SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI, SKŁADANIA W JEJ IMIENIU OŚWIADCZEŃ I ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ DO KWOTY 50.000 ZŁOTYCH (PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH) UPRAWNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE I JEDNOOSOBOWO, POWYŻEJ KWOTY 50.000 ZŁOTYCH (PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH) DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI, SKŁADANIA W JEJ IMIENIU OŚWIADCZEŃ I ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organizacja Craft System osiągnęła 2353 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2353 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 69 997 zł.
Strata netto wyniosła 67 644 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 784 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2353 zł w 2024 roku. • 457 868 zł w 2023 roku. • 1 009 047 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -22 548 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -67 644 zł w 2024 roku. • -164 418 zł w 2023 roku. • -421 900 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Craft System wynosi 1569 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 5883 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 523 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1569 zł w 2024 roku. • 305 246 zł w 2023 roku. • 672 698 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Craft System wynosi -20 tys. zł.
EBITDA Craft System wynosi -20 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Craft System mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Craft System wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,480% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Craft System wynosi 4,94%. To oznacza, że firma ma szansę 4,94% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,627% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 4,94% w 2024 roku. • 1,45% w 2023 roku. • 1,26% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Craft System charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Craft System wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 0 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 0 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 0 tys. zł w 2024 roku. • 18 tys. zł w 2023 roku. • 40 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
7771
zł.
Koszty operacyjne Craft System wyniosły
22 247
zł.
Wynagrodzenia stanowią
35%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
2590 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 7771 zł w 2024 roku • 63 399 zł w 2023 roku • 6241 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
11.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
35% w 2024 roku •
11% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Craft System wyniosła 60 140 zł.
a
ktywa obrotowe to 60 140 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 60 140 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 709 102 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -648 962 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 20 047 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 60 140 zł w 2024 roku. • 90 600 zł w 2023 roku. • 202 410 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -112%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 10%.
Marża operacyjna wyniosła -845%.
Marża netto wyniosła -2,875%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -37.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -281.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -958.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Craft System wyniosły 709 102 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 60 140 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 1,179%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 236 367 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 709 102 zł w 2024 roku • 671 918 zł w 2023 roku • 619 309 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 1179% w 2024 roku • 742% w 2023 roku • 306% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Craft System wykazała przychody na poziomie 2353 zł.
Organizacja Craft System wykazała zysk netto większy niż 20% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 32% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 21% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 15% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 4% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 20% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 32% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 21% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 98% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 15% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 4% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 4 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 5 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-4
dni względem terminu
2
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−5 dni10-07-2025
2023
+1 dni16-07-2024
2022
−8 dni07-07-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kłyś Fundacja Rodzinna posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Kłyś Kamil posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Kłyś Fundacja Rodzinna (50% udziałów) • Kłyś Kamil (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 17.05.2022 do 17.04.2026: • Rokosz Patryk (50% udziałów) • Kłyś Kamil (50% udziałów)