SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA WOLI W IMIENIU SPÓŁKI W PRZYPADKU ZARZĄDU DWUOSOBOWEGO UPRAWNIONY JEST JEDNOOSOBOWO KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU DO KWOTY 500.000,00 ZŁOTYCH, A POWYŻEJ TEJ KWOTY ORAZ W PRZYPADKU ZARZĄDU LICZEBNIEJSZEGO WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM
Projektowanie i realizacja inwestycji budowlanych|Generalne wykonawstwo dla klientów indywidualnych i firm|Tworzenie dokumentacji projektowej w własnym biurze|Specjalizacja w nietypowych i kreatywnych projektach|Budowa obiektów przemysłowych, mieszkalnych i usługowych
Firma Modulor, istniejąca na rynku budowlanym od 1994 roku, specjalizuje się w kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych, zarówno w zakresie projektowania, jak i wykonawstwa. Działa jako generalny wykonawca, obsługując zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy. Właściciele przedsiębiorstwa stawiają na jakość, terminowość oraz efektywność kosztową, co czyni ich ofertę konkurencyjną na rynku. Modulor dysponuje własnym biurem projektowym, w którym tworzy wielobranżową dokumentację projektową, a także realizuje inwestycje budowlane, przy czym nie boi się podejmować wyzwań związanych z nietypowymi projektami, jak na przykład przebudowa historycznych obiektów. W ciągu swojej działalności firma dostarczyła wiele budynków przemysłowych, usługowych, handlowych oraz mieszkań, a także zrealizowała unikatowe projekty, takie jak multimedialne muzeum Browaru Żywiec. Dzięki solidnemu zespołowi wyspecjalizowanych pracowników oraz doświadczeniu w branży, Modulor jest w stanie dostarczyć usługi, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Modulor osiągnęła 16 803 218 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 16 787 094 zł. Pozostałe przychody to 16 124 zł.
Całkowite koszty wyniosły 16 626 630 zł.
Zysk netto wyniósł 160 464 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -405 630 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 16 803 218 zł w 2025 roku. • 27 076 243 zł w 2024 roku. • 18 253 809 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -11 976 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 160 464 zł w 2025 roku. • 1 357 118 zł w 2024 roku. • -1 222 560 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Modulor wynosi 12 658 668 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
814 665 zł a 42 008 045 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 369 760 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 12 658 668 zł w 2025 roku. • 24 173 616 zł w 2024 roku. • 12 169 206 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Modulor wynosi 193 tys. zł.
EBITDA Modulor wynosi 243 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
16 020 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 192 565 zł w
2025 roku. • 1 398 867 zł w
2024 roku. • -1 241 179 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
21 366 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 242 939 zł w
2025 roku. • 1 440 791 zł w
2024 roku. • -1 172 613 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Modulor wynosi 28 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 28 os. w 2025 roku. • 31 os. w 2024 roku. • 32 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Modulor wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,82% w 2024 roku. • 2,85% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Modulor wynosi 0,28%. To oznacza, że firma ma szansę 0,28% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,016% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,28% w 2025 roku. • 0,21% w 2024 roku. • 4,95% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Modulor charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Modulor wynosi 289 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 29 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 671 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 29 tys. zł a 671 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
5 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 289 tys. zł w 2025 roku. • 462 tys. zł w 2024 roku. • 84 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 29 tys. zł w 2025 roku. • 185 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 671 tys. zł w 2025 roku. • 1,08 mln zł w 2024 roku. • 729 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 899 241
zł.
Koszty operacyjne Modulor wyniosły
16 594 529
zł.
Wynagrodzenia stanowią
17%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-22 662 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 899 241 zł w 2025 roku • 2 837 789 zł w 2024 roku • 2 712 988 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
17% w 2025 roku •
11% w 2024 roku •
14% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Modulor wyniosła 4 241 317 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 947 375 zł.
a
ktywa trwałe to 293 941 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 241 317 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 155 096 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 086 221 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -50 698 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 241 317 zł w 2025 roku. • 5 493 067 zł w 2024 roku. • 2 091 105 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 15%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Modulor wyniosły 3 155 096 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 241 317 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 74%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 17 884 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 155 096 zł w 2025 roku • 4 567 311 zł w 2024 roku • 2 522 466 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 74% w 2025 roku • 83% w 2024 roku • 121% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Modulor wykazała przychody na poziomie 16 803 218 zł.
Organizacja zarobiła 207 511 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 47 047 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 160 464 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 23% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -2508 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 47 047 zł w 2025 roku • 64 398 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Modulor wykazała zysk netto większy niż 75% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 83% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 75% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 78% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 64% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 50 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-50
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−3 mies.16-04-2025
2023
−18 dni27-06-2024
2022
−15 dni30-06-2023
2021
−16 dni29-09-2022
2020
−3 mies. 10 dni07-07-2021
2019
−3 mies. 24 dni23-06-2020
2018
−4 dni11-07-2019
2017
−12 dni03-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kipiela Marek posiada 105
udziałów,
które stanowią
52.5% firmy.