Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Larch Supply wynosi 988 244 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
278 475 zł a 1 510 331 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
441 680 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 988 244 zł w
2022 roku. • 2 848 663 zł w
2021 roku. • 104 884 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Larch Supply wynosi 108 tys. zł.
EBITDA Larch Supply wynosi 108 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 108 077 zł w
2022 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 108 077 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Larch Supply mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 9 obwieszczeń
dotyczących organizacji Larch Supply.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 23 października 2023 (MSiG nr 205/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
9
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
9 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1287653. LARCH SUPPLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000852019. SYSTEM, wpis do rejestru: 31.07.2020.
[RDF/566398/23/272]
MSiG 205/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1287652. LARCH SUPPLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000852019. SYSTEM, wpis do rejestru: 31.07.2020.
[RDF/566398/23/871]
MSiG 205/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1287651. LARCH SUPPLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000852019. SYSTEM, wpis do rejestru: 31.07.2020.
[RDF/566398/23/470]
MSiG 205/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 13.10.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1287650. LARCH SUPPLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000852019. SYSTEM, wpis do rejestru: 31.07.2020.
[RDF/566396/23/224]
MSiG 205/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nie nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1287649. LARCH SUPPLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000852019. SYSTEM, wpis do rejestru: 31.07.2020.
[RDF/566396/23/823]
MSiG 205/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1287648. LARCH SUPPLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000852019. SYSTEM, wpis do rejestru: 31.07.2020.
[RDF/566396/23/422]
MSiG 205/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 13.10.2023 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1279709. LARCH SUPPLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000852019. SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU,
XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 31.07.2020.
[BI.XII NS-REJ.KRS/8492/23/674]
Rzuć okiemMSiG 203/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji:
1. GRYBAS 2. LAIMUTIS) wpisać: 3. [ukryto]
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 (dla pozycji:
1. GRYBAS 2. LAIMUTIS) wpisać: 3. [ukryto]
Poz. 702833. LARCH SUPPLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000852019. SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU,
XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 31.07.2020.
[BI.XII NS-REJ.KRS/9997/21/249]
MSiG 167/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 19.08.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 13.08.2021 okres OD
22.06.2020 DO 31.12.2020
Poz. 604783. LARCH SUPPLY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000852019. SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU,
XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 31.07.2020.
[BI.XII NS-REJ.KRS/6623/20/879]
MSiG 178/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 31.07.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. LARCH SUPPLY
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo PODLASKIE
powiat SUWAŁKI gmina SUWAŁKI miejscowość
SUWAŁKI 2. miejscowość SUWAŁKI ulica UL. SEJNEŃSKA nr domu 51 nr lokalu 107 kod pocztowy
16-400 poczta SUWAŁKI kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 22.06.2020 R. W KN WOJCIECHA URBANOWICZA W SUWAŁKACH, REP.
A NR 5918/2020 ZAWIĄZANO SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. GRYBAS 2. LAIMUTIS 5. 100 (STO) UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 10.000 (DZIESIĘĆ TYSIĘCY) ZŁOTYCH 6. TAK
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 10000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. KAŻDY Z CZŁONKÓW
ZARZĄDU SAMODZIELNIE PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. GRYBAS 2. LAIMUTIS
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 73
Z SPRZEDAŻ HURTOWA DREWNA, MATERIAŁÓW
BUDOWLANYCH I WYPOSAŻENIA SANITARNEGO
1 2. 16 10 Z PRODUKCJA WYROBÓW TARTACZNYCH
2 2. 16 23 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH WYROBÓW STOLARSKICH I CIESIELSKICH DLA BUDOWNICTWA 3 2. 16 29 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH
WYROBÓW Z DREWNA; PRODUKCJA WYROBÓW
Z KORKA, SŁOMY I MATERIAŁÓW UŻYWANYCH
DO WYPLATANIA 4 2. 31 0 PRODUKCJA MEBLI
5 2. 43 32 Z ZAKŁADANIE STOLARKI BUDOWLANEJ
6 2. 46 13 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ DREWNA I MATERIAŁÓW
BUDOWLANYCH 7 2. 46 15 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ MEBLI,
ARTYKUŁÓW GOSPODARSTWA DOMOWEGO
I DROBNYCH WYROBÓW METALOWYCH 8 2. 46 18
Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW SPECJALIZUJĄCYCH
SIĘ W SPRZEDAŻY POZOSTAŁYCH OKREŚLONYCH
TOWARÓW 9 2. 46 65 Z SPRZEDAŻ HURTOWA
MEBLI BIUROWYCH
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Larch Supply w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Larch Supply wynosi 0,15%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,185% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,15% w 2022 roku. • 0,75% w 2021 roku. • 0,52% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Larch Supply charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji zmieniał się w latach 2020-2022 między oceną B a D.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Larch Supply wynosi 45 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 13 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 131 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 13 tys. zł a 131 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
21 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 45 tys. zł w 2022 roku. • 70 tys. zł w 2021 roku. • 3 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 13 tys. zł w 2022 roku. • 39 tys. zł w 2021 roku. • 2 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 131 tys. zł w 2022 roku. • 104 tys. zł w 2021 roku. • 6 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Larch Supply wyniosły
294 796 zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Larch Supply wyniosła 374 129 zł.
Aktywa obrotowe to 374 129 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 374 129 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 373 605 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 524 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 143 892 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 177 641 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 374 129 zł sumy bilansowej i 373 605 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 481 071 zł sumy bilansowej i 265 135 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 86 345 zł sumy bilansowej i 18 323 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 29,05%.
Marża operacyjna wyniosła 26,83%.
Marża netto wyniosła 25,85%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
9,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
8 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
7,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
8,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Larch Supply wyniosły 524 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 374 129 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 0,1%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 33 749 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 524 zł w 2022 roku • 215 938 zł w 2021 roku • 68 023 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
39,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 0% w 2022 roku • 45% w 2021 roku • 79% w 2020 roku
Wierzyciele
Organizacja Larch Supply ma 524 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 524 zł (100%).
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
524 zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
100%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
524 zł
100%
W roku 2022 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 100%.
W latach 2020, 2021 sprawozdanie nie dzieliło zobowiązań na wierzycieli - cały słupek to „pozostali”.
W roku 2019 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Larch Supply wynosi 714,01 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 714,01.
Płynność gotówkowa wynosi 709,03 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 15,12 miesiąca.
Aktywa obrotowe (374 129 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (524 zł) o 373 605 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
374 tys. zł
524 zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 372 tys. zł należności i inne: 3 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 714,01 zł, z czego 709,03 zł w gotówce.
714,01
płynność bieżąca
709,03
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 714,01 w 2022 roku
Obsługa długu
Organizacja Larch Supply nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 371 516 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 524 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł372 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka372 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
W roku 2022 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2022: bez długu, gotówka 372 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2022: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Larch Supply wynosi 0 dni, bo sprawozdanie wykazuje 0 zł należności handlowych - to nie jest termin zapłaty od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 0,7 dnia - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -0,6 dnia. Przy zerowej albo skrajnej rotacji co najmniej jednej ze stron nie opisuje ona realnego przesunięcia terminów płatności.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Organizacja nie wykazała należności handlowych za wybrany okres (0 zł).
Luka płatnicza-0,6 dnia
co najmniej jedna ze stron zerowa albo skrajna - luka nie opisuje tu przesunięcia terminów płatności
rotacja należności (DSO) - ile dni firma czeka na zapłatę od klientów: 0 dni
0,7 dnia
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 0,7 dnia
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): -0,6 dnia, orientacyjnie - wartość nie opisuje realnego cyklu, bo co najmniej jeden składnik jest zerowy, ujemny albo skrajny
Rotacja zapasów0 dni
ile dni zapasy leżą w magazynie
firma nie wykazała zapasów w tym okresie
Należności handlowe0 zł
firma nie wykazała należności handlowych w tym okresie
do 12 miesięcy0 zł
powyżej 12 miesięcy0 zł
bez rozbicia terminowego0 zł
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 0 dni w 2022 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Larch Supply wynoszą 294 795 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 271 617 zł, czyli 92% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 16 947 zł, czyli 6% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 6681 zł, czyli 2% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej295 tys. zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów272 tys. zł · 92%
Usługi obce17 tys. zł · 6%
Zużycie materiałów i energii7 tys. zł · 2%
Amortyzacja0 zł · 0%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 295 tys. zł w 2022 roku • 2,3 mln zł w 2021 roku • 80 tys. zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2022 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
W roku
2022 kategorie pokazane osobno są większe niż wykazana suma kosztów - sprawozdanie jest tam niespójne albo zawiera kategorie ujemne, dlatego szary słupek reszty schodzi poniżej osi, a suma kosztów nie jest podpisana nad słupkiem.
W latach
2019, 2020, 2021 suma kosztów to łączne koszty wykazane w druku mikro, a w pozostałych latach pozycja B rachunku zysków i strat. Wartości i zestaw kategorii po obu stronach tej granicy nie są wprost porównywalne - to zmiana druku sprawozdania, nie zdarzenie w firmie.
Podatek dochodowy
Organizacja Larch Supply wykazała przychody na poziomie 419 961 zł.
Organizacja zarobiła 118 072 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 9521 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 108 551 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 8,1% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
4294 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 9521 zł w 2022 roku • 23 625 zł w 2021 roku • 934 zł w 2020 roku
Organizacja Larch Supply wykazała zysk netto większy niż 55% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 32% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 59% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł poniżej 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 55% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 32% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 33% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 59% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2022 wynosił poniżej 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:402 851,53
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów402 851,53
B. Koszty działalności operacyjnej294 795,29
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii6 681,00
III. Usługi obce16 946,99
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów271 617,30
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)108 056,24
D. Pozostałe przychody operacyjne21,54
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne21,54
E. Pozostałe koszty operacyjne0,63
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,63
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)108 077,15
G. Przychody finansowe17 088,07
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne17 088,07
H. Koszty finansowe7 093,53
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne7 093,53
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)118 071,69
J. Podatek dochodowy9 521,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)108 550,69
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Larch Supply składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 132 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 90 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+132
dni względem terminu
1
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
+3 mies.13-10-2023
2021
+12 mies. 3 dni13-10-2023
2020
−1 mies. 26 dni20-08-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Grybas Laimutis posiada 100 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 10.10.2023 jest Grybas Laimutis kontrolujący
100% udziałów.
W okresie od 31.07.2020 do 10.10.2023 najwięcej udziałów posiadał
Grybas Laimutis (100%).