mytnik Tadeusz posiada 500
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Wojtyła Ryszard (50% udziałów) • Mytnik Tadeusz (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 14.03.2007 do 01.07.2020: • Wojtyła Ryszard (50% udziałów) • Opolski Tomasz (50% udziałów)