WŁASNOŚĆ MIESZANA MIĘDZY SEKTORAMI Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI SEKTORA PUBLICZNEGO, W TYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO LUB SAMORZĄDOWYCH OSÓB PRAWNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Organizacja Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen osiągnęła 1 012 088 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 011 345 zł. Pozostałe przychody to 743 zł.
Całkowite koszty wyniosły 967 462 zł.
Zysk netto wyniósł 43 884 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 63 187 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 012 088 zł w 2025 roku. • 1 073 732 zł w 2024 roku. • 914 734 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 4835 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 43 884 zł w 2025 roku. • 51 295 zł w 2024 roku. • 43 280 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wynosi 968 542 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
118 282 zł a 2 530 221 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 69 899 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 968 542 zł w 2025 roku. • 1 006 372 zł w 2024 roku. • 862 299 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wynosi 58 tys. zł.
EBITDA Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wynosi 58 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
6402 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 57 684 zł w
2025 roku. • 59 073 zł w
2024 roku. • 48 943 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wynosi 4 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wynosi 29 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 9 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 55 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 9 tys. zł a 55 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
2 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 29 tys. zł w 2025 roku. • 25 tys. zł w 2024 roku. • 23 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 9 tys. zł w 2025 roku. • 9 tys. zł w 2024 roku. • 7 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 55 tys. zł w 2025 roku. • 43 tys. zł w 2024 roku. • 37 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
508 880
zł.
Koszty operacyjne Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wyniosły
953 662
zł.
Wynagrodzenia stanowią
53%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
28 324 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 508 880 zł w 2025 roku • 501 465 zł w 2024 roku • 453 460 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
53% w 2025 roku •
49% w 2024 roku •
52% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wyniosła 249 353 zł.
a
ktywa obrotowe to 249 353 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 249 353 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 91 643 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 157 710 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 14 906 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 249 353 zł w 2025 roku. • 193 334 zł w 2024 roku. • 165 398 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 18%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 28%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wyniosły 91 643 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 249 353 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 37%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 3659 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 91 643 zł w 2025 roku • 79 508 zł w 2024 roku • 59 587 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 37% w 2025 roku • 41% w 2024 roku • 36% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wykazała przychody na poziomie 1 012 088 zł.
Organizacja zarobiła 49 920 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 6036 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 43 884 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 12% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 596 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 6036 zł w 2025 roku • 5878 zł w 2024 roku • 5163 zł w 2023 roku
Organizacja Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Lumen wykazała zysk netto większy niż 52% organizacji z branży "Naprawa i konserwacja urządzeń elektrycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 60% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 54% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 52% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 60% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 50% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 58% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 40% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 54% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 99 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 72 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-99
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 12 dni04-05-2026
2024
−2 mies. 2 dni14-05-2025
2023
−2 mies. 7 dni09-05-2024
2022
−2 mies. 12 dni04-05-2023
2021
−5 mies. 12 dni06-05-2022
2020
−5 mies. 11 dni07-05-2021
2019
−5 mies. 10 dni08-05-2020
2018
−2 mies. 3 dni13-05-2019
2017
−2 mies. 8 dni08-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej posiada 15
udziałów,
które stanowią
55.6% firmy.
Budzińska Lidia posiada 3
udziały,
które stanowią
11.1% firmy.
Jaglic Ryszard posiada 3
udziały,
które stanowią
11.1% firmy.
Raducki Ryszard posiada 3
udziały,
które stanowią
11.1% firmy.
Dutka Zbigniew posiada 3
udziały,
które stanowią
11.1% firmy.
Największym udziałowcem od 31.05.2006 jest Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej kontrolujący 56% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 03.10.2003 do 31.05.2006
był Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej kontrolując 56% udziałów.