POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0000385287 NIP 8641942094 REGON 260471940

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
2,7 mln
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
5,5 mln
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
956 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
8,4 mln
Info
Województwo
ZACHODNIOPOMORSKIE
Miejscowość
DYGOWO
Adres
UL. KOLEJOWA, 26
Kod pocztowy
78-113
Rejestracja
2011-05-16
Kapitał zakładowy
2005100,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W KOSZALINIE, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW SPÓŁKI (MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH) UPOWAŻNIONY JEST: A) W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO PREZES ZARZĄDU LUB PROKURENT B) W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO: PREZES ZARZĄDU(JEDNOOSOBOWO) LUB WICEPREZES ZARZĄDU I PROKURENT (ŁĄCZNIE)

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Polamare osiągnęła 5 479 566 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 5 479 566 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 4 523 465 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 956 101 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 483 649 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 5 479 566 zł w 2019 roku.
• 4 963 389 zł w 2018 roku.
• 2 512 268 zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 155 204 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 956 101 zł w 2019 roku.
• 253 621 zł w 2018 roku.
• 645 693 zł w 2017 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Polamare wynosi 8 416 876 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 1 193 699 zł a 13 233 081 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 031 592 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 8 416 876 zł w 2019 roku.
• 4 679 092 zł w 2018 roku.
• 4 353 692 zł w 2017 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Polamare wynosi 1,21 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Polamare wynosi 1,27 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 185 277 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 1 213 646 zł w 2019 roku.
• 322 009 zł w 2018 roku.
• 843 092 zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi 186 823 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 1 265 538 zł w 2019 roku.
• 375 197 zł w 2018 roku.
• 891 892 zł w 2017 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie Polamare wynosi 10 osób.
icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 10 os. w 2019 roku.
• 13 os. w 2018 roku.
• 2 - 10 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 15 obwieszczeń dotyczących organizacji Polamare. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 4 sierpnia 2023.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 4 sierpnia 2023 (MSiG nr 150/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
15 obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
  1. Poz. 38375. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Dygowie. KRS 0000385287. SĄD REJONOWY W KOSZALINIE, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 16 maja 2011 r., sygn. akt KO IX Ns-Rej. KRS 3326/23/575. [BMSiG-38148/2023]
    UWAGA MSiG 150/2023 IV. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ USTAWĘ O KRAJOWYM REJESTRZE SĄDOWYM
    Sygn. sprawy: BMSiG-38148/2023 Nr ogłoszenia: 38375
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W Sądzie Rejonowym w Koszalinie, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod sygnaturą KO IX Ns-Rej. KRS 3326/23/575 toczy się postępowanie w trybie art. 25b ust. 2 i 3 Ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym, o rozwiązanie podmiotu wpisanego do Rejestru bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego wobec POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, nr KRS 0000385287 i jego wykreślenie z Rejestru. Sąd Rejonowy w Koszalinie, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wzywa wszystkie osoby, których uzasadniony interes mógłby sprzeciwić się rozwiązaniu podmiotu bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego i jego wykreśleniu z Rejestru, do zgłaszania okoliczności przemawiających przeciwko rozwiązaniu w terminie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. W przypadku stwierdzenia, że podmiot wpisany do Rejestru nie posiada zbywalnego majątku i faktycznie nie prowadzi działalności, sąd rejestrowy może orzec o rozwiązaniu podmiotu wpisanego do Rejestru bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego i zarządzić jego wykreślenie z Rejestru. Zgodnie z przepisem art. 25e ust. 1 cyt. ustawy mienie pozostałe po wykreślonym z Rejestru (którym nie rozporządził przed wykreśleniem właściwy organ), bez względu na przyczynę wykreślenia, z chwilą wykreślenia z Rejestru nabywa nieodpłatnie z mocy prawa Skarb Państwa.
Pozostałe obwieszczenia (14) - mniej istotne Zwiń pozostałe obwieszczenia
  1. Poz. 952971. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.05.2011. [RDF/258543/20/139]
    MSiG 207/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/258543/20/139 Nr ogłoszenia: 952971
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 13.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 22 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 4. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  2. Poz. 952970. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.05.2011. [RDF/258543/20/738]
    MSiG 207/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/258543/20/738 Nr ogłoszenia: 952970
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 13.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 21 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  3. Poz. 952969. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.05.2011. [RDF/258543/20/337]
    MSiG 207/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/258543/20/337 Nr ogłoszenia: 952969
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 13.10.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 20 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 13.10.2020 okres OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  4. Poz. 74256. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SĄD REJONOWY W KOSZALINIE IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 16.05.2011. [KO.IX NS-REJ.KRS/6565/19/890]
    Rzuć okiem MSiG 33/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KO.IX NS-REJ.KRS/6565/19/890 Nr ogłoszenia: 74256
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 11.02.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 19 następującej treści: Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji: 1. RTOULY 2. HASSAN) wykreślić: 5. 102 UDZIAŁY O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5 100,00 ZŁ wpisać: 5. 40100 UDZIAŁÓW O WARTOŚCI 2.005.000 ZŁ wykreślić: 6. TAK wpisać: 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki wykreślić: 1. 5100,00 ZŁ wpisać: 1. 2005100,00 ZŁ PRub. Informacja o wniesieniu aportu 1 1. 2000000,00 ZŁ
  5. Poz. 784837. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.05.2011. [RDF/154271/19/479]
    MSiG 140/2019 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/154271/19/479 Nr ogłoszenia: 784837
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 11.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 18 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 4. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
  6. Poz. 784836. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.05.2011. [RDF/154271/19/78]
    MSiG 140/2019 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/154271/19/78 Nr ogłoszenia: 784836
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 11.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 17 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
  7. Poz. 784835. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.05.2011. [RDF/154271/19/677]
    MSiG 140/2019 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/154271/19/677 Nr ogłoszenia: 784835
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 11.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 16 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.07.2019 okres O 01.01.2018 DO 31.12.2018
  8. Poz. 940610. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.05.2011. [RDF/779396/18/801]
    MSiG 216/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/779396/18/801 Nr ogłoszenia: 940610
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    S W dniu 14.08.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 15 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 4. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
  9. Poz. 940609. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.05.2011. [RDF/779395/18/400]
    MSiG 216/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/779395/18/400 Nr ogłoszenia: 940609
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 14.08.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 14 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
  10. Poz. 940608. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.05.2011. [RDF/779394/18/999]
    MSiG 216/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/779394/18/999 Nr ogłoszenia: 940608
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 14.08.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 13 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 14.08.2018 okres OD 01.01.2017 DO 31.12.2017 S
  11. Poz. 923249. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SĄD REJONOWY W KOSZALINIE IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 16.05.2011. [KO.IX NS-REJ.KRS/4985/18/791]
    Rzuć okiem MSiG 215/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KO.IX NS-REJ.KRS/4985/18/791 Nr ogłoszenia: 923249
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 07.08.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 12 następującej treści: Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 (dla pozycji: 1. RTOULY 2. HASSAN) wpisać: 3. [ukryto]
  12. Poz. 122789. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SĄD REJONOWY W KOSZALINIE IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, S wpis do rejestru: 16.05.2011. [KO.IX NS-REJ.KRS/3105/18/344]
    Rzuć okiem MSiG 94/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KO.IX NS-REJ.KRS/3105/18/344 Nr ogłoszenia: 122789
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 10.05.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 11 następującej treści: Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 27.04.2018 R., NOT. ARKADIUSZ PRZEMYSŁAW BIERNACKI, KN W KOSZALINIE, REP. A NR 2016/2018, ZMIANA §7 UMOWY X V. W P I S Y D Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wykreślić: 1 1. 10 20 Z PRZETWARZANIE I KONSERWOWANIE RYB, SKORUPIAKÓW I MIĘCZAKÓW wpisać: 2 1. 56 10 A RESTAURACJE I INNE STAŁE PLACÓWKI GASTRONOMICZNE wykreślić: 1 2. 47 99 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA POZA SIECIĄ SKLEPOWĄ, STRAGANAMI I TARGOWISKAMI 2 2. 33 12 Z NAPRAWA I KONSERWACJA MASZYN wpisać: 3 2. 10 20 Z PRZETWARZANIE I KONSERWOWANIE RYB, SKORUPIAKÓW I MIĘCZAKÓW 4 2. 56 10 B RUCHOME PLACÓWKI GASTRONOMICZNE
  13. Poz. 264000. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SĄD REJONOWY W KOSZALINIE IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 16.05.2011. [KO.IX NS-REJ.KRS/7163/17/749]
    MSiG 166/2017 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KO.IX NS-REJ.KRS/7163/17/749 Nr ogłoszenia: 264000
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 07.08.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 10 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 17.07.2017 okres OD 01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016 1 4. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
  14. Poz. 253239. POLAMARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000385287. SĄD REJONOWY W KOSZALINIE IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 16.05.2011. [KO.IX NS-REJ.KRS/6843/16/740]
    MSiG 164/2016 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KO.IX NS-REJ.KRS/6843/16/740 Nr ogłoszenia: 253239
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 17.08.2016 dokonano wpisu do rejestru KR nr 9 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 02.08.2016 okres OD 01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015 1 4. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Polamare nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Polamare wynosi 0,81%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,155% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,81% w 2019 roku.
• 0,81% w 2018 roku.
• 1,12% w 2017 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Polamare charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku.
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2017 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Polamare wynosi 265 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 164 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 501 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 164 tys. zł a 501 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi 87 tys. zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 265 tys. zł w 2019 roku.
• 122 tys. zł w 2018 roku.
• 90 tys. zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 164 tys. zł w 2019 roku.
• 48 tys. zł w 2018 roku.
• 27 tys. zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 501 tys. zł w 2019 roku.
• 198 tys. zł w 2018 roku.
• 129 tys. zł w 2017 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 613 806 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Polamare wyniosły 4 265 920 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowią 14,4% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi 164 235 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 613 806 zł w 2019 roku
• 518 670 zł w 2018 roku
• 285 336 zł w 2017 roku
icon custom:bullet-chevron
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi 1,4 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 14,4% w 2019 roku
• 11,2% w 2018 roku
• 17,1% w 2017 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Polamare wyniosła 2 705 034 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa trwałe to 215 514 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa obrotowe to 2 489 520 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 705 034 zł.
icon custom:bullet-chevron
k
apitał (fundusz) własny to 1 647 627 zł.
icon custom:bullet-chevron
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 057 407 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 718 652 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 618 300 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 2 705 034 zł sumy bilansowej i 1 647 627 zł kapitału własnego w 2019 roku.
• 1 385 007 zł sumy bilansowej i 693 862 zł kapitału własnego w 2018 roku.
• 1 267 731 zł sumy bilansowej i 411 027 zł kapitału własnego w 2017 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 35,35%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 58,03%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 22,15%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 17,45%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 8 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 49,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 6 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 4,5 punktu procentowego rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Polamare wyniosły 1 057 407 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 705 034 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 39,1%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 100 352 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 1 057 407 zł w 2019 roku
• 691 144 zł w 2018 roku
• 856 704 zł w 2017 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi 14,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 39% w 2019 roku
• 50% w 2018 roku
• 68% w 2017 roku

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Polamare wynosi 2,5 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 2,5 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 0, czyli same środki pieniężne pokrywają 0% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (2 489 520 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (994 240 zł) o 1 495 280 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 0,57 rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 2,5 w 2019 roku
• 1,93 w 2018 roku
• 1,36 w 2017 roku

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Polamare wynosi 25 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 54 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 55 dni.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -30 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosi 0,3 dnia - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 370 413 zł, z czego 370 413 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 25 dni w 2019 roku
• 31 dni w 2018 roku
• 60 dni w 2017 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Polamare wynoszą 4 260 670 zł.
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 2 983 666 zł, czyli 70% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 565 187 zł, czyli 13% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 513 855 zł, czyli 12% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły:
• 4,3 mln zł w 2019 roku
• 4,6 mln zł w 2018 roku
• 1,6 mln zł w 2017 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Polamare wykazała przychody na poziomie 5 479 566 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zarobiła 1 188 996 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wyniósł 232 895 zł.
icon custom:bullet-chevron
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 956 101 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy odpowiadał za 19,6% zysku brutto.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 32 882 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 232 895 zł w 2019 roku
• 49 831 zł w 2018 roku
• 167 132 zł w 2017 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Polamare wykazała zysk netto większy niż 97% organizacji z branży "Restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 95% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 93% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 35% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 82% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 87% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 83% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 69% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 99% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,04%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 97% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 95% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 93% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był wyższy niż 35% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 99% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2019 wynosił on 0,04%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 41 z 52 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym: 5 479 525,39
– od jednostek powiązanych 0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów 5 471 675,39
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna) (+1) 0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki 0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów 7 850,00
B. Koszty działalności operacyjnej 4 260 670,28
I. Amortyzacja 51 892,85
II. Zużycie materiałów i energii 2 983 665,75
III. Usługi obce 565 187,01
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1) 32 412,28
V. Wynagrodzenia 513 854,61
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1) 99 951,39
VII. Pozostałe koszty rodzajowe 11 706,39
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów 2 000,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 1 218 855,11
D. Pozostałe przychody operacyjne 40,33
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych 0,00
II. Dotacje 0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych 0,00
IV. Inne przychody operacyjne 40,33
E. Pozostałe koszty operacyjne 5 249,85
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych 0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych 0,00
III. Inne koszty operacyjne 5 249,85
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E) 1 213 645,59
G. Przychody finansowe 0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4) 0,00
II. Odsetki, w tym: (+1) 0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1) 0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 0,00
V. inne 0,00
H. Koszty finansowe 24 649,67
I. Odsetki, w tym: (+1) 22 915,76
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1) 0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 0,00
IV. inne 1 733,91
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H) 1 188 995,92
J. Podatek dochodowy 232 895,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty) 0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K) 956 100,92

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Polamare składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 2 w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 7 dni po ustawowym terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 2 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2019
−2 dni
2018
−4 dni
2017
+26 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Historia powiązań


Udziałowcy

icon custom:bullet-chevron
Rtouly Hassan posiada 40 100 udziałów, które stanowią 100% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Największym udziałowcem od 11.02.2020 jest R***** H***** kontrolujący 100% udziałów.
icon custom:bullet-chevron
W okresie od 05.11.2015 do 11.02.2020 najwięcej udziałów posiadał R***** H***** (100%).
icon custom:bullet-chevron
W okresie od 21.03.2013 do 05.11.2015 najwięcej udziałów posiadał Rtouly Hassan (51%).

Reprezentacja