Organizacja Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie osiągnęła 3 043 590 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 866 370 zł. Pozostałe przychody to 177 221 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 114 901 zł.
Zysk netto wyniósł 751 469 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 6808 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 043 590 zł w 2025 roku. • 5 833 365 zł w 2024 roku. • 6 248 356 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 39 527 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 751 469 zł w 2025 roku. • 1 868 311 zł w 2024 roku. • 3 239 506 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wynosi 9 328 210 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
4 293 274 zł a 22 897 461 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 377 041 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 328 210 zł w 2025 roku. • 15 423 564 zł w 2024 roku. • 22 756 442 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wynosi 599 tys. zł.
EBITDA Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wynosi 662 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
17 599 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 598 600 zł w
2025 roku. • 1 665 086 zł w
2024 roku. • 3 080 232 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
31 317 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 662 254 zł w
2025 roku. • 1 763 369 zł w
2024 roku. • 3 218 652 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,18% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wynosi 572 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 90 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,84 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 90 tys. zł a 1,84 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
38 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 572 tys. zł w 2025 roku. • 553 tys. zł w 2024 roku. • 638 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 90 tys. zł w 2025 roku. • 175 tys. zł w 2024 roku. • 187 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,84 mln zł w 2025 roku. • 1,21 mln zł w 2024 roku. • 1,39 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
253 331
zł.
Koszty operacyjne Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wyniosły
2 267 769
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
22 445 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 253 331 zł w 2025 roku • 166 163 zł w 2024 roku • 171 535 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2025 roku •
4% w 2024 roku •
6% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wyniosła 8 583 507 zł.
a
ktywa obrotowe to 8 118 722 zł.
a
ktywa trwałe to 464 785 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 583 507 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 859 141 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5 724 365 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 269 677 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 583 507 zł w 2025 roku. • 11 723 260 zł w 2024 roku. • 12 037 372 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 13%.
Marża operacyjna wyniosła 21%.
Marża netto wyniosła 25%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wyniosły 2 859 141 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 583 507 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 33%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -16 181 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 859 141 zł w 2025 roku • 6 308 045 zł w 2024 roku • 4 526 908 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 33% w 2025 roku • 54% w 2024 roku • 38% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wykazała przychody na poziomie 3 043 590 zł.
Organizacja zarobiła 775 521 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 24 052 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 751 469 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 3% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 3007 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 24 052 zł w 2025 roku • 28 030 zł w 2024 roku • 18 925 zł w 2023 roku
Organizacja Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna IM. T. Kościuszki W Kietlinie wykazała zysk netto większy niż 82% organizacji z branży "Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 71% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 83% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.3%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 82% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 71% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 72% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 67% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 79 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-79
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−2 mies. 23 dni23-04-2025
2023
−3 mies. 6 dni10-04-2024
2022
−1 mies. 24 dni22-05-2023
2021
−4 mies. 7 dni10-06-2022
2020
−4 mies. 28 dni20-05-2021
2019
−1 mies.15-09-2020
2018
−1 mies. 19 dni27-05-2019
2017
−19 dni26-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki