SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA W IMIENIU SPÓŁKI OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH ORAZ PODPISYWANIA UMÓW UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU LUB PROKURENT SAMODZIELNIE.
Organizacja Produkcyjno Inwex osiągnęła 5 078 309 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 078 254 zł. Pozostałe przychody to 55 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 168 123 zł.
Strata netto wyniosła 89 869 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 146 399 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 078 309 zł w 2025 roku. • 5 231 998 zł w 2024 roku. • 5 070 721 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -8550 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -89 869 zł w 2025 roku. • -53 475 zł w 2024 roku. • 191 774 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Produkcyjno Inwex wynosi 3 777 895 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 12 695 771 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 110 048 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 777 895 zł w 2025 roku. • 3 947 757 zł w 2024 roku. • 4 647 442 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Produkcyjno Inwex wynosi -4 tys. zł.
EBITDA Produkcyjno Inwex wynosi 161 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
371 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -4001 zł w
2025 roku. • 29 496 zł w
2024 roku. • 242 594 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
12 680 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 160 982 zł w
2025 roku. • 258 257 zł w
2024 roku. • 380 534 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Produkcyjno Inwex wynosi 18 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 18 os. w 2025 roku. • 21 os. w 2024 roku. • 18 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Produkcyjno Inwex wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Produkcyjno Inwex wynosi 0,28%. To oznacza, że firma ma szansę 0,28% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,016% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,28% w 2025 roku. • 0,27% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Produkcyjno Inwex charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Produkcyjno Inwex wynosi 24 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 203 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 203 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
2 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 24 tys. zł w 2025 roku. • 31 tys. zł w 2024 roku. • 84 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 203 tys. zł w 2025 roku. • 209 tys. zł w 2024 roku. • 203 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 394 934
zł.
Koszty operacyjne Produkcyjno Inwex wyniosły
5 082 255
zł.
Wynagrodzenia stanowią
27%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
59 483 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 394 934 zł w 2025 roku • 1 468 424 zł w 2024 roku • 1 021 772 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
27% w 2025 roku •
28% w 2024 roku •
21% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Produkcyjno Inwex wyniosła 2 046 762 zł.
a
ktywa obrotowe to 670 683 zł.
a
ktywa trwałe to 1 376 079 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 046 762 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 523 620 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 523 142 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 154 329 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 046 762 zł w 2025 roku. • 2 071 627 zł w 2024 roku. • 1 469 612 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -17%.
Marża operacyjna wyniosła -0%.
Marża netto wyniosła -2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Produkcyjno Inwex wyniosły 1 523 620 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 046 762 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 74%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 137 731 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 523 620 zł w 2025 roku • 1 458 616 zł w 2024 roku • 803 127 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 74% w 2025 roku • 70% w 2024 roku • 55% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Produkcyjno Inwex wykazała przychody na poziomie 5 078 309 zł.
Organizacja zarobiła -85 267 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 4602 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -89 869 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -5% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 575 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 4602 zł w 2025 roku • 6479 zł w 2024 roku • 16 966 zł w 2023 roku
Organizacja Produkcyjno Inwex wykazała zysk netto większy niż 12% organizacji z branży "Produkcja pieczywa; produkcja świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek".
Organizacja wykazała przychód większy niż 69% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 27% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 17% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 58% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.5%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 12% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 69% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 73% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 78% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 28% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 17% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 58% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.5%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 63 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-63
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 16 dni31-03-2026
2024
−3 mies. 19 dni28-03-2025
2023
−3 mies. 13 dni03-04-2024
2022
−3 mies. 16 dni31-03-2023
2021
−3 mies. 18 dni29-06-2022
2020
−3 mies. 9 dni08-07-2021
2019
−6 mies. 16 dni02-04-2020
2018
+8 mies. 22 dni02-04-2020
2017
−4 dni11-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Oprzędek Maria posiada 246
udziałów,
które stanowią
87.9% firmy.
Oprzędek Tomasz posiada 34
udziałów,
które stanowią
12.1% firmy.
Największym udziałowcem od 02.08.2022 jest Oprzędek Maria kontrolujący 88% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 02.10.2009 do 02.08.2022
był Halski Andrzej kontrolując 79% udziałów.
W okresie od 24.02.2004 do 02.10.2009 najwięcej udziałów posiadał Halski Andrzej. Jego udziały w tym czasie wynosiły 79%.