SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST JEDYNY CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO, DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY JEDNOOSOBOWO LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Oferowanie usług diagnostyki obrazowej: rezonansy magnetyczne, tomografia komputerowa, medycyna nuklearna.|Dostarczanie nowoczesnych aparatów medycznych do placówek zdrowia.|Zrealizowane projekty w placówkach takich jak szpitale wojskowe i uniwersyteckie.|Zespół ekspertów w dziedzinie medycyny i technologii medycznej.|Dążenie do poprawy standardów w diagnostyce obrazowej.
Solve Medical jest nowoczesnym przedsiębiorstwem skoncentrowanym na dostarczaniu najwyższej jakości usług w zakresie diagnostyki obrazowej. Firma powstała z pasji do medycyny, łącząc innowacyjne podejście z potrzebami pacjentów. Solve Medical oferuje szeroki wachlarz badań i procedur medycznych, w tym rezonanse magnetyczne, tomografię komputerową, medycynę nuklearną, oraz ultrasonografię. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, umożliwia przeprowadzenie diagnostyki na najwyższym poziomie, co przekłada się na szybką i skuteczną pomoc dla pacjentów. Firma zrealizowała wiele projektów, w tym dostarczenie nowoczesnych aparatów do szpitali w Polsce. Jej osiągnięcia obejmują między innymi otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w Wojskowym Szpitalu Klinicznym oraz ważne dostawy aparatów RTG. Solve Medical dąży do poprawy standardów diagnostycznych, czyniąc pacjenta najważniejszym elementem w swojej działalności.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Solve Medical osiągnęła 36 522 212 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 35 974 374 zł. Pozostałe przychody to 547 838 zł.
Całkowite koszty wyniosły 34 161 927 zł.
Zysk netto wyniósł 1 812 447 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 5 217 459 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 36 522 212 zł w 2025 roku. • 14 236 912 zł w 2024 roku. • 32 712 847 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 258 921 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 812 447 zł w 2025 roku. • -1 783 156 zł w 2024 roku. • -760 982 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Solve Medical wynosi 40 891 175 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
9 293 246 zł a 91 305 530 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 5 841 596 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 40 891 175 zł w 2025 roku. • 17 425 186 zł w 2024 roku. • 31 094 036 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Solve Medical wynosi 1,99 mln zł.
EBITDA Solve Medical wynosi 3,91 mln zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Solve Medical wynosi 10 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
2 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 os. w 2025 roku. • 6 os. w 2024 roku. • 6 os. w 2023 roku.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Solve Medical wynosi 2,75%. To oznacza, że firma ma szansę 2,75% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,229% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,75% w 2025 roku. • 2,84% w 2024 roku. • 2,77% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Solve Medical wynosi 0,24%. To oznacza, że firma ma szansę 0,24% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,026% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,24% w 2025 roku. • 0,78% w 2024 roku. • 0,81% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Solve Medical charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Solve Medical wynosi 733 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,48 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 2,48 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
105 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 733 tys. zł w 2025 roku. • 55 tys. zł w 2024 roku. • 485 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,48 mln zł w 2025 roku. • 2,12 mln zł w 2024 roku. • 2,48 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 076 916
zł.
Koszty operacyjne Solve Medical wyniosły
33 983 668
zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
296 702 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 076 916 zł w 2025 roku • 1 273 924 zł w 2024 roku • 1 304 863 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2025 roku •
8% w 2024 roku •
4% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Solve Medical wyniosła 41 231 695 zł.
a
ktywa obrotowe to 25 187 348 zł.
a
ktywa trwałe to 16 044 347 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 41 231 695 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 28 840 700 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 12 390 995 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 5 890 242 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 41 231 695 zł w 2025 roku. • 25 490 258 zł w 2024 roku. • 36 121 005 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 15%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Solve Medical wyniosły 28 840 700 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 41 231 695 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 70%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4 120 100 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 28 840 700 zł w 2025 roku • 14 911 710 zł w 2024 roku • 23 740 376 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 70% w 2025 roku • 58% w 2024 roku • 66% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Solve Medical wykazała przychody na poziomie 36 522 212 zł.
Organizacja zarobiła 1 836 616 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 24 169 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 812 447 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 3453 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 24 169 zł w 2025 roku • 10 408 zł w 2024 roku • 114 707 zł w 2023 roku
Organizacja Solve Medical wykazała zysk netto większy niż 91% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna wyrobów medycznych, włączając ortopedyczne, prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 95% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 73% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 6%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 95% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 98% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 73% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 49% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 73% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 6%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 5 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 231 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 78 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+231
dni względem terminu
2
w terminie
5
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 18 dni28-04-2026
2024
+9 mies. 5 dni16-04-2026
2023
+9 mies. 6 dni17-04-2025
2022
+20 mies. 22 dni28-03-2025
2021
+16 mies. 14 dni21-02-2024
2020
−2 dni13-10-2021
2019
+1 mies. 2 dni16-11-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Zambrzycki Szymon posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 24.07.2023 jest Zambrzycki Szymon kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 19.12.2022 do 24.07.2023
był Zambrzycki Szymon kontrolując 90% udziałów.
W okresie od 05.03.2019 do 19.12.2022 najwięcej udziałów posiadał Zambrzycki Szymon. Jego udziały w tym czasie wynosiły 90%.