Organizacja Hurtownia Garscy osiągnęła 8 589 977 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 589 977 zł.
Całkowite koszty wyniosły 7 467 939 zł.
Zysk netto wyniósł 1 122 038 zł.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 589 977 zł w 2024 roku.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 122 038 zł w 2024 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Hurtownia Garscy wynosi 10 939 237 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
866 779 zł a 21 175 689 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 10 939 237 zł w
2024 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Hurtownia Garscy wynosi 1,23 mln zł.
EBITDA Hurtownia Garscy wynosi 1,23 mln zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 233 117 zł w
2024 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 233 117 zł w
2024 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 4 obwieszczenia
dotyczące organizacji Hurtownia Garscy.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 24 lipca 2025 (MSiG nr 142/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
4
obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
4 mniej istotne obwieszczeniaZwiń obwieszczenia
Poz. 773108. HURTOWNIA GARSCY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001085980. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.02.2024.
[RDF/752920/25/523]
MSiG 142/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
X V. W P I S Y D O
W dniu 01.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.02.2024 DO 31.12.2024
Poz. 773107. HURTOWNIA GARSCY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001085980. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.02.2024.
[RDF/752920/25/122]
MSiG 142/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.02.2024 DO 31.12.2024
Poz. 773106. HURTOWNIA GARSCY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001085980. SYSTEM, wpis do rejestru: 12.02.2024.
[RDF/752919/25/519]
MSiG 142/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 01.07.2025 okres OD
01.02.2024 DO 31.12.2024
Poz. 103868. HURTOWNIA GARSCY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001085980. SĄD REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 12.02.2024.
[GD.VIII NS-REJ.KRS/2156/24/268]
MSiG 36/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 12.02.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. HURTOWNIA GARSCY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
POMORSKIE powiat KOŚCIERSKI gmina KOŚCIERZYNA miejscowość KOŚCIERZYNA 2. miejscowość KOŚCIERZYNA ulica UL. PRZEMYSŁOWA nr domu 1 kod pocztowy 83-400 poczta
KOŚCIERZYNA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje
o umowie 1 1. 01.02.2024 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. GARSKA 2. REGINA
3. [ukryto] 5. 300 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 30000 PLN 6. NIE 2 1. GARSKI 2. MIROSŁAW
3. [ukryto] 5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 10000 PLN 6. NIE 3 1. GARSKI 2. GRZEGORZ
3. [ukryto] 5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 10000 PLN 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki
1. 50000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. GARSKA 2. REGINA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE 2 1. GARSKI 2. GRZEGORZ
3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
3 1. GARSKI 2. MIROSŁAW 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 31
Z SPRZEDAŻ HURTOWA OWOCÓW I WARZYW
1 2. 46 32 Z SPRZEDAŻ HURTOWA MIĘSA I WYROBÓW Z MIĘSA 2 2. 46 34 B SPRZEDAŻ HURTOWA NAPOJÓW BEZALKOHOLOWYCH 3 2. 46
33 Z SPRZEDAŻ HURTOWA MLEKA, WYROBÓW
MLECZARSKICH, JAJ, OLEJÓW I TŁUSZCZÓW
JADALNYCH 4 2. 46 36 Z SPRZEDAŻ HURTOWA
CUKRU, CZEKOLADY, WYROBÓW CUKIERNICZYCH
I PIEKARSKICH 5 2. 46 37 Z SPRZEDAŻ HURTOWA
HERBATY, KAWY, KAKAO I PRZYPRAW 6 2. 46 39
Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA
ŻYWNOŚCI, NAPOJÓW I WYROBÓW TYTONIOWYCH 7 2. 46 38 Z SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁEJ ŻYWNOŚCI, WŁĄCZAJĄC RYBY, SKORUPIAKI I MIĘCZAKI 8 2. 52 10 B MAGAZYNOWANIE
I PRZECHOWYWANIE POZOSTAŁYCH TOWARÓW
9 2. 49 41 Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Hurtownia Garscy nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Hurtownia Garscy wynosi 0,33%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,130% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,33% w 2024 roku. • 0,20% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Hurtownia Garscy charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Hurtownia Garscy wynosi 276 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 185 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 410 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 185 tys. zł a 410 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 276 tys. zł w 2024 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 185 tys. zł w 2024 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 410 tys. zł w 2024 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
120 719
zł.
Koszty operacyjne Hurtownia Garscy wyniosły
7 356 860
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1,6%
kosztów operacyjnych.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 120 719 zł w 2024 roku
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1,6% w 2024 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Hurtownia Garscy wyniosła 1 664 450 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 664 450 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 664 450 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 172 038 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 492 413 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 664 450 zł sumy bilansowej i 1 172 038 zł kapitału własnego w 2024 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 95,73%.
Marża operacyjna wyniosła 14,36%.
Marża netto wyniosła 13,06%.
Zadłużenie
Zobowiązania Hurtownia Garscy wyniosły 492 413 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 664 450 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 29,6%.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 492 413 zł w 2024 roku
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 30% w 2024 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Hurtownia Garscy wynosi 3,38 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,94 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 1,22, czyli same środki pieniężne pokrywają 122% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 599 tys. zł należności i inne: 356 tys. zł zapasy do sprzedania: 709 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 3,38 zł, z czego 1,22 zł w gotówce.
3,38
płynność bieżąca
1,94
płynność szybka
1,22
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 3,38 w 2024 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Hurtownia Garscy wynosi 13 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 22 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -9 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 28 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 330 459 zł, z czego 330 459 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-9 dni
firma płaci dostawcom 9 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
13 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 13 dni
22 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 22 dniach
Rotacja zapasów28 dni
towar leży w magazynie 28 dni, zanim firma go sprzeda
28 dni
Należności handlowe330 tys. zł
klienci są winni firmie 330 tys. zł
do 12 miesięcy330 tys. zł · 100%
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 13 dni w 2024 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Hurtownia Garscy wynoszą 7 356 845 zł.
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 6 768 106 zł, czyli 92% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 333 684 zł, czyli 5% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 100 331 zł, czyli 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem7,4 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów6,8 mln zł · 92%
Usługi obce334 tys. zł · 5%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)100 tys. zł · 1%
Pozostałe koszty rodzajowe80 tys. zł · 1%
Zużycie materiałów i energii49 tys. zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia20 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty6 tys. zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 7,4 mln zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Hurtownia Garscy wykazała przychody na poziomie 8 589 977 zł.
Organizacja zarobiła 1 233 018 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 110 980 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 122 038 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 110 980 zł w 2024 roku
Organizacja Hurtownia Garscy wykazała zysk netto większy niż 89% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa owoców i warzyw".
Organizacja wykazała przychód większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 85% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,03%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 63% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 52% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku w 2024 był wyższy niż 26% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku w 2024 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku w 2024 była wyższa niż 91% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku w 2024 była wyższa niż 98% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku w 2024 była wyższa niż 91% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0,03%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:8 589 956,10
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów8 589 956,10
B. Koszty działalności operacyjnej7 356 844,78
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii48 695,70
III. Usługi obce333 683,63
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)5 588,50
V. Wynagrodzenia100 331,42
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)20 387,32
VII. Pozostałe koszty rodzajowe80 052,60
VIII. Wartość sprzedanych towarów6 768 105,61
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)1 233 111,32
D. Pozostałe przychody operacyjne20,56
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne20,56
E. Pozostałe koszty operacyjne15,30
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne15,30
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)1 233 116,58
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe99,00
I. Odsetki, w tym: (+1)99,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)1 233 017,58
J. Podatek dochodowy110 980,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)1 122 037,58
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Hurtownia Garscy składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 14 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-14
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−14 dni01-07-2025
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Garska Regina posiada 300 udziałów, które stanowią 60% firmy.
Garski Grzegorz posiada 100 udziałów, które stanowią 20% firmy.
Garski Mirosław posiada 100 udziałów, które stanowią 20% firmy.
Największym udziałowcem od 12.02.2024 jest Garska Regina kontrolująca
60% udziałów.