SAFER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0001141586 NIP 6392034378 REGON 540313991

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
121 tys.
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
899 tys.
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
62 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
930 tys.
Info
Województwo
ŚLĄSKIE
Miejscowość
TWORKÓW
Adres
UL. RACIBORSKA, 100
Kod pocztowy
47-451
Rejestracja
2024-12-02
Kapitał zakładowy
50000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Safer osiągnęła 898 783 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 895 277 zł. Pozostałe przychody to 3506 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 836 359 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 62 424 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 898 783 zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 62 424 zł w 2025 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Safer wynosi 929 880 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 84 018 zł a 2 238 958 zł.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 929 880 zł w 2025 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Safer wynosi 80 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Safer wynosi 80 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 79 524 zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 79 524 zł w 2025 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Safer.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 1 obwieszczenie dotyczące organizacji Safer.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 19 grudnia 2024 (MSiG nr 246/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
1 obwieszczenie w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
1 mniej istotne obwieszczenie Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 1441296. SAFER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001141586. SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 02.12.2024. [GL.X NS-REJ.KRS/17065/24/449]
    MSiG 246/2024 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
    Sygn. sprawy: GL.X NS-REJ.KRS/17065/24/449 Nr ogłoszenia: 1441296
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 02.12.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści: Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. SAFER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj PO SKA województwo ŚLĄSKIE powiat RACIBORSKI gmina KRZYŻANOWICE miejscowość TWORKÓW 2. miejscowość TWORKÓW ulica UL. RACIBORSKA nr domu 100 kod pocztowy 47-451 poczta TWORKÓW kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 21.11.2024 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. SBECZKA 2. JÓZEF 3. [ukryto] 5. 250 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 25.000,00 ZŁ 6. NIE 2 1. SBECZKA 2. GRZEGORZ 3. [ukryto] 5. 250 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 25.000,00 ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 50000,00 ZŁ Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. SBECZKA 2. GRZEGORZ 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE Rub. 3. Prokurenci 1 1. SBECZKA 2. JÓZEF 3. [ukryto] 4. PROKURA ODDZIELNA Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 73 Z SPRZEDAŻ HURTOWA DREWNA, MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYPOSAŻENIA SANITARNEGO 1 2. 47 19 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 2 2. 46 90 Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA 3 2. 47 91 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET 4 2. 47 78 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA POZOSTAŁYCH NOWYCH WYROBÓW PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 5 2. 45 31 Z SPRZEDAŻ HURTOWA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 6 2. 45 32 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 7 2. 43 32 Z ZAKŁADANIE STOLARKI BUDOWLANEJ 8 2. 43 39 Z WYKONYWANIE POZOSTAŁYCH ROBÓT BUDOWLANYCH WYKOŃCZENIOWYCH 9 2. 71 11 kraj Z DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE ARCHITEKTURY

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Safer nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Safer wynosi 0,08%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,150% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,08% w 2025 roku.
• 0,23% w 2024 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Safer charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon custom:bullet-chevron
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 1 roku.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Safer wynosi 25 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 12 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 39 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 12 tys. zł a 39 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wynosił:
• 25 tys. zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 12 tys. zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 39 tys. zł w 2025 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Safer wyniosły 815 753 zł.
icon custom:bullet-chevron
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Safer wyniosła 121 469 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa obrotowe to 121 469 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 121 469 zł.
icon custom:bullet-chevron
k
apitał (fundusz) własny to 112 424 zł.
icon custom:bullet-chevron
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 9045 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 121 469 zł sumy bilansowej i 112 424 zł kapitału własnego w 2025 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 51,39%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 55,53%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 8,88%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 6,95%.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Safer wyniosły 9045 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 121 469 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 7,4%.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 9045 zł w 2025 roku
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 7% w 2025 roku

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Safer wynosi 13,43 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 13,43 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 7,05, czyli same środki pieniężne pokrywają 705% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (121 469 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (9045 zł) o 112 424 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 13,43 w 2025 roku

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Safer wynosi 11 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 0,7 dnia - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 10 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 26 100 zł, z czego 26 100 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 11 dni w 2025 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Safer wynoszą 815 750 zł.
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 695 641 zł, czyli 85% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 100 231 zł, czyli 12% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 19 877 zł, czyli 2% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły:
• 816 tys. zł w 2025 roku
• 0 zł w 2024 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, zużycie materiałów i energii, usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Safer wykazała przychody na poziomie 898 783 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zarobiła 68 597 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wyniósł 6173 zł.
icon custom:bullet-chevron
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 62 424 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 6173 zł w 2025 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Safer wykazała zysk netto większy niż 51% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 32% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 18% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 13% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 74% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 78% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 96% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 85% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 54% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 51% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 32% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 18% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku w 2025 był wyższy niż 13% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku w 2025 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku w 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku w 2025 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku w 2025 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 54% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 41 z 51 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym: 895 205,33
– od jednostek powiązanych 0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów 0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna) 0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki 0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów 895 205,33
B. Koszty działalności operacyjnej 815 749,58
I. Amortyzacja 0,00
II. Zużycie materiałów i energii 100 231,48
III. Usługi obce 19 876,98
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1) 0,00
V. Wynagrodzenia 0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1) 0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe 0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów 695 641,12
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 79 455,75
D. Pozostałe przychody operacyjne 72,15
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych 0,00
II. Dotacje 0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych 0,00
IV. Inne przychody operacyjne 72,15
E. Pozostałe koszty operacyjne 3,52
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych 0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych 0,00
III. Inne koszty operacyjne 3,52
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E) 79 524,38
G. Przychody finansowe 3 505,95
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4) 0,00
II. Odsetki, w tym: (+1) 0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1) 0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 0,00
V. inne 3 505,95
H. Koszty finansowe 14 433,27
I. Odsetki, w tym: (+1) 0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1) 0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 0,00
IV. inne 0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H) 68 597,06
J. Podatek dochodowy 6 173,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty) 0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K) 62 424,06

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Safer składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 13 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
−13 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Historia powiązań


Udziałowcy

icon custom:bullet-chevron
Sbeczka Grzegorz posiada 250 udziałów, które stanowią 50% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Sbeczka Józef posiada 250 udziałów, które stanowią 50% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Największymi udziałowcami (od 02.12.2024) są:
• Sbeczka Grzegorz (50% udziałów)
• Sbeczka Józef (50% udziałów)

Reprezentacja