SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW TAK MAJĄTKOWYCH JAK I NIEMAJĄTKOWYCH SPÓŁKI ORAZ PODPISYWANIA DOKUMENTÓW W IMIENIU SPÓŁKI, A TAKŻE ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ, ZARÓWNO W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO JAK I WIELOOSOBOWEGO, UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU - SAMODZIELNIE ALBO PROKURENT SAMOISTNY - SAMODZIELNIE.
Sprzedaż akcesoriów obuwniczych i artykułów do pielęgnacji stóp|Asortyment obejmuje wkładki, sznurowadła, prawidła oraz środki czyszczące|Oferuje akcesoria do konserwacji rowerów|Szeroka gama produktów plastycznych dla artystów
Union Brands to firma, która specjalizuje się w dostarczaniu szerokiej gamy akcesoriów obuwniczych, artykułów do pielęgnacji stóp oraz produktów dla miłośników sztuki i sportu. Dzięki zróżnicowanej ofercie, przedsiębiorstwo skutecznie łączy wysoką jakość swojego asortymentu z estetyką, co przekłada się na komfort i satysfakcję klientów. W asortymencie znajdują się m.in. preparaty do czyszczenia, pielęgnacji i impregnacji obuwia, różnego rodzaju wkładki, akcesoria do konserwacji rowerów, a także produkty dla artystów takie jak farby, kredki i bloki rysunkowe. Union Brands stawia na renomowanych producentów, co zapewnia gwarancję jakości oferowanych towarów, takich jak Kaps, Lettro czy Worker Walker.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Union Brands osiągnęła 2 377 006 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 259 905 zł. Pozostałe przychody to 117 101 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 139 654 zł.
Zysk netto wyniósł 120 251 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 338 665 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 377 006 zł w 2024 roku. • 1 513 592 zł w 2023 roku. • 807 335 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 16 852 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 120 251 zł w 2024 roku. • 83 803 zł w 2023 roku. • 81 593 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Union Brands wynosi 2 131 545 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
65 869 zł a 5 942 515 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 301 117 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 131 545 zł w 2024 roku. • 1 344 273 zł w 2023 roku. • 864 593 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Union Brands.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Union Brands wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Union Brands wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,009% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2024 roku. • 0,10% w 2023 roku. • 0,13% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Union Brands charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Union Brands wynosi 41 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 12 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 90 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 12 tys. zł a 90 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
6 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 41 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 12 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 90 tys. zł w 2024 roku. • 58 tys. zł w 2023 roku. • 30 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Union Brands wyniosły
2 177 141
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Union Brands wyniosła 450 513 zł.
a
ktywa obrotowe to 450 513 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 450 513 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 87 825 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 362 688 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 62 349 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 450 513 zł w 2024 roku. • 488 308 zł w 2023 roku. • 443 216 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 27%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 137%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 17.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Union Brands wyniosły 362 688 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 450 513 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 81%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 51 774 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 362 688 zł w 2024 roku • 520 735 zł w 2023 roku • 519 446 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 11.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 81% w 2024 roku • 107% w 2023 roku • 117% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Union Brands wykazała przychody na poziomie 2 377 006 zł.
Organizacja zarobiła 132 144 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 11 893 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 120 251 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1641 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 11 893 zł w 2024 roku • 8288 zł w 2023 roku • 2769 zł w 2022 roku
Organizacja Union Brands wykazała zysk netto większy niż 83% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 80% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 71% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 83% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 80% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 71% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 62% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 6 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 74 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 267 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+74
dni względem terminu
2
w terminie
6
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 27 dni08-04-2026
2023
+2 dni17-07-2024
2022
+1 dni16-07-2023
2021
+3 dni18-10-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
+10 mies. 2 dni13-08-2021
2018
w terminie15-07-2019
2017
+18 dni02-08-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie