ASMET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS
0000929977
NIP
5342487841
REGON
146306214

Podsumowanie

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
242,6 mln
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
191,9 mln
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
-1,9 mln
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
208,7 mln
Info
Województwo
MAZOWIECKIE
Miejscowość
REGUŁY
Adres
UL. ALEJE JEROZOLIMSKIE, 280
Kod pocztowy
05-820
Rejestracja
2021-10-29
Rozpoczęcie działalności
2012-09-27
Kapitał zakładowy
2000000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Email
asmet@asmet.com.pl
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ PRYWATNA KRAJOWA POZOSTAŁA
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY ZARZĄD SKŁADA SIĘ Z JEDNEGO CZY Z WIĘKSZEJ LICZBY CZŁONKOW, SPÓŁKĘ REPREZENTUJE KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Produkcja elementów złącznych dla różnych branż|Dostawy w systemie Kanban bezpośrednio na linie montażowe|Prowadzenie własnych laboratoriów kontrolno-pomiarowych|Szeroka oferta obejmująca ponad 80 tysięcy pozycji asortymentowych|Zarządzanie projektami zgodnie z normami ISO 9001 i 14001

Podstawowe wyniki finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Asmet osiągnęła 191 871 549 zł przychodów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody operacyjne wyniosły 190 741 615 zł. Pozostałe przychody to 1 129 934 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite koszty wyniosły 192 625 074 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Strata netto wyniosła 1 883 459 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 367 245 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 191 871 549 zł w 2025 roku.
• 212 619 884 zł w 2024 roku.
• 248 543 270 zł w 2023 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -2 988 047 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• -1 883 459 zł w 2025 roku.
• 2 047 165 zł w 2024 roku.
• 17 655 224 zł w 2023 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Szacunkowa wycena organizacji Asmet wynosi 208 678 753 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 0 zł a 479 678 872 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 185 093 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 208 678 753 zł w 2025 roku.
• 232 112 231 zł w 2024 roku.
• 316 958 015 zł w 2023 roku.

EBIT i EBITDA

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBIT Asmet wynosi 1,01 mln zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBITDA Asmet wynosi 9,62 mln zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi 4 179 897 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 1 008 584 zł w 2025 roku.
• 5 558 005 zł w 2024 roku.
• 20 502 664 zł w 2023 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi 4 054 689 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 9 624 421 zł w 2025 roku.
• 12 502 704 zł w 2024 roku.
• 28 244 892 zł w 2023 roku.

Zatrudnienie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zatrudnienie Asmet wynosi 235 osób.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zatrudnienie rośnie w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 235 os. w 2025 roku.
• 243 os. w 2024 roku.
• 246 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Ryzyko zamknięcia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Asmet wynosi 2,37%. To oznacza, że firma ma szansę 2,37% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło:
• 2,37% w 2025 roku.
• 2,35% w 2024 roku.
• 2,30% w 2023 roku.

Ryzyko niewypłacalności

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Asmet wynosi 0,22%. To oznacza, że firma ma szansę 0,22% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,018% rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,22% w 2025 roku.
• 0,11% w 2024 roku.
• 0,06% w 2023 roku.

Wiarygodność firmy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Asmet charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.

Kredyt kupiecki

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki dla Asmet wynosi 9,17 mln zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 21,54 mln zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 21,54 mln zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi 1,4 mln zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 9,17 mln zł w 2025 roku.
• 10,57 mln zł w 2024 roku.
• 11,48 mln zł w 2023 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 0 zł w 2025 roku.
• 409 tys. zł w 2024 roku.
• 3,08 mln zł w 2023 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny kredyt wynosił:
• 21,54 mln zł w 2025 roku.
• 25,39 mln zł w 2024 roku.
• 23,46 mln zł w 2023 roku.

Wynagrodzenia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 27 398 310 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Koszty operacyjne Asmet wyniosły 189 733 031 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wynagrodzenia stanowią 14% kosztów operacyjnych.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi 1 006 662 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 27 398 310 zł w 2025 roku
• 27 117 250 zł w 2024 roku
• 25 846 873 zł w 2023 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 14% w 2025 roku
• 13% w 2024 roku
• 11% w 2023 roku

Bilans

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość aktywów Asmet wyniosła 242 549 472 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
a
ktywa obrotowe to 192 917 765 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
a
ktywa trwałe to 49 631 708 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość pasywów wyniosła 242 549 472 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 134 863 623 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
k
apitał (fundusz) własny to 107 685 850 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 7 646 595 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie:
• 242 549 472 zł w 2025 roku.
• 239 949 452 zł w 2024 roku.
• 252 790 144 zł w 2023 roku.

Rentowność

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -2%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna wyniosła 1%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto wyniosła -1%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.4 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -14.6 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.2 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.6 punktu procentowego rocznie.

Zadłużenie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zobowiązania Asmet wyniosły 134 863 623 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 242 549 472 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 56%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -10 200 984 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 134 863 623 zł w 2025 roku
• 130 380 144 zł w 2024 roku
• 145 268 000 zł w 2023 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 7 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 56% w 2025 roku
• 54% w 2024 roku
• 57% w 2023 roku

Podatek dochodowy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Asmet wykazała przychody na poziomie 191 871 549 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zarobiła -1 880 868 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy wyniósł 2591 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -1 883 459 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -714 589 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 2591 zł w 2025 roku
• 22 457 zł w 2024 roku
• 370 zł w 2023 roku

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Asmet wykazała zysk netto większy niż 1% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana".
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała przychód większy niż 98% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 99% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 61% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 22% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 28% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 25% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 16% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 51% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.3%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 98% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 99% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 61% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 22% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 28% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 51% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.3%.

Sprawozdania finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 4 w terminie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Sprawozdania finansowe były składane średnio 10 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 19 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
−19 dni
2024
−2 dni
2023
−28 dni
2022
+18 dni
2021
−21 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie


Historia powiązań


Udziałowcy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Sajnaga Andrzej posiada 26780 udziałów, które stanowią 67.0% firmy.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Sajnaga Orlicka Magdalena posiada 8820 udziałów, które stanowią 22.1% firmy.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Sajnaga Jadwiga posiada 4400 udziałów, które stanowią 11.0% firmy.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Największym udziałowcem od 20.07.2023 jest Sajnaga Andrzej kontrolujący 67% udziałów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Największym udziałowcem w okresie od 17.11.2021 do 20.07.2023 był Sajnaga Andrzej kontrolując 67% udziałów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W okresie od 29.10.2021 do 17.11.2021 najwięcej udziałów posiadał Sajnaga Andrzej. Jego udziały w tym czasie wynosiły 34%.

Reprezentacja