Produkcja i konstruowanie elektronicznych sterowników|Setki dedykowanych rozwiązań dla ciepłownictwa, wentylacji i klimatyzacji|Wysokiej jakości materiały zapewniające niezawodność produktów|Elastyczne podejście do wymagań klientów|Szeroka gama serwisów w obszarze elektronicznych systemów kontrolnych
COMPIT SP. Z O.O. to firma z siedzibą w Częstochowie, która od 1993 roku zajmuje się konstruowaniem i produkcją elektronicznych sterowników. W ciągu trzydziestu lat działalności, firma opracowała setki różnorodnych konstrukcji dedykowanych dla branż takich jak ciepłownictwo, wentylacja oraz klimatyzacja. Na etapie produkcji korzysta jedynie z materiałów wysokiej jakości, co przekłada się na niezawodność, łatwość w instalacji i nowoczesny design oferowanych produktów. Dodatkowo, COMPIT odznacza się dużą elastycznością oraz otwartością na potrzeby klientów, co pozwala na realizację urządzeń dostosowanych do specyficznych wymagań, które nie są dostępne w standardowej ofercie. Dzięki takiemu podejściu, firma zyskała reputację jako solidny partner w sektorze elektronicznych rozwiązań sterujących.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Compit osiągnęła 7 856 005 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 7 855 918 zł. Pozostałe przychody to 87 zł.
Całkowite koszty wyniosły 6 590 804 zł.
Zysk netto wyniósł 1 265 113 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 964 001 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 7 856 005 zł w 2025 roku. • 6 074 588 zł w 2024 roku. • 5 814 297 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 316 278 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 265 113 zł w 2025 roku. • 387 057 zł w 2024 roku. • 126 776 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Compit wynosi 11 887 915 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 590 124 zł a 19 640 012 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 971 979 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 11 887 915 zł w 2025 roku. • 6 239 244 zł w 2024 roku. • 4 734 299 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Compit wynosi 1,58 mln zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Compit wynosi 11 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
1 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 11 os. w 2025 roku. • 11 os. w 2024 roku. • 13 os. w 2023 roku.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Compit wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,367% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Compit wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2025 roku. • 0,21% w 2024 roku. • 0,24% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Compit charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Compit wynosi 325 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 236 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 485 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 236 tys. zł a 485 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
81 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 325 tys. zł w 2025 roku. • 167 tys. zł w 2024 roku. • 119 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 236 tys. zł w 2025 roku. • 66 tys. zł w 2024 roku. • 22 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 485 tys. zł w 2025 roku. • 264 tys. zł w 2024 roku. • 232 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Compit wyniosły
6 277 201
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Compit wyniosła 4 886 357 zł.
a
ktywa obrotowe to 4 151 458 zł.
a
ktywa trwałe to 734 899 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 886 357 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 766 191 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 120 166 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 221 589 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 886 357 zł w 2025 roku. • 4 204 709 zł w 2024 roku. • 3 275 692 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 26%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 60%.
Marża operacyjna wyniosła 20%.
Marża netto wyniosła 16%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 15 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Compit wyniosły 2 766 191 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 886 357 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 57%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 691 548 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 766 191 zł w 2025 roku • 3 349 657 zł w 2024 roku • 2 807 697 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 57% w 2025 roku • 80% w 2024 roku • 86% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Compit wykazała przychody na poziomie 7 856 005 zł.
Organizacja zarobiła 1 555 027 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 289 914 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 265 113 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 19% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 72 479 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 289 914 zł w 2025 roku • 39 622 zł w 2024 roku • 6947 zł w 2023 roku
Organizacja Compit wykazała zysk netto większy niż 83% organizacji z branży "Produkcja instrumentów i przyrządów pomiarowych, kontrolnych i nawigacyjnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 89% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.3%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 79% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 77% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 68% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 106 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 97 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-106
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 7 dni09-04-2026
2024
−3 mies. 28 dni19-03-2025
2023
−3 mies. 19 dni28-03-2024
2022
−3 mies. 10 dni06-04-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Roszak Piotr posiada 180
udziałów,
które stanowią
90.0% firmy.