Produkcja farb przemysłowych i antykorozyjnych|Oferowanie systemów powłokowych do konstrukcji stalowych i betonowych|Wsparcie techniczne dla architektów i wykonawców|Szybka realizacja dostaw dzięki własnym pojazdom|Współpraca z renomowanymi producentami farb
Industry Paints to przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w dostarczaniu farb przemysłowych oraz systemów powłokowych, które oferują skuteczną ochronę zarówno konstrukcji stalowych, jak i betonowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, firma zapewnia wsparcie techniczne dla różnych branż, a ich oferta skupia się na produktach, które spełniają najwyższe standardy jakości. Główne obszary działalności obejmują farby antykorozyjne, powłoki ogniochronne oraz specjalistyczne materiały budowlane, które są dedykowane szczególnej ochronie w trudnych warunkach przemysłowych. Industry Paints współpracuje z czołowymi producentami, takimi jak Teknos, Jotun oraz CIN, co pozwala na oferowanie innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do specyficznych potrzeb klientów. Celem firmy jest nie tylko dostarczenie produktów, ale także pełne wsparcie przez cały proces inwestycyjny, co przyczynia się do osiągnięcia zadowolenia klientów opartego na niezawodności oraz czasowej efektywności realizowanych dostaw. Industry Paints nieustannie inwestuje w rozwój kompetencji swoich pracowników, co w połączeniu z nowoczesnym parkiem maszynowym i ścisłą współpracą z organizacjami branżowymi, umożliwia realizację projektów w różnych sektorach przemysłu, w tym w infrastrukturze, budownictwie oraz zakładach przemysłowych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Industry Paints osiągnęła 5 199 363 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 176 928 zł. Pozostałe przychody to 22 435 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 018 534 zł.
Zysk netto wyniósł 158 394 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 039 873 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 199 363 zł w 2025 roku. • 4 441 057 zł w 2024 roku. • 4 313 097 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 31 679 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 158 394 zł w 2025 roku. • 12 893 zł w 2024 roku. • -299 815 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Industry Paints wynosi 4 538 255 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
438 438 zł a 12 998 408 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 907 651 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 538 255 zł w 2025 roku. • 3 331 919 zł w 2024 roku. • 3 185 371 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie Industry Paints wynosi 3 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 3 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Industry Paints wynosi 2,76%. To oznacza, że firma ma szansę 2,76% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,322% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,76% w 2025 roku. • 2,76% w 2024 roku. • 2,76% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Industry Paints wynosi 0,17%. To oznacza, że firma ma szansę 0,17% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,022% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,17% w 2025 roku. • 0,36% w 2024 roku. • 0,85% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Industry Paints charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Industry Paints wynosi 123 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 22 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 207 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 22 tys. zł a 207 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
25 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 123 tys. zł w 2025 roku. • 92 tys. zł w 2024 roku. • 72 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 22 tys. zł w 2025 roku. • 3 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 207 tys. zł w 2025 roku. • 178 tys. zł w 2024 roku. • 173 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
378 241
zł.
Koszty operacyjne Industry Paints wyniosły
5 031 286
zł.
Wynagrodzenia stanowią
8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
75 648 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 378 241 zł w 2025 roku • 349 867 zł w 2024 roku • 441 886 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
8% w 2025 roku •
8% w 2024 roku •
10% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Industry Paints wyniosła 2 510 484 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 510 484 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 510 484 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 584 584 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 925 900 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 502 097 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 510 484 zł w 2025 roku. • 2 747 748 zł w 2024 roku. • 2 489 184 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 6%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 27%.
Marża operacyjna wyniosła 3%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Industry Paints wyniosły 1 925 900 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 510 484 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 77%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 385 180 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 925 900 zł w 2025 roku • 2 321 558 zł w 2024 roku • 2 075 886 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 77% w 2025 roku • 84% w 2024 roku • 83% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Industry Paints wykazała przychody na poziomie 5 199 363 zł.
Organizacja zarobiła 158 394 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 158 394 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku