SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO PROWADZENIA SPRAW SPÓŁKI I JEJ REPREZENTOWANIA UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI NA ZEWNĄTRZ, SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIENI SĄ: PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, WICEPREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE ORAZ KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Realizacja projektów budowlanych dla sektora kolejowego|Usługi typu 'pod klucz' dla kompleksowej obsługi inwestycji|Dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb klientów
R.I.W Grupa to firma oferująca kompleksowe rozwiązania dla sektora budownictwa kolejowego. Specjalizuje się w realizacji projektów typu 'pod klucz', co oznacza, że klientom zapewnia pełną obsługę inwestycji od planowania aż po zakończenie budowy. Dzięki tym unikalnym usługom klienci mogą cieszyć się kompleksową obsługą, co pozwala im zaoszczędzić czas i zminimalizować stres związany z koordynowaniem różnych dostawców i usług. R.I.W Grupa od lat działa na rynku polskim, zdobywając doświadczenie oraz zaufanie w branży kolejowej, co czyni ją istotnym graczem w tym sektorze. Misją firmy jest dostosowanie oferowanych rozwiązań do potrzeb klientów oraz wykorzystanie najnowszych technologii i praktyk w budownictwie kolejowym, co pozwala na efektywne i zgodne z normami realizowanie projektów. R.I.W Grupa aktywnie poszukuje innowacyjnych rozwiązań mających na celu podniesienie jakości świadczonych usług, co potwierdzają osiągnięcia firmy w postaci zakończonych projektów oraz pozytywnych opinii od współpracowników i klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja r-i-w Grupa osiągnęła 36 681 997 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 36 650 444 zł. Pozostałe przychody to 31 553 zł.
Całkowite koszty wyniosły 36 357 142 zł.
Zysk netto wyniósł 293 302 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 4 547 350 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 36 681 997 zł w 2025 roku. • 32 903 312 zł w 2024 roku. • 33 448 050 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 31 051 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 293 302 zł w 2025 roku. • 44 455 zł w 2024 roku. • 158 514 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji r-i-w Grupa wynosi 26 411 888 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
784 015 zł a 91 704 992 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 247 405 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 26 411 888 zł w 2025 roku. • 22 677 398 zł w 2024 roku. • 23 463 453 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT r-i-w Grupa wynosi 591 tys. zł.
EBITDA r-i-w Grupa wynosi 611 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
66 647 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 591 353 zł w
2025 roku. • 222 525 zł w
2024 roku. • 352 602 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
69 079 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 610 810 zł w
2025 roku. • 237 372 zł w
2024 roku. • 353 614 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie r-i-w Grupa mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji r-i-w Grupa wynosi 2,78%. To oznacza, że firma ma szansę 2,78% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,016% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,78% w 2025 roku. • 2,79% w 2024 roku. • 2,80% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji r-i-w Grupa wynosi 0,27%. To oznacza, że firma ma szansę 0,27% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,033% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,27% w 2025 roku. • 0,38% w 2024 roku. • 0,24% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
r-i-w Grupa charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla r-i-w Grupa wynosi 532 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 59 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,47 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 59 tys. zł a 1,47 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
65 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 532 tys. zł w 2025 roku. • 445 tys. zł w 2024 roku. • 468 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 59 tys. zł w 2025 roku. • 9 tys. zł w 2024 roku. • 32 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,47 mln zł w 2025 roku. • 1,31 mln zł w 2024 roku. • 1,34 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 722 719
zł.
Koszty operacyjne r-i-w Grupa wyniosły
36 059 091
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
207 368 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 722 719 zł w 2025 roku • 1 384 613 zł w 2024 roku • 1 287 058 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
2.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2025 roku •
4% w 2024 roku •
4% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów r-i-w Grupa wyniosła 10 543 670 zł.
a
ktywa obrotowe to 10 263 499 zł.
a
ktywa trwałe to 280 171 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 10 543 670 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 9 498 316 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 045 354 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 308 822 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 10 543 670 zł w 2025 roku. • 7 520 621 zł w 2024 roku. • 4 234 906 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 28%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -7.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania r-i-w Grupa wyniosły 9 498 316 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 10 543 670 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 90%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 186 645 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 9 498 316 zł w 2025 roku • 6 768 569 zł w 2024 roku • 3 527 309 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 10.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 90% w 2025 roku • 90% w 2024 roku • 83% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja r-i-w Grupa wykazała przychody na poziomie 36 681 997 zł.
Organizacja zarobiła 392 961 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 99 659 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 293 302 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 25% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 10 796 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 99 659 zł w 2025 roku • 35 677 zł w 2024 roku • 45 527 zł w 2023 roku
Organizacja r-i-w Grupa wykazała zysk netto większy niż 70% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 84% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.06%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 92% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 86% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 79% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 84% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.06%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 10 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 9 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 43 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 85 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-43
dni względem terminu
9
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 25 dni21-04-2026
2024
−2 mies. 24 dni22-04-2025
2023
−2 mies. 29 dni17-04-2024
2022
−2 mies. 22 dni24-04-2023
2021
−6 mies. 18 dni31-03-2022
2020
−4 mies. 9 dni08-06-2021
2019
−3 mies. 17 dni30-06-2020
2018
−13 dni02-07-2019
2017
−3 dni12-07-2018
2016
+12 mies. 2 dni12-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kurpanik Michał posiada 750
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Mikula Mariusz posiada 750
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Matyjas Piotr posiada 750
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Rutowicz Piotr posiada 750
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Mikula Mariusz (25% udziałów) • Rutowicz Piotr (25% udziałów) • Matyjas Piotr (25% udziałów) • Kurpanik Michał (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 16.11.2018 do 30.07.2020: • Mikula Mariusz (25% udziałów) • Rutowicz Piotr (25% udziałów) • Matyjas Piotr (25% udziałów) • Kurpanik Michał (25% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 17.08.2016 do 16.11.2018: • Rutowicz Piotr (50% udziałów) • Matyjas Piotr (50% udziałów)