SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Silniki elektryczne do różnych pojazdów|Systemy zarządzania bateriami|Magazynowanie energii dla domowych i przemysłowych zastosowań|Rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa (światła awaryjne, wskaźniki)|Usługi projektowe w zakresie elektromobilności
Elimen Racing to firma stojąca na czele innowacji w obszarze elektromobilności i magazynowania energii. Jako partner pierwszego wyboru w Polsce, Elimen Racing oferuje szeroką gamę produktów i usług, które spełniają najwyższe standardy technologiczne. W ofercie firmy znajdują się zaawansowane systemy napędowe, obejmujące wysokoprężne silniki elektryczne o mocy 180 kW i 360 kW oraz sterowniki silników High Voltage Performance. Firma tworzy silniki BLDC (11-15 kW) oraz systemy zarządzania bateriami (Battery Management Systems). Ponadto, Elimen Racing dostarcza różnorodne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, takie jak światła awaryjne i wskaźniki bezpieczeństwa.Elimen Racing jest częścią Grupy Assay, niezależnego funduszu inwestycyjnego działającego w oparciu o model akwizycji i współprowadzenia firm, co pozwala na dynamiczny rozwój oraz sukces wszystkich spółek z jego portfolio. Grupa Assay wspiera projekty w różnych branżach, oferując szeroką gamę kompetencji i doświadczeń.Elimen Racing specjalizuje się także w projektowaniu i dostarczaniu magazynów energii, które mogą być stosowane zarówno w domowych instalacjach, jak i w przemysłowych rozwiązaniach kontenerowych. Rozwiązania te znajdują zastosowanie w instalacjach fotowoltaicznych i wiatrowych, umożliwiając maksymalne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.Dzięki kompetencjom zdobytym podczas realizacji projektów w branży elektromobilności, Elimen Racing oferuje usługi projektowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Firma realizuje zarówno proste projekty, jak i zaawansowane systemy napędowe, które mogą być wykorzystane w różnych pojazdach i zastosowaniach, takich jak samochody, autobusy, łodzie, czy nawet wojsko i pojazdy sportowe. Elimen Racing podejmuje się również integracji technologii z istniejącą infrastrukturą, zapewniając tym samym kompleksowe wsparcie techniczne.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Elimen Racing osiągnęła 965 990 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 965 990 zł.
Całkowite koszty wyniosły 972 094 zł.
Strata netto wyniosła 6104 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
212 965 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 965 990 zł w 2021 roku. • 1 008 888 zł w 2020 roku. • 540 061 zł w 2019 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
23 768 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -6104 zł w 2021 roku. • 4260 zł w 2020 roku. • 41 433 zł w 2019 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Elimen Racing wynosi 535 675 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
1758 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 535 675 zł w
2021 roku. • 612 808 zł w
2020 roku. • 539 191 zł w
2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Elimen Racing wynosi 494 zł.
EBITDA Elimen Racing wynosi 21 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
23 888 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 494 zł w
2021 roku. • 17 887 zł w
2020 roku. • 48 270 zł w
2019 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
8838 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 21 180 zł w
2021 roku. • 30 017 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Elimen Racing mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2021 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 12 obwieszczeń
dotyczących organizacji Elimen Racing.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 14 listopada 2022 (MSiG nr 219/2022).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
12
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
12 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1172256. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2018.
[RDF/455857/22/914]
MSiG 219/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1172255. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2018.
[RDF/455857/22/513]
MSiG 219/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1172254. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2018.
[RDF/455856/22/801]
MSiG 219/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.10.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1172253. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2018.
[RDF/455856/22/400]
MSiG 219/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 1172252. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2018.
[RDF/455856/22/999]
MSiG 219/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
X V. W P I S Y D O
Poz. 1172251. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2018.
[RDF/455856/22/598]
MSiG 219/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.10.2022 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 323667. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 10.08.2018.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/9053/22/455]
Rzuć okiemMSiG 107/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. ŚLIWKA 2. DANIEL MICHAŁ 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Poz. 812764. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2018.
[RDF/245657/20/301]
MSiG 195/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 10.08.2018 DO 31.12.2019
Poz. 812763. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2018.
[RDF/245657/20/900]
MSiG 195/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 10.08.2018 DO 31.12.2019
Poz. 812762. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2018.
[RDF/245657/20/499]
MSiG 195/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 29.09.2020 okres OD
10.08.2018 DO 31.12.2019
Poz. 319783. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 10.08.2018.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/23729/20/187]
Rzuć okiemMSiG 117/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.06.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. ASSAY
INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 367027598 4. 0000673050
5. 36 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1 800,00
ZŁ 6. NIE 2 1. GEECOGEN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 365693138
4. 0000643426 5. 64 UDZIAŁY O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 3 200,00 ZŁ 6. NIE wpisać: 3 1. ELIMEN GROUP
SPÓŁKA AKCYJNA 3. 384402206 4. 0000804674
5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5.000,00
ZŁOTYCH 6. TAK
Poz. 929252. ELIMEN RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000744370. SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 10.08.2018.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/44951/18/252]
MSiG 216/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 10.08.2018 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. ELIMEN
RACING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
MAZOWIECKIE powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość
WARSZAWA ulica UL. CYBERNETYKI nr domu
19B nr lokalu P1 kod pocztowy 02-677 poczta
WARSZAWA kraj POLSKA 3. Adres poczty elektronicznej BOK@ELIMEN.PL 4. Adres strony internetowej ELIMEN.PL Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 23.07.2018 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. ASSAY INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 367027598
4. 0000673050 5. 36 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1 800,00 ZŁ 6. NIE 2 1. GEECOGEN SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
3. 365693138 4. 0000643426 5. 64 UDZIAŁY O ŁĄCZ
NEJ WARTOŚCI 3 200,00 ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał
spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacj
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU
SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH
LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA
otu OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW
ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU
ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. ŚLIWKA 2. DANIEL
MICHAŁ 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU
6. NIE 2 1. BLICHEWICZ 2. ŁUKASZ 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 29 10 E PRODUKCJA POZOSTAŁYCH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 1 2. 29
PRODUKCJA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH,
PRZYCZEP I NACZEP, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYi KLI 2 2. 30 PRODUKCJA POZOSTAŁEGO SPRZĘTU
TRANSPORTOWEGO 3 2. 45 HANDEL HURTOWY
I DETALICZNY POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI;
NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH
4 2. 62 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OPROGRAMOWANIEM I DORADZTWEM W ZAKRESIE INFORMATYKI ORAZ DZIAŁALNOŚĆ POWIĄZANA 5 2. 72
BADANIA NAUKOWE I PRACE ROZWOJOWE 6 2. 74
POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ PROFESJONALNA,
NAUKOWA I TECHNICZNA 7 2. 77 WYNAJEM
I DZIERŻAWA 8 2. 93 DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA,
ROZRYWKOWA I REKREACYJNA 9 2. 70 DZIA-
- ŁALNOŚĆ FIRM CENTRALNYCH (HEAD OFFICES);
DORADZTWO ZWIĄZANE Z ZARZĄDZANIEM
1
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Elimen Racing nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Elimen Racing wynosi 4,31%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,695% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 4,31% w 2021 roku. • 2,77% w 2020 roku. • 0,92% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Elimen Racing charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Elimen Racing wynosi 4 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 39 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 39 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
2 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 4 tys. zł w 2021 roku. • 4 tys. zł w 2020 roku. • 9 tys. zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 39 tys. zł w 2021 roku. • 40 tys. zł w 2020 roku. • 22 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
116 293
zł.
Koszty operacyjne Elimen Racing wyniosły
965 496
zł.
Wynagrodzenia stanowią
12%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
35 272 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 116 293 zł w 2021 roku • 287 777 zł w 2020 roku • 186 837 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
13 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
12% w 2021 roku •
29,1% w 2020 roku •
38% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Elimen Racing wyniosła 2 011 064 zł.
a
ktywa trwałe to 67 509 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 943 554 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 011 064 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -35 667 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 046 730 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 553 636 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 41 050 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 2 011 064 zł sumy bilansowej i -35 667 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 1 942 653 zł sumy bilansowej i -29 563 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 903 791 zł sumy bilansowej i 46 433 zł kapitału własnego w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -0,3%.
Marża operacyjna wyniosła 0,05%.
Marża netto wyniosła -0,63%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
2,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
36 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
4,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
4,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Elimen Racing wyniosły 2 046 730 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 011 064 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 101,8%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 594 686 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 046 730 zł w 2021 roku • 1 972 216 zł w 2020 roku • 857 359 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 102% w 2021 roku • 102% w 2020 roku • 95% w 2019 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Elimen Racing wynosi 4,19 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,41 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,02, czyli same środki pieniężne pokrywają 2% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 9 tys. zł należności i inne: 181 tys. zł zapasy do sprzedania: 1,8 mln zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 4,19 zł, z czego 0,02 zł w gotówce.
4,19
płynność bieżąca
0,41
płynność szybka
0,02
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 3,87 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 4,19 w 2021 roku • 12,46 w 2020 roku • 11,93 w 2019 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Elimen Racing wynosi 6 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 28 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 29 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -22 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -23 dni.
Rotacja zapasów wynosi 663 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 15 990 zł, z czego 15 990 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-22 dni
firma płaci dostawcom 22 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
6 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 6 dni
28 dni
bez amortyzacji29 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 28 dniach
Rotacja zapasów663 dni
towar leży w magazynie 663 dni, zanim firma go sprzeda
663 dni
Należności handlowe16 tys. zł
klienci są winni firmie 16 tys. zł
do 12 miesięcy16 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 6 dni w 2021 roku • 6 dni w 2020 roku • 34 dni w 2019 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Elimen Racing wynoszą 965 417 zł.
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 465 805 zł, czyli 48% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 317 044 zł, czyli 33% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 100 591 zł, czyli 10% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem965 tys. zł
Zużycie materiałów i energii466 tys. zł · 48%
Usługi obce317 tys. zł · 33%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)101 tys. zł · 10%
Pozostałe koszty rodzajowe40 tys. zł · 4%
Amortyzacja21 tys. zł · 2%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia16 tys. zł · 2%
Podatki i opłaty6 tys. zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 965 tys. zł w 2021 roku • 989 tys. zł w 2020 roku • 492 tys. zł w 2019 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Elimen Racing wykazała przychody na poziomie 965 990 zł.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 6436 zł w 2019 roku
Organizacja Elimen Racing wykazała zysk netto większy niż 19% organizacji z branży "Produkcja pozostałych pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 51% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 82% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 17% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,05%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 19% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2021 były wyższe niż 51% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była ona wyższa niż 52% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był wyższy niż 82% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 26% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 17% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2021 wynosił on 0,05%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy26 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:965 417,40
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów259 707,32
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)705 710,08
B. Koszty działalności operacyjnej965 417,40
I. Amortyzacja20 685,54
II. Zużycie materiałów i energii465 805,14
III. Usługi obce317 044,07
IV. Podatki i opłaty, w tym:5 618,55
V. Wynagrodzenia100 591,05
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym:15 702,31
VII. Pozostałe koszty rodzajowe39 970,74
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)0,00
D. Pozostałe przychody operacyjne573,01
IV. Inne przychody operacyjne573,01
E. Pozostałe koszty operacyjne79,00
III. Inne koszty operacyjne79,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)494,01
G. Przychody finansowe0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe6 597,82
I. Odsetki, w tym:6 521,91
IV. inne75,91
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-6 103,81
J. Podatek dochodowy0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-6 103,81
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Elimen Racing składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 125 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 13 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+125
dni względem terminu
1
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
+13 dni28-10-2022
2020
+12 mies. 18 dni28-10-2022
2019
−16 dni29-09-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Elimen Group posiada 100 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 05.06.2020 jest Elimen Group kontrolujący
100% udziałów.
W okresie od 10.08.2018 do 05.06.2020 najwięcej udziałów posiadał
Geecogen (64%).