Organizacja Tersteel Group osiągnęła 179 250 122 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 176 797 897 zł. Pozostałe przychody to 2 452 225 zł.
Całkowite koszty wyniosły 167 460 078 zł.
Zysk netto wyniósł 11 790 044 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
11 520 546 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 179 250 122 zł w 2025 roku. • 256 450 194 zł w 2024 roku. • 156 209 030 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
410 316 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 11 790 044 zł w 2025 roku. • 11 771 234 zł w 2024 roku. • 10 969 412 zł w 2023 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Tersteel Group wynosi 186 620 309 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
26 205 225 zł a 431 332 933 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
16 814 271 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 186 620 309 zł w
2025 roku. • 222 862 885 zł w
2024 roku. • 152 991 767 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Tersteel Group wynosi 12,04 mln zł.
EBITDA Tersteel Group wynosi 13,35 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
1 058 499 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 12 042 724 zł w
2025 roku. • 10 444 504 zł w
2024 roku. • 14 159 722 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
471 653 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 13 346 945 zł w
2025 roku. • 10 655 531 zł w
2024 roku. • 14 290 250 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Tersteel Group.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 28 os. w 2024 roku. • 4 os. w 2022 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 12 obwieszczeń
dotyczących organizacji Tersteel Group.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 27 listopada 2025 (MSiG nr 230/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
12
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
12 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1463764. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001011326. SYSTEM, wpis do rejestru: 02.01.2023.
[RDF/809797/25/734]
MSiG 230/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 21.11.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 1463763. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001011326. SYSTEM, wpis do rejestru: 02.01.2023.
[RDF/809797/25/333]
MSiG 230/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 21.11.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 1463762. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001011326. SYSTEM, wpis do rejestru: 02.01.2023.
[RDF/809796/25/621]
MSiG 230/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 21.11.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 652172. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001011326. SYSTEM, wpis do rejestru: 02.01.2023.
[RDF/739401/25/795]
MSiG 130/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.06.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 24.06.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 73144. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
KRS 0001011326. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 02.01.2023.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/2400/25/563]
Rzuć okiemMSiG 27/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.01.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
ić: Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić:
1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE powiat
BYTOM gmina BYTOM miejscowość BYTOM wpisać: 1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE powiat
CZĘSTOCHOWSKI gmina BLACHOWNIA miejscowość ŁOJKI wykreślić: 2. miejscowość BYTOM ulica
UL. KĘDZIERZYŃSKA nr domu 17A nr lokalu 206
kod pocztowy 41-902 poczta BYTOM kraj POLSKA
wpisać: 2. miejscowość ŁOJKI ulica UL. DŁUGA
nr domu 4 kod pocztowy 42-290 poczta BLACHOWNIA kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. AKT
NOTARIALNY Z DNIA 15 STYCZNIA 2025 R., SPOA RZĄDZONY PRZEZ NOTARIUSZ KAROLINĘ SOWIŃSKĄ, PROWADZĄCĄ KANCELARIĘ NOTARIALNĄ
W KATOWICACH, PRZY UL. DĄBRÓWKI 15/1, REP.
A NR 279/25 - ZMIENIONO PAR.3
Poz. 986999. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001011326. SYSTEM, wpis do rejestru: 02.01.2023.
[RDF/655511/24/584]
MSiG 155/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 12.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.02.2023 DO 31.12.2023
Poz. 986998. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001011326. SYSTEM, wpis do rejestru: 02.01.2023.
[RDF/655511/24/183]
MSiG 155/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.02.2023 DO 31.12.2023
Poz. 986997. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001011326. SYSTEM, wpis do rejestru: 02.01.2023.
[RDF/655511/24/782]
MSiG 155/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.02.2023 DO 31.12.2023
Poz. 986996. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001011326. SYSTEM, wpis do rejestru: 02.01.2023.
[RDF/655511/24/381]
MSiG 155/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 12.07.2024 okres OD
01.02.2023 DO 31.12.2023
Poz. 462517. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
KRS 0001011326. SĄD REJONOWY KATOWICE
S - WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 02.01.2023.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/13405/24/643]
Rzuć okiemMSiG 112/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
O Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. KROWICKI 2. PAWEŁ 3. [ukryto] 5. 2.508 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ 250.800,00
ZŁOTYCH 6. NIE 2 (dla pozycji: 1. KLONZ 2. PRZEMYSŁAW KAZIMIERZ 3. [ukryto]) 5. 5.015 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 501.500,00 ZŁOTYCH
wpisać: 5. 6.018 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
601 800,00 ZŁ 3 1. BĄBIK 2. ARTUR 3. [ukryto]
5. 2.006 LICZBA UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
200 600,00 ZŁ 6. NIE
i-
Poz. 102224. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
KRS 0001011326. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 02.01.2023.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/3128/23/175]
Rzuć okiemMSiG 37/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.02.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji: 1. KLONZ 2. PRZEMYSŁAW KAZIMIERZ
3. [ukryto]) wykreślić: 5. 5.005 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ 500.500,00
ZŁOTYCH wpisać: 5. 5.015 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 501.500,00 ZŁOTYCH
Poz. 21864. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
KRS 0001011326. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
i wpis do rejestru: 02.01.2023.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/35486/22/762]
MSiG 8/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
X V. W P I S Y D
W dniu 02.01.2023 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 2. REGON
302838442 3. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE
Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSK
województwo ŚLĄSKIE powiat BYTOM gmina
BYTOM miejscowość BYTOM 2. miejscowość
BYTOM ulica UL. KĘDZIERZYŃSKA nr domu 17A
nr lokalu 206 kod pocztowy 41-902 poczta BYTOM
kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. AK
NOTARIALNY Z DNIA 12.12.2022 R., SPORZĄDZONY
PRZEZ NOTARIUSZ AGATĘ JUCHA, PROWADZĄCĄ KANCELARIĘ NOTARIALNĄ W BYTOMIU
PRZY UL. PIEKARSKIEJ 11/1, REP. A NR 5563/2022.
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 6. Sposób powstania
spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. 12.12.2022, PRZEKSZTAŁCENIE SPÓŁKI KOMANDYTOWEJ POD
FIRMĄ TERSTEEL GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA W SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ POD FIRMĄ TERSTEEL GROUP
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W TRYBIE ART. 551 I NAST. KODEKSU SPÓŁEK
HANDLOWYCH NA PODSTAWIE UCHWAŁY NR
1 WSPÓLNIKÓW SPÓŁKI POD FIRMĄ TERSTEEL
GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Z SIEDZIBĄ W BYTOMIU Z DNIA 12 GRUDNIA 2022 R.,
OBJĘTEJ AKTEM NOTARIALNYM REP. A NUMER
5563/2022, SPORZĄDZONYM PRZEZ NOTARIUSZ
AGATĘ JUCHA, PROWADZĄCĄ KANCELARIĘ
NOTARIALNĄ W BYTOMIU PRZY UL. PIEKARSKIEJ
11/1. PRub. Podmioty, z których powstała spółka
1 1. TERSTEEL GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA, SPÓŁKA KOMANDYTOWA 2. POLSKA,
KRAJOWY REJESTR SĄDOWY 3. 0000535078
5. 300875189 6. 6222681280 Rub. 7. Dane wspólników 1 1. KROWICKI 2. PAWEŁ 3. [ukryto]
5. 2.508 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ 250.800,00 ZŁOTYCH 6. NIE 2 1. KLONZ
2. PRZEMYSŁAW KAZIMIERZ 3. [ukryto]
5. 5.005 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ 500.500,00 ZŁOTYCH 6. NIE 3 1. KRZOSA
2. MARCIN GRZEGORZ 3. [ukryto] 5. 2.006
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ
200.600,00 ZŁOTYCH 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółk
1. 1003000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU MA PRAWO DO SAMODZIELNEGO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI. PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 1. KLONZ
2. PRZEMYSŁAW KAZIMIERZ 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE 2 1. BĄBIK 2. ARTUR
3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 7
Z SPRZEDAŻ HURTOWA METALI I RUD METALI
1 2. 46 77 Z SPRZEDAŻ HURTOWA ODPADÓW
I ZŁOMU 2 2. 46 51 Z SPRZEDAŻ HURTOWA KOMPUTERÓW, URZĄDZEŃ PERYFERYJNYCH I OPROGRAMOWANIA 3 2. 46 52 Z SPRZEDAŻ HURTOWA
SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO I TELEKOMUNIKACYJNEGO ORAZ CZĘŚCI DO NIEGO 4 2. 46
65 Z SPRZEDAŻ HURTOWA MEBLI BIUROWYCH
5 2. 46 69 Z SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁYCH
MASZYN I URZĄDZEŃ 6 2. 46 74 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW METALOWYCH ORAZ SPRZĘTU
I DODATKOWEGO WYPOSAŻENIA HYDRAULICZNEGO I GRZEJNEGO 7 2. 46 73 Z SPRZEDAŻ
HURTOWA DREWNA, MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYPOSAŻENIA SANITARNEGO 8 2. 46 75
Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW CHEMICZNYCH 9 2. 46 76 Z SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁYCH PÓŁPRODUKTÓW
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
S
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Tersteel Group nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Tersteel Group wynosi 0,90%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,060% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,90% w 2025 roku. • 2,03% w 2024 roku. • 1,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Tersteel Group charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Tersteel Group wynosi 4,77 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1,81 mln zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 7,26 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1,81 mln zł a 7,26 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
401 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 4,77 mln zł w 2025 roku. • 5,34 mln zł w 2024 roku. • 3,97 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1,81 mln zł w 2025 roku. • 1,57 mln zł w 2024 roku. • 2,12 mln zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 7,26 mln zł w 2025 roku. • 10,07 mln zł w 2024 roku. • 6,23 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
5 276 867 zł.
Koszty operacyjne Tersteel Group wyniosły
164 755 174 zł.
Wynagrodzenia stanowią
3,2%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
2 312 892 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 5 276 867 zł w 2025 roku • 1 333 692 zł w 2024 roku • 651 083 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1,4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
3,2% w 2025 roku •
0,6% w 2024 roku •
0,5% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Tersteel Group wyniosła 73 251 701 zł.
Aktywa trwałe to 22 719 651 zł.
Aktywa obrotowe to 50 532 049 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 73 251 701 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 36 300 573 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 36 951 127 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 6 014 598 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 10 325 792 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 73 251 701 zł sumy bilansowej i 36 300 573 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 113 580 712 zł sumy bilansowej i 33 218 920 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 61 222 505 zł sumy bilansowej i 15 648 989 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 16,1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 32,48%.
Marża operacyjna wyniosła 6,81%.
Marża netto wyniosła 6,58%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
19 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Tersteel Group wyniosły 36 951 127 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 73 251 701 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 50,4%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4 311 194 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 36 951 127 zł w 2025 roku • 80 361 793 zł w 2024 roku • 45 573 516 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
12 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 50% w 2025 roku • 71% w 2024 roku • 74% w 2023 roku
Wierzyciele
Organizacja Tersteel Group ma 36 951 127 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 30 411 315 zł (82%).
Dalej: państwu 2 847 951 zł (8%), rezerwy i rozliczenia 696 930 zł (2%); 2 mniejsze pozycje razem 465 929 zł (1%).
Pozostali, 2 529 003 zł (7%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): klientom spoza grupy kapitałowej.
Z całości 117 386 zł (poniżej 1%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
37 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
82%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
30,4 mln zł
82%
Państwo
podatki, cła i ZUS
2,8 mln zł
8%
Pracownicy
wynagrodzenia
256 tys. zł
<1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
210 tys. zł
<1%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
697 tys. zł
2%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
2,5 mln zł
7%
W roku 2025 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 82% (w 2021: 88%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej zmalał z 6% (2021) do poniżej 1% (2025).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Tersteel Group wynosi 1,4 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,11 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,37, czyli same środki pieniężne pokrywają 37% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,98 miesiąca.
gotówka od ręki: 13,4 mln zł należności i inne: 26,7 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 10,4 mln zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,40 zł, z czego 0,37 zł w gotówce.
1,4
płynność bieżąca
1,11
płynność szybka
0,37
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,4 w 2025 roku • 1,14 w 2024 roku • 1,35 w 2023 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Tersteel Group wobec banków i pożyczkodawców: 210 283 zł, gotówka: 13 426 831 zł. Gotówka przewyższa dług o 13 216 548 zł - ujemny dług netto, sytuacja korzystna.
W tym kredyty i pożyczki: 0 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 113 991 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 105,6 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 36 951 127 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkagotówka większa niż dług
nadwyżka gotówki 13,2 mln zł
0 zł13,4 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców210 tys. zł
gotówka13,4 mln zł
w tym kredyty i pożyczki: 0 zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 114 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 105,6 raza.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: nadwyżka gotówki 13,2 mln zł • 2024: bez długu, gotówka 1,8 mln zł • 2023: bez długu, gotówka 14,7 mln zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: 105,6 raza • 2024: 21,8 raza • 2023: 692,8 raza
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Tersteel Group wynosi 55 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 67 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 68 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -13 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 22 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 26 175 384 zł, z czego 26 175 384 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-13 dni
firma płaci dostawcom 13 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
55 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 55 dni
67 dni
bez amortyzacji68 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 67 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 55 dni w 2025 roku • 120 dni w 2024 roku • 81 dni w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Tersteel Group wynoszą 163 482 228 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 142 633 123 zł, czyli 87% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 7 272 616 zł, czyli 4% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 6 370 359 zł, czyli 4% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej163,5 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów142,6 mln zł · 87%
Usługi obce7,3 mln zł · 4%
Zużycie materiałów i energii6,4 mln zł · 4%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)4,3 mln zł · 3%
Amortyzacja1,3 mln zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia965 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty375 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe250 tys. zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 163,5 mln zł w 2025 roku • 241,2 mln zł w 2024 roku • 141,4 mln zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Tersteel Group wykazała przychody na poziomie 179 250 122 zł.
Organizacja zarobiła 14 260 428 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2 470 384 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 11 790 044 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 17,3% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
1 000 313 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2 470 384 zł w 2025 roku • 2 637 960 zł w 2024 roku • 469 758 zł w 2023 roku
Organizacja Tersteel Group wykazała zysk netto większy niż 98% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa metali i rud metali".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 98% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,63%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 92% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 49% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 80% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0,63%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:174 933 461,91
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów17 271 722,03
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)96 945,06
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów157 564 794,82
B. Koszty działalności operacyjnej163 482 228,25
I. Amortyzacja1 304 221,77
II. Zużycie materiałów i energii6 370 358,89
III. Usługi obce7 272 615,57
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)375 368,99
V. Wynagrodzenia4 312 274,02
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)964 593,34
VII. Pozostałe koszty rodzajowe249 673,06
VIII. Wartość sprzedanych towarów142 633 122,61
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)11 451 233,66
D. Pozostałe przychody operacyjne1 864 435,51
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych1 626,02
II. Dotacje10 016,32
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne1 852 793,17
E. Pozostałe koszty operacyjne1 272 945,54
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych36 787,89
III. Inne koszty operacyjne1 236 157,65
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)12 042 723,63
G. Przychody finansowe2 452 224,58
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)452 224,58
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne2 000 000,00
H. Koszty finansowe234 519,75
I. Odsetki, w tym: (+1)113 991,20
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych4 152,41
IV. inne116 376,14
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)14 260 428,46
J. Podatek dochodowy2 470 384,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)11 790 044,46
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Tersteel Group składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 216 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 6 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+216
dni względem terminu
2
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−6 dni09-07-2026
2024
+4 mies. 9 dni21-11-2025
2023
−3 dni12-07-2024
2022
+24 mies. 24 dni28-07-2025
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Klonz Przemysław posiada 6018 udziałów, które stanowią 60% firmy.
Krzosa Marcin posiada 2006 udziałów, które stanowią 20% firmy.
Bąbik Artur posiada 2006 udziałów, które stanowią 20% firmy.
Największym udziałowcem od 27.05.2024 jest Klonz Przemysław kontrolujący
60% udziałów.
W okresie od 10.02.2023 do 27.05.2024 najwięcej udziałów posiadał
Klonz Przemysław (50%).
W okresie od 02.01.2023 do 10.02.2023 najwięcej udziałów posiadał
Klonz Przemysław (50%).