Dystrybucja luksusowych wózków dziecięcych|Marki: Silver Cross, UPPAbaby, Tutis|Wysoka jakość obsługi klienta|Gwarancja bezpieczeństwa i jakości produktów
SC Investment to renomowany polski dystrybutor luksusowych marek dziecięcych, skoncentrowany na dostarczaniu wózków dziecięcych klasy premium. Firma obsługuje wymagających klientów, oferując produkty, które wyróżniają się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim jakością i bezpieczeństwem. W ofercie SC Investment znajdują się uznawane na rynku marki, takie jak Silver Cross, UPPAbaby oraz Tutis. Silver Cross ma ponad 140-letnią tradycję jako dostawca wózków rodzin królewskich, co stanowi gwarancję prestiżu i solidności. UPPAbaby z kolei wyróżnia się amerykańskim stylem, oferując nowoczesne oraz funkcjonalne rozwiązania, z kolei litewska marka Tutis znana jest z praktyczności i wyjątkowej funkcjonalności swoich produktów. SC Investment zapewnia klientom nie tylko szeroką gamę produktów, ale także高ą jakość obsługi oraz wsparcie posprzedażowe, co wzmacnia zaufanie i satysfakcję klientów. Współpraca z wiodącymi markami oraz dbałość o szczegóły różnicuje SC Investment od konkurencji, tworząc lidera na rynku dystrybucji wózków dziecięcych w Polsce.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja SC Investment Luchciński osiągnęła 8 311 298 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 298 117 zł. Pozostałe przychody to 13 181 zł.
Całkowite koszty wyniosły 7 778 708 zł.
Zysk netto wyniósł 532 590 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
502 752 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 311 298 zł w 2023 roku. • 8 729 750 zł w 2022 roku. • 7 305 794 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
255 333 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 532 590 zł w 2023 roku. • 1 138 013 zł w 2022 roku. • 1 043 256 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji SC Investment Luchciński wynosi 7 703 725 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
514 892 zł a 19 471 638 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
966 518 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 703 725 zł w
2023 roku. • 11 124 989 zł w
2022 roku. • 9 636 760 zł w
2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT SC Investment Luchciński wynosi 533 tys. zł.
EBITDA SC Investment Luchciński wynosi 553 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
253 022 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 532 899 zł w
2023 roku. • 1 130 537 zł w
2022 roku. • 1 038 944 zł w
2021 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
288 137 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 553 168 zł w
2023 roku. • 1 150 805 zł w
2022 roku. • 1 129 441 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie SC Investment Luchciński mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2022 roku. • 8 os. w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 13 obwieszczeń
dotyczących organizacji SC Investment Luchciński. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 12 września 2025.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 12 września 2025 (MSiG nr 177/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
13
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 1236436. SC INVESTMENT LUCHCIŃSKI
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000876854. SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 05.01.2021.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/13417/25/769]
UWAGAMSiG 177/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.08.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (12) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 1343301. SC INVESTMENT LUCHCIŃSKI
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000876854. SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 05.01.2021.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/15684/24/154]
Rzuć okiemMSiG 223/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 02.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 02.07.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 07.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 07.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 07.07.2023 okres O
01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.09.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
W dniu 13.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
W dniu 13.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 13.10.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 143678. SC INVESTMENT LUCHCIŃSKI
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000876854. SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 05.01.2021.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/5988/21/45]
Rzuć okiemMSiG 59/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.03.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 2 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. SC INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA JAWNA wpisać: 3. S.C.
INVESTMENT LUCHCIŃSKI SPÓŁKA JAWNA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 26 STYCZNIA 2021 R. - ZMIENIONO: PKT 1 KOMPARYCJI
UMOWY, §2, §7 UST. 1, §10 UST. 1.
Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. SC INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 368930768 4. 0000707641 wpisać: 2 1. LUCHCIŃSKI 2. ARKADIUSZ SŁAWOMIR
3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. NIE 8. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółki
1 (dla pozycji: 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY
SPÓŁKĘ) PRub. Dane wspólników reprezentujących
spółkę wykreślić: 1 1. SC INVESTMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
3. 368930768 4. 0000707641 wpisać: 2 1. LUCHCIŃSKI 2. ARKADIUSZ SŁAWOMIR 3. [ukryto]
Poz. 15188. SC INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA JAWNA.
KRS 0000876854. SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 05.01.2021.
[SZ.XIII NS-REJ.KRS/24145/20/690]
MSiG 7/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 05.01.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA JAWNA
2. REGON 367606847 NIP 8581859738 3. SC INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA JAWNA 5. NIE 6. NIE
Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA
województwo ZACHODNIOPOMORSKIE powiat
GRYFIŃSKI gmina GRYFINO miejscowość GRYFINO 2. miejscowość GRYFINO ulica UL. 1 MAJA
nr domu 15 nr lokalu 1 kod pocztowy 74-100 poczt
GRYFINO kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. AKT NOTARIALNY Z DNIA 22 GRUDNIA
2020 R. REP. A NR 2272/2020, NOTARIUSZ MAGDALENA OGONOWSKA, KANCELARIA NOTARIALNA
W SZCZECINIE. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
Rub. 6. Sposób powstania spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. PRZEKSZTAŁCENIE SC INVESTMENT
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA Z SIEDZIBĄ W GRYFINIE
W SC INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA JAWNA Z SIEDZIBĄ W GRYFINIE NA PODSTAWIE UCHWAŁY
WSPÓLNIKÓW SC INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA Z SIEDZIBĄ W GRYFINIE W SPRAWIE PRZEKSZTAŁCENIA SPÓŁKI W SPÓŁKĘ
JAWNĄ, OBJĘTEJ AKTEM NOTARIALNYM Z DNIA
22.12.2020 R. SPORZĄDZONYM PRZEZ NOTARIUSZ MAGDALENĘ OGONOWSKĄ (KANCELARIA NOTARIALNA Z SIEDZIBĄ W SZCZECINIE, UL.
ŚCIEGIENNEGO 3/1, 70-352 SZCZECIN), REPERTORIUM A NR 2272/2020. PRub. Podmiot, z którego
powstała spółka 1 1. SC INVESTMENT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA, 2. POLSKA, KRAJOWY
REJESTR SĄDOWY 3. 0000683742 5. 367606847
6. 8581859738 Rub. 7. Dane wspólników 1 1. LUCHCIŃSKI 2. DAMIAN KONRAD 3. [ukryto] 5. TAK
6. NIE 7. NIE 8. NIE 2 1. LUCHCIŃSKI 2. MATEUSZ
ADRIAN 3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. NIE 8. NI
3 1. LUCHCIŃSKA 2. MAŁGORZATA 3. [ukryto]
5. TAK 6. NIE 7. NIE 8. NIE 4 1. SC INVESTMENT
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 368930768 4. 0000707641
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania
spółki 1 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
2. KAŻDY ZE WSPÓLNIKÓW JEST UPRAWNIONY
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
DO SAMODZIELNEJ REPREZENTACJI I PROWADZENIA SPRAW SPÓŁKI. PRub. Dane wspólników reprezentujących spółkę 1 1. LUCHCIŃSKI
2. DAMIAN KONRAD 3. [ukryto] 2 1. LUCHCIŃSKI 2. MATEUSZ ADRIAN 3. [ukryto] 3 1. LUCHCIŃSKA 2. MAŁGORZATA 3. [ukryto] 4 1. SC
INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 368930768 4. 0000707641
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 90
Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA 1 2. 47 91 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET 2 2. 46 42 Z SPRZEDAŻ
HURTOWA ODZIEŻY I OBUWIA 3 2. 46 45 Z SPRZEDAŻ HURTOWA PERFUM I KOSMETYKÓW 4 2. 46
49 Z SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁYCH
ARTYKUŁÓW UŻYTKU DOMOWEGO 5 2. 47 65
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA GIER I ZABAWEK PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH
6 2. 47 71 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA ODZIEŻY
PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 7 2. 47 72 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA OBUWIA I WYROBÓW SKÓRZANYCH PROWADZONA
W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 8 2. 47 75
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA KOSMETYKÓW I ARTYKUŁÓW TOALETOWYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 9 2. 47 19 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA
W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH
Krajowy Rejestr Zadłużonych
SC Investment Luchciński nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji SC Investment Luchciński wynosi 1,53%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,360% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,53% w 2023 roku. • 0,52% w 2022 roku. • 0,81% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
SC Investment Luchciński charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla SC Investment Luchciński wynosi 194 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 80 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 332 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 80 tys. zł a 332 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
30 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 194 tys. zł w 2023 roku. • 288 tys. zł w 2022 roku. • 254 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 80 tys. zł w 2023 roku. • 170 tys. zł w 2022 roku. • 156 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 332 tys. zł w 2023 roku. • 452 tys. zł w 2022 roku. • 403 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
456 958
zł.
Koszty operacyjne SC Investment Luchciński wyniosły
7 765 217
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5,9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
95 322 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 456 958 zł w 2023 roku • 359 638 zł w 2022 roku • 266 314 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0,8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5,9% w 2023 roku •
4,7% w 2022 roku •
4,3% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów SC Investment Luchciński wyniosła 3 792 572 zł.
a
ktywa trwałe to 25 422 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 767 149 zł.
n
ależne wpłaty na kapitał (fundusz) podstawowy to 0 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 792 572 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 732 590 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 059 982 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 34 105 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 255 333 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 3 792 572 zł sumy bilansowej i 732 590 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 3 748 854 zł sumy bilansowej i 1 338 013 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 3 860 782 zł sumy bilansowej i 1 243 256 zł kapitału własnego w 2021 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 72,7%.
Marża operacyjna wyniosła 6,42%.
Marża netto wyniosła 6,41%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
6,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
5,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
4 punkty procentowe rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
4 punkty procentowe rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania SC Investment Luchciński wyniosły 3 059 982 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 792 572 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 80,7%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 221 228 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 059 982 zł w 2023 roku • 2 410 842 zł w 2022 roku • 2 617 526 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
6,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 81% w 2023 roku • 64% w 2022 roku • 68% w 2021 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji SC Investment Luchciński wynosi 1,23 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,76 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,44, czyli same środki pieniężne pokrywają 44% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 1,4 mln zł należności i inne: 976 tys. zł zapasy do sprzedania: 1,4 mln zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,23 zł, z czego 0,44 zł w gotówce.
1,23
płynność bieżąca
0,76
płynność szybka
0,44
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 0,11 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,23 w 2023 roku • 1,54 w 2022 roku • 1,45 w 2021 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji SC Investment Luchciński wynosi 40 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 104 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -64 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 63 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 917 863 zł, z czego 917 863 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-64 dni
firma płaci dostawcom 64 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
40 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 40 dni
104 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 104 dniach
Rotacja zapasów63 dni
towar leży w magazynie 63 dni, zanim firma go sprzeda
63 dni
Należności handlowe918 tys. zł
klienci są winni firmie 918 tys. zł
do 12 miesięcy918 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 40 dni w 2023 roku • 45 dni w 2022 roku • 41 dni w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji SC Investment Luchciński wynoszą 7 765 216 zł.
Największa wykazana kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 351 819 zł, czyli 5% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia: 105 139 zł, czyli 1% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 38 156 zł, czyli poniżej 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem7,8 mln zł
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)352 tys. zł · 5%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia105 tys. zł · 1%
Usługi obce38 tys. zł · <1%
Amortyzacja20 tys. zł · <1%
Zużycie materiałów i energii20 tys. zł · <1%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 7,8 mln zł w 2023 roku • 7,6 mln zł w 2022 roku • 6,3 mln zł w 2021 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja SC Investment Luchciński wykazała przychody na poziomie 8 311 298 zł.
Organizacja SC Investment Luchciński wykazała zysk netto większy niż 78% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 74% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 71% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 78% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2023 były wyższe niż 74% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była ona wyższa niż 72% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był wyższy niż 74% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 71% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2023 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy28 z 35 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi8 297 831,37
I. Przychody netto ze sprzedaży8 297 831,37
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
B. Koszty działalności operacyjnej7 765 216,07
I. Amortyzacja20 268,24
II. Zużycie materiałów i energii19 641,21
III. Usługi obce38 156,17
IV. Wynagrodzenia351 818,77
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)105 138,89
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1)7 230 192,79
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)532 615,30
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym:285,20
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym:1,17
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
F. Przychody finansowe, w tym:13 181,25
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
G. Koszty finansowe, w tym:13 490,40
I. Odsetki, w tym: (+1)692,63
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G)532 590,18
I. Podatek dochodowy0,00
J. Zysk (strata) netto (H - I)532 590,18
Pełne sprawozdania finansowe organizacji SC Investment Luchciński składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 9 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2023 zostało złożone 13 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-9
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2023
−13 dni02-07-2024
2022
−8 dni07-07-2023
2021
−15 dni30-09-2022
2020
−1 dzień14-10-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie