Specjalizacja w sprzedaży mieszkań i apartamentów.|Lokalizacje w malowniczych rejonach Beskidów.|Zastosowanie zrównoważonych technologii budowlanych.|Efektywność energetyczna obiektów mieszkalnych.|Gotowe do zamieszkania kompleksy apartamentowe.
Mrózek Homes to dynamicznie rozwijająca się firma deweloperska, która powstała jako efekt działania rodzinnych przedsiębiorstw Prosperplast i ProsperPro. Specjalizuje się w inwestycjach w sektorze budowlanym, koncentrując się na realizacji mieszkań i apartamentów o wysokich standardach jakości. Ideą przewodnią spółki jest wprowadzanie innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań budowlanych, które są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Realizacje firmy usytuowane są w malowniczych lokalizacjach, takich jak Beskidy, zapewniając mieszkańcom komfort oraz dostęp do przyrody. Główne założenia Mrózek Homes obejmują efektywność energetyczną budynków oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które zmniejszają koszty eksploatacji. W ofercie znajdują się gotowe do zamieszkania apartamenty, co czyni ich ofertę atrakcyjną dla osób poszukujących własnego miejsca w pięknych okolicznościach przyrody. Doświadczenie firmy w branży budowlanej oraz dbałość o komfort klientów sprawiają, że Mrózek Homes wyróżnia się na rynku nieruchomości.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Mrózek Homes osiągnęła 130 466 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 130 466 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 866 769 zł.
Strata netto wyniosła 736 303 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 26 093 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 130 466 zł w 2025 roku. • 983 431 zł w 2024 roku. • 2 593 237 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -147 261 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -736 303 zł w 2025 roku. • -109 221 zł w 2024 roku. • -123 393 zł w 2023 roku.
Wycena
Szacunkowa wycena organizacji Mrózek Homes wynosi 86 978 zł.
0 zł a 326 166 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 17 396 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 86 978 zł w 2025 roku. • 782 362 zł w 2024 roku. • 1 937 482 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mrózek Homes wynosi -210 tys. zł.
EBITDA Mrózek Homes wynosi -206 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Mrózek Homes.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Mrózek Homes wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,290% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mrózek Homes wynosi 1,40%. To oznacza, że firma ma szansę 1,40% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,268% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,40% w 2025 roku. • 0,64% w 2024 roku. • 0,64% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Mrózek Homes charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mrózek Homes wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 5 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 5 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 20 tys. zł w 2024 roku. • 48 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 5 tys. zł w 2025 roku. • 54 tys. zł w 2024 roku. • 104 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Mrózek Homes wyniosły
340 934
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mrózek Homes wyniosła 8 050 423 zł.
a
ktywa obrotowe to 8 041 256 zł.
a
ktywa trwałe to 9167 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 050 423 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 8 617 736 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -567 313 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 610 085 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 050 423 zł w 2025 roku. • 9 044 813 zł w 2024 roku. • 8 128 312 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 130%.
Marża operacyjna wyniosła -161%.
Marża netto wyniosła -564%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 26 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -32.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -112.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Mrózek Homes wyniosły 8 617 736 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 050 423 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 107%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 723 547 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 8 617 736 zł w 2025 roku • 8 875 824 zł w 2024 roku • 7 850 102 zł w 2023 roku