Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Suplementaria wynosi 76 386 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
19 030 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 76 386 zł w
2020 roku. • 95 417 zł w
2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Suplementaria wynosi -27 tys. zł.
EBITDA Suplementaria wynosi -14 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
33 452 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -27 498 zł w
2020 roku. • 5953 zł w
2019 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
26 605 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -13 738 zł w
2020 roku. • 12 867 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Suplementaria mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 8 obwieszczeń
dotyczących organizacji Suplementaria.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 20 października 2021 (MSiG nr 204/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
8
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
8 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 930726. SUPLEMENTARIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000799513. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.08.2019.
[RDF/343775/21/220]
MSiG 204/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 930725. SUPLEMENTARIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000799513. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.08.2019.
[RDF/343775/21/819]
MSiG 204/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 930724. SUPLEMENTARIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000799513. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.08.2019.
[RDF/343775/21/418]
MSiG 204/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 07.10.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 1115988. SUPLEMENTARIA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000799513. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.08.2019.
[RDF/270902/20/980]
MSiG 236/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.11.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 11.03.2019 DO 31.12.2019
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 1115987. SUPLEMENTARIA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000799513. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.08.2019.
[RDF/270902/20/579]
MSiG 236/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.11.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 11.03.2019 DO 31.12.2019
Poz. 1115986. SUPLEMENTARIA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000799513. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.08.2019.
[RDF/270902/20/178]
MSiG 236/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.11.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 3 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 29.11.2020 okres OD
11.03.2019 DO 31.12.2019
Poz. 326388. SUPLEMENTARIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000799513. SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA-FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 19.08.2019.
[WR.IX NS-REJ.KRS/6197/20/225]
Rzuć okiemMSiG 118/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 2 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. THERALOGY POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisać: 3. SUPLEMENTARIA
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 25.02.20201R. REP.A NR 817/2020, KANCELARIA NOTARIALNA WE WROCŁAWIU, NOTARIUSZ
MARIUSZ ARTUR MUC ZMIENIONO §2 ORAZ §5.
Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. TARKOWSKI SZCZĘSNY 2. GRZEGORZ 3. [ukryto]
5. 50 (PIĘĆDZIESIĄT) UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WYSOKOŚCI 2.500,00 (DWA TYSIĄCE PIĘĆSET)
ZŁOTYCH 6. NIE wpisać: 2 1. KIL 2. MAGDALENA
3. [ukryto] 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.500,00 ZŁ 6. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub.
Dane osób wchodzących w skład organu wykreślić: 1 1. TARKOWSKI SZCZĘSNY 2. GRZEGORZ
3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE wpisać: 2 1. KIL 2. MAGDALENA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wykreślić:
1 1. 85 59 B POZOSTAŁE POZASZKOLNE FORMY
EDUKACJI, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE
wpisać: 2 1. 41 10 Z REALIZACJA PROJEKTÓW
BUDOWLANYCH ZWIĄZANYCH ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW wykreślić: 1 2. 86 90 E POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE OPIEKI ZDROWOTNEJ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
2 2. 47 19 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA
PROWADZONA W NIEWYSPECJALIZOWANYCH
SKLEPACH 3 2. 96 04 Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
ZWIĄZANA Z POPRAWĄ KONDYCJI FIZYCZNEJ
4 2. 47 91 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ
LUB INTERNET 5 2. 47 74 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA WYROBÓW MEDYCZNYCH, WŁĄCZAJĄC
ORTOPEDYCZNE, PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 6 2. 47 99 POZOSTAŁA
SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA POZA SIECIĄ SKLEPOWĄ, STRAGANAMI I TARGOWISKAMI
7 2. 46 90 Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA wpisać: 8 2. 41 20 Z ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW
MIESZKALNYCH I NIEMIESZKALNYCH 9 2. 47 91
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ
DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET 10 2. 47 99 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA POZA SIECIĄ SKLEPOWĄ,
STRAGANAMI I TARGOWISKAMI 11 2. 46 HANDEL
HURTOWY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI
SAMOCHODOWYMI 12 2. 68 10 Z KUPNO I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NA WŁASNY RACHUNEK
13 2. 68 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OBSŁUGĄ
RYNKU NIERUCHOMOŚCI 14 2. 77 WYNAJEM
I DZIERŻAWA 15 2. 82 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA
Z ADMINISTRACYJNĄ OBSŁUGĄ BIURA I POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ 16 2. 86
X V. W P I S Y D O
90 E POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE
OPIEKI ZDROWOTNEJ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
Poz. 986465. THERALOGY POLSKA SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000799513. SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA-FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 19.08.2019.
[WR.VI NS-REJ.KRS/26023/19/313]
MSiG 164/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 19.08.2019 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 2. REGON
382848151 NIP 8943139589 3. THERALOGY POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo DOLNOŚLĄSKIE powiat WROCŁAWSKI gmina KĄTY WROCŁAWSKIE miejscowość KRZEPTÓW 2. miejscowość KRZEPTÓW ulica UL. LAWENDOWA nr domu
44 kod pocztowy 55-080 poczta KĄTY WROCŁAWSKIE kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 11.03.2019 R., NOTARIUSZ MARIUSZ ARTUR
MUC W KANCELARII NOTARIALNEJ BEATA MIZIA-MUC, MARIUSZ ARTUR MUC SPÓŁKA CYWILNA,
REP. A NR 863/2019. 17.05.2019 R., NOTARIUSZ
MARIUSZ ARTUR MUC W KANCELARII NOTARIALNEJ BEATA MIZIA-MUC, MARIUSZ ARTUR MUC
SPÓŁKA CYWILNA, REP. A NR 1897/2019, ZMIANA
§3, §5. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. KI
2. ROBERT WŁADYSLAW 3. [ukryto] 5. 50
(PIĘĆDZIESIĄT) UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WYSOKOŚCI 2.500,00 (DWA TYSIĄCE PIĘĆSET) ZŁOTYCH
6. NIE 2 1. TARKOWSKI SZCZĘSNY 2. GRZEGORZ
3. [ukryto] 5. 50 (PIĘĆDZIESIĄT) UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WYSOKOŚCI 2.500,00 (DWA TYSIĄCE
PIĘĆSET) ZŁOTYCH 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki
1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacj
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST
KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. KIL 2. ROBERT WŁADYSŁAW 3. [ukryto]
., 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE 2 1. TARKOWSKI
SZCZĘSNY 2. GRZEGORZ 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 85 5
B POZOSTAŁE POZASZKOLNE FORMY EDUKACJI,
GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE 1 2. 86 90
E POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE OPIEKI
ZDROWOTNEJ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 2 2. 47 19 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 3 2. 96 04 Z DZIAŁALNOŚĆ
USŁUGOWA ZWIĄZANA Z POPRAWĄ KONDYCJI
FIZYCZNEJ 4 2. 47 91 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA
PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET 5 2. 47 74 Z SPRZEDAŻ
DETALICZNA WYROBÓW MEDYCZNYCH, WŁĄCZAJĄC ORTOPEDYCZNE, PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 6 2. 47 99 POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA
POZA SIECIĄ SKLEPOWĄ, STRAGANAMI I TARGOWISKAMI 7 2. 46 90 Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Suplementaria w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Suplementaria wynosi 1,90%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,875% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,90% w 2020 roku. • 1,53% w 2019 roku. • 0,15% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Suplementaria charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Suplementaria wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 5 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 5 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Maksymalny kredyt wynosił: • 5 tys. zł w 2020 roku. • 5 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
35 706 zł.
Koszty operacyjne Suplementaria wyniosły
151 745 zł.
Wynagrodzenia stanowią
23,5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
32 019 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 35 706 zł w 2020 roku • 3686 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
20,1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
23,5% w 2020 roku •
3,4% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Suplementaria wyniosła 958 657 zł.
Aktywa trwałe to 34 568 zł.
Aktywa obrotowe to 924 089 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 958 657 zł.
Kapitał (fundusz) własny to -18 196 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 976 853 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 878 778 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 27 705 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 958 657 zł sumy bilansowej i -18 196 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 79 879 zł sumy bilansowej i 9509 zł kapitału własnego w 2019 roku.
Pozostali, 1308 zł (poniżej 1%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
977 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
12%
81%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
119 tys. zł
12%
Państwo
podatki, cła i ZUS
2 tys. zł
<1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
791 tys. zł
81%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
64 tys. zł
7%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
1 tys. zł
<1%
W roku 2020 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 81%.
W roku 2020 sprawozdanie liczy kredyty i pożyczki tylko spoza grupy kapitałowej, w roku 2019 od wszystkich pożyczkodawców - to zmiana zakresu sprawozdania, nie spłata, dlatego wykres rysuje je osobno.
W roku 2018 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Suplementaria wynosi 1,01 - aktywa obrotowe ledwie pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na granicy poziomu uznawanego za bezpieczny.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,16 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,08, czyli same środki pieniężne pokrywają 8% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 5,66 miesiąca.
gotówka od ręki: 71 tys. zł należności i inne: 77 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 776 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,01 zł, z czego 0,08 zł w gotówce.
1,01
płynność bieżąca
0,16
płynność szybka
0,08
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,01 w 2020 roku • 0,5 w 2019 roku
W roku
2019 organizacja wykazała w sprawozdaniu węższy zakres gotówki - same środki w kasie i na rachunkach, bez innych aktywów pieniężnych. Płynność gotówkowa za
ten rok liczy się więc z innej pozycji niż za pozostałe i skok na wykresie może wynikać z samej zmiany sposobu wykazania.
Obsługa długu
Dług organizacji Suplementaria wobec banków i pożyczkodawców: 790 889 zł, gotówka: 71 366 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 719 523 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
EBITDA (zysk operacyjny przed amortyzacją) jest ujemna - nie ma z czego spłacać długu netto.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 976 853 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 720 tys. zł
0 zł791 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców791 tys. zł
gotówka71 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Strata EBITDA - nie ma z czego spłacać długu netto.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2020: 720 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2020: bez kosztów odsetek • 2019: bez kosztów odsetek • 2018: bez kosztów odsetek
W latach 2018, 2019 gotówka obejmuje tylko kasę i rachunki, w pozostałych także np. lokaty - skok między tymi latami może wynikać ze zmiany sposobu wykazania.
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Suplementaria wynosi 33 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 286 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 314 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -253 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -281 dni.
Rotacja zapasów wynosi 2825 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego czasu obrotu zapasów - zwykle wynika z zapasu utrzymywanego przy sprzedaży bliskiej zeru (zapasy ÷ przychody × długość okresu), a bywa też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Należności handlowe organizacji wynoszą 9057 zł, z czego 9057 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-253 dni
firma płaci dostawcom 253 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 33 dni
286 dni
bez amortyzacji314 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 286 dniach
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): 2572 dni, orientacyjnie - wartość skrajna, wynika z nietypowej rotacji należności, zapasów albo zobowiązań i nie opisuje realnego cyklu obrotu gotówki
Rotacja zapasów2825 dni
zapasy leżą w magazynie 2825 dni
2825 dni≫
pasek ucięty przy 730 dniach - pełną wartość podaje tekst obok
Należności handlowe9 tys. zł
klienci są winni firmie 9 tys. zł
do 12 miesięcy9 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 33 dni w 2020 roku • 12 dni w 2019 roku
Oś wykresu jest przycięta do 300 dni, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych serii. Poza kadrem: • rotacja zapasów: 2825 dni w 2020 roku Tak skrajne wartości nie opisują zwykłego czasu obrotu - zwykle wynikają z zapasów albo rozrachunków wykazanych przy sprzedaży lub kosztach bliskich zeru, a bywają też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Suplementaria wynoszą 151 405 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 60 102 zł, czyli 40% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 35 120 zł, czyli 23% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 31 797 zł, czyli 21% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej151 tys. zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów60 tys. zł · 40%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)35 tys. zł · 23%
Usługi obce32 tys. zł · 21%
Amortyzacja14 tys. zł · 9%
Zużycie materiałów i energii9 tys. zł · 6%
Podatki i opłaty980 zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia586 zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 151 tys. zł w 2020 roku • 109 tys. zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2020 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Suplementaria wykazała przychody na poziomie 124 252 zł.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 534 zł w 2019 roku
Organizacja Suplementaria wykazała zysk netto większy niż 23% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 55% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł poniżej 0,01%.
W roku 2019 (11-03-2019 do 31-12-2019) porównanie dotyczy innej branży niż w nagłówku sekcji: 85.59.B Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane (PKD główne w KRS na koniec okresu sprawozdawczego).
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 23% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2020 były wyższe niż 55% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była ona wyższa niż 54% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 był wyższy niż 77% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:100 509,21
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów8 269,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów92 240,21
B. Koszty działalności operacyjnej151 405,36
I. Amortyzacja13 759,83
II. Zużycie materiałów i energii9 060,50
III. Usługi obce31 797,48
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)980,00
V. Wynagrodzenia35 120,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)585,62
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów60 101,93
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-50 896,15
D. Pozostałe przychody operacyjne23 737,18
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne339,32
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-27 498,29
G. Przychody finansowe5,39
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe211,79
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-27 704,69
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-27 704,69
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Suplementaria składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 19 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 8 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+19
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
−8 dni07-10-2021
2019
+1 mies. 15 dni29-11-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Kil Magdalena posiada 50 udziałów, które stanowią 50% firmy.
Pozostałe 50% udziałów nie zostało przypisane do ujawnionych udziałowców.
Największym udziałowcem od 03.12.2025 jest Kil Magdalena kontrolująca
50% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 09.06.2020 do 03.12.2025: • Kil Robert (50% udziałów) • Kil Magdalena (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 19.08.2019 do 09.06.2020: • Kil Robert (50% udziałów) • Tarkowski Szczęsny Grzegorz (50% udziałów)