Producent piaskarek i sprzętu do obróbki powierzchni|Serwis i naprawa piaskarek oraz doradztwo techniczne|Szeroka gama produktów: piaskarki, sodowarki, akcesoria BHP|Kompleksowe rozwiązania dla branż zabezpieczeń antykorozyjnych|Regularne poszerzanie asortymentu o nowe technologie
Indusco Solution to renomowany producent urządzeń półprzemysłowych, który specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości piaskarek oraz akcesoriów związanych z obróbką powierzchni. Firma wyróżnia się szeroką gamą produktów, takich jak piaskarki ręczne i zdalnie sterowane, kabinowe, systemy do sodowania oraz urządzenia kontrolno-pomiarowe. Indusco Solution nie tylko oferuje sprzedaż, ale również serwis tych urządzeń, co gwarantuje kompleksową obsługę klienta od etapu wyboru produktu, przez jego wdrożenie, aż po fachową naprawę i serwis. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, zespół specjalistów z Indusco Solution zapewnia wyspecjalizowane doradztwo, co czyni ich jednymi z wiodących dostawców na rynku. Firma stawia na innowacyjność i rozwój, regularnie poszerzając asortyment o nowe technologie oraz produkty, które zaspokajają zmieniające się potrzeby klientów. Przejrzysta struktura serwisu online ułatwia użytkownikom zakupy, a gwarancja jakości oraz odpowiedzialności za oferowany towar umacnia pozycję Indusco Solution jako wiarygodnego partnera biznesowego.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Indusco Solution osiągnęła 1 955 697 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 954 613 zł. Pozostałe przychody to 1083 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 662 658 zł.
Zysk netto wyniósł 291 956 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 22 075 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 955 697 zł w 2024 roku. • 2 043 675 zł w 2023 roku. • 1 474 378 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 34 837 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 291 956 zł w 2024 roku. • 20 761 zł w 2023 roku. • 335 921 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Indusco Solution wynosi 3 119 924 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
648 303 zł a 4 889 242 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 246 678 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 119 924 zł w 2024 roku. • 1 874 829 zł w 2023 roku. • 2 740 370 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Indusco Solution wynosi 292 tys. zł.
EBITDA Indusco Solution wynosi 294 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
34 773 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 291 749 zł w
2024 roku. • 21 257 zł w
2023 roku. • 337 978 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
34 394 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 293 528 zł w
2024 roku. • 23 036 zł w
2023 roku. • 339 757 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Indusco Solution wynosi 3 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 3 os. w 2024 roku. • 3 os. w 2023 roku. • 4 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Indusco Solution wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Indusco Solution wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,033% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2024 roku. • 0,17% w 2023 roku. • 0,08% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Indusco Solution charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Indusco Solution wynosi 119 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 44 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 301 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 44 tys. zł a 301 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
16 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 119 tys. zł w 2024 roku. • 77 tys. zł w 2023 roku. • 87 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 44 tys. zł w 2024 roku. • 3 tys. zł w 2023 roku. • 44 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 301 tys. zł w 2024 roku. • 198 tys. zł w 2023 roku. • 190 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
196 075
zł.
Koszty operacyjne Indusco Solution wyniosły
1 662 864
zł.
Wynagrodzenia stanowią
12%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-14 222 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 196 075 zł w 2024 roku • 153 352 zł w 2023 roku • 194 787 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
12% w 2024 roku •
8% w 2023 roku •
17% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Indusco Solution wyniosła 1 425 351 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 419 746 zł.
a
ktywa trwałe to 5606 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 425 351 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 560 947 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 864 405 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 114 271 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 425 351 zł w 2024 roku. • 1 207 562 zł w 2023 roku. • 1 337 170 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 20%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 34%.
Marża operacyjna wyniosła 15%.
Marża netto wyniosła 15%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Indusco Solution wyniosły 560 947 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 425 351 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 39%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -29 044 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 560 947 zł w 2024 roku • 635 113 zł w 2023 roku • 785 481 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 11.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 39% w 2024 roku • 53% w 2023 roku • 59% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Indusco Solution wykazała przychody na poziomie 1 955 697 zł.
Organizacja zarobiła 291 956 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 291 956 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Indusco Solution wykazała zysk netto większy niż 68% organizacji z branży "Produkcja pozostałych maszyn ogólnego przeznaczenia, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 48% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 69% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 68% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 48% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 48% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 38% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 6 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 149 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 281 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+149
dni względem terminu
1
w terminie
6
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 11 dni22-04-2026
2023
+11 mies.10-06-2025
2022
+9 mies. 19 dni29-04-2024
2021
+1 mies. 1 dni15-11-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
+3 mies. 20 dni02-02-2021
2018
+1 dni16-07-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Skowronek Witold posiada 99
udziałów,
które stanowią
99.0% firmy.
Największym udziałowcem od 20.01.2021 jest Skowronek Witold kontrolujący 99% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 16.11.2015 do 20.01.2021: • Skowronek Witold (50% udziałów) • Goraj Andrearczyk Marta (50% udziałów)