Sprzedaż sprzętu myśliwskiego, kempingowego i wędkarskiego|Szeroki wybór odzieży myśliwskiej|Oferowanie sprzętu optycznego, w tym lornetek i dalmierzy|Kategoria dronów dla entuzjastów outdoorowych|Sklep internetowy z naciskiem na jakość produktów
RTFC.PL to wyspecjalizowany sklep internetowy, który oferuje szeroki asortyment niezbędnych akcesoriów dla pasjonatów outdoorowych aktywności, takich jak polowanie, kemping oraz wędkowanie. W ofercie sklepu znajdują się różnorodne kategorie produktów, w tym odzież myśliwska, sprzęt optyczny oraz nowoczesne drony. Sklep utrzymuje konkurencyjność dzięki dostarczaniu wysokiej jakości produktów, które spełniają potrzeby entuzjastów przyrody. Klienci mogą oczekiwać starannie dobranej oferty, która obejmuje zarówno uznane marki jak i nowinki rynkowe. Pomimo skromnej historii, RTFC.PL stawia na budowanie zaufania wśród klientów poprzez oferowanie produktów przetestowanych pod względem jakości oraz funkcjonalności.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja rtfc.pl osiągnęła 192 057 677 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 190 110 030 zł. Pozostałe przychody to 1 947 648 zł.
Całkowite koszty wyniosły 189 541 155 zł.
Zysk netto wyniósł 568 874 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 96 028 839 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 192 057 677 zł w 2024 roku. • 42 967 638 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 284 437 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 568 874 zł w 2024 roku. • 580 813 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji rtfc.pl wynosi 131 179 965 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
866 016 zł a 480 144 193 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 65 589 982 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 131 179 965 zł w 2024 roku. • 31 407 705 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT rtfc.pl wynosi 1,22 mln zł.
EBITDA rtfc.pl wynosi 1,23 mln zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie rtfc.pl wynosi 4 osób.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji rtfc.pl wynosi 2,46%. To oznacza, że firma ma szansę 2,46% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,945% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,46% w 2024 roku. • 2,76% w 2023 roku. • 4,35% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji rtfc.pl wynosi 0,24%. To oznacza, że firma ma szansę 0,24% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,090% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,24% w 2024 roku. • 0,23% w 2023 roku. • 0,06% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
rtfc.pl charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla rtfc.pl wynosi 2,38 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 114 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 7,6 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 114 tys. zł a 7,6 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1,19 mln zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,38 mln zł w 2024 roku. • 565 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 114 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 7,6 mln zł w 2024 roku. • 1,66 mln zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
508 272
zł.
Koszty operacyjne rtfc.pl wyniosły
188 885 869
zł.
Wynagrodzenia stanowią
0%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
254 136 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 508 272 zł w 2024 roku • 78 339 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów rtfc.pl wyniosła 20 724 081 zł.
a
ktywa obrotowe to 20 723 377 zł.
a
ktywa trwałe to 704 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 20 724 081 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 19 569 394 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 154 688 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 10 362 041 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 20 724 081 zł w 2024 roku. • 9 937 087 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 49%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 24.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania rtfc.pl wyniosły 19 569 394 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 20 724 081 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 94%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 9 784 697 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 19 569 394 zł w 2024 roku • 9 351 273 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 94% w 2024 roku • 94% w 2023 roku • 0% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja rtfc.pl wykazała przychody na poziomie 192 057 677 zł.
Organizacja zarobiła 904 859 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 335 985 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 568 874 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 37% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 167 993 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 335 985 zł w 2024 roku • 104 321 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja rtfc.pl wykazała zysk netto większy niż 91% organizacji z branży "Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 99% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 97% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 99% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 98% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 76% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 97% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 345 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 262 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+345
dni względem terminu
0
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 22 dni03-04-2026
2023
+14 mies. 7 dni15-09-2025
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Verstiuk Roman posiada 4
udziały,
które stanowią
80.0% firmy.
Husar Jarosław posiada 1
udział,
który stanowi
20.0% firmy.
Największym udziałowcem od 16.01.2025 jest Verstiuk Roman kontrolujący 80% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 02.08.2024 do 16.01.2025
był Verstiuk Roman kontrolując 80% udziałów.
W okresie od 17.07.2024 do 02.08.2024 najwięcej udziałów posiadał Verstiuk Roman. Jego udziały w tym czasie wynosiły 80%.