Organizacja Stanex Siuta - Romańczyk osiągnęła 2 548 236 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 547 565 zł. Pozostałe przychody to 671 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 741 994 zł.
Zysk netto wyniósł 805 570 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 364 034 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 548 236 zł w 2025 roku. • 2 118 825 zł w 2024 roku. • 4 255 849 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 115 081 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 805 570 zł w 2025 roku. • 311 673 zł w 2024 roku. • 2 664 961 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Stanex Siuta - Romańczyk wynosi 8 182 653 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 261 548 zł a 17 394 921 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 168 950 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 182 653 zł w 2025 roku. • 5 316 611 zł w 2024 roku. • 16 895 693 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Stanex Siuta - Romańczyk wynosi 897 tys. zł.
EBITDA Stanex Siuta - Romańczyk wynosi 1,15 mln zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Stanex Siuta - Romańczyk mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Stanex Siuta - Romańczyk wynosi 2,77%. To oznacza, że firma ma szansę 2,77% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,229% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,77% w 2025 roku. • 2,77% w 2024 roku. • 2,77% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Stanex Siuta - Romańczyk wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Stanex Siuta - Romańczyk charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Stanex Siuta - Romańczyk wynosi 448 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 76 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,35 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 76 tys. zł a 1,35 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
64 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 448 tys. zł w 2025 roku. • 330 tys. zł w 2024 roku. • 601 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 76 tys. zł w 2025 roku. • 62 tys. zł w 2024 roku. • 128 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,35 mln zł w 2025 roku. • 975 tys. zł w 2024 roku. • 1,43 mln zł w 2023 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
154 464 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 081 245 zł w 2025 roku • 979 252 zł w 2024 roku • 867 636 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
9.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
66% w 2025 roku •
63% w 2024 roku •
68% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Stanex Siuta - Romańczyk wyniosła 4 481 122 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 977 335 zł.
a
ktywa trwałe to 503 787 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 481 122 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 132 392 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 348 730 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 640 160 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 481 122 zł w 2025 roku. • 3 604 075 zł w 2024 roku. • 4 583 315 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 18%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 19%.
Marża operacyjna wyniosła 35%.
Marża netto wyniosła 32%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Stanex Siuta - Romańczyk wyniosły 132 392 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 481 122 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 3%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 18 913 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 132 392 zł w 2025 roku • 60 915 zł w 2024 roku • 51 829 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 3% w 2025 roku • 2% w 2024 roku • 1% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Stanex Siuta - Romańczyk wykazała przychody na poziomie 2 548 236 zł.
Organizacja zarobiła 886 287 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 80 717 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 805 570 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 11 531 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 80 717 zł w 2025 roku • 52 037 zł w 2024 roku • 263 568 zł w 2023 roku
Organizacja Stanex Siuta - Romańczyk wykazała zysk netto większy niż 89% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 73% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 88% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 73% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 78% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 18% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 88 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 77 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-88
dni względem terminu
7
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 17 dni29-04-2026
2024
−1 mies. 19 dni27-05-2025
2023
−19 dni26-06-2024
2022
−1 mies. 17 dni29-05-2023
2021
−17 dni28-09-2022
2020
−7 mies. 11 dni08-03-2021
2019
−6 mies. 3 dni15-04-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki