SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB CZŁONEK ZARZĄDU Z PROKURENTEM.
Oferowanie ponad 350 preparatów dla hodowli zwierząt.|Specjalizacja w produktach dla drobiu, bydła, trzody chlewnej i gołębi.|Preparaty wspierające zdrowie i dobrostan zwierząt.|Dostępność mat dezynfekcyjnych oraz środków ochrony przed szkodnikami.|Gwarancja zwrotu pieniędzy i darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej 500 zł.
GALWET to firma, która wyróżnia się jako wiodący dostawca produktów i usług dedykowanych dla sektora hodowli zwierząt. Oferuje szeroki asortyment preparatów przeznaczonych do chów drobiu, bydła, trzody chlewnej i gołębi. W ich ofercie znajduje się ponad 350 produktów, w tym preparaty na start dla drobiu, witaminy, minerały, probiotyki, a także dodatki do paszy oraz środki weterynaryjne. GALWET kładzie duży nacisk na zdrowie i dobrostan zwierząt, co widoczne jest w ich ofercie, zawierającej preparaty poprawiające apetyt, wspierające odporność oraz traktujące różnorodne schorzenia. Dodatkowo oferują także artykuły do dezynfekcji i środki ochrony przed szkodnikami. Firma posiada również bogaty wybór mat dezynfekcyjnych oraz produktów z zakresu bioasekuracji. Zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy oraz darmową wysyłkę dla zamówień powyżej 500 zł, co podkreśla ich zaangażowanie w jakość usług oraz satysfakcję klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Galwet osiągnęła 3 774 908 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 774 908 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 518 845 zł.
Zysk netto wyniósł 256 064 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 37 174 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 774 908 zł w 2024 roku. • 3 080 242 zł w 2023 roku. • 3 212 617 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 934 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 256 064 zł w 2024 roku. • 174 699 zł w 2023 roku. • 261 006 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Galwet wynosi 4 005 203 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
464 343 zł a 9 437 270 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 29 118 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 005 203 zł w 2024 roku. • 3 156 335 zł w 2023 roku. • 3 654 544 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Galwet wynosi 282 tys. zł.
EBITDA Galwet wynosi 282 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
3452 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 282 256 zł w
2024 roku. • 189 943 zł w
2023 roku. • 292 249 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
3452 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 282 256 zł w
2024 roku. • 189 943 zł w
2023 roku. • 292 249 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Galwet mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Galwet wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Galwet wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku. • 0,07% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Galwet charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Galwet wynosi 116 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 42 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 215 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 42 tys. zł a 215 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
0 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 116 tys. zł w 2024 roku. • 96 tys. zł w 2023 roku. • 111 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 42 tys. zł w 2024 roku. • 28 tys. zł w 2023 roku. • 44 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 215 tys. zł w 2024 roku. • 189 tys. zł w 2023 roku. • 219 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
354 907
zł.
Koszty operacyjne Galwet wyniosły
3 492 652
zł.
Wynagrodzenia stanowią
10%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
20 076 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 354 907 zł w 2024 roku • 266 012 zł w 2023 roku • 188 779 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
10% w 2024 roku •
9% w 2023 roku •
6% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Galwet wyniosła 1 377 546 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 371 460 zł.
a
ktywa trwałe to 6086 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 377 546 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 758 421 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 619 125 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -15 942 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 377 546 zł w 2024 roku. • 1 259 296 zł w 2023 roku. • 1 536 601 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 19%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 41%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Galwet wyniosły 758 421 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 377 546 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 55%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -16 739 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 758 421 zł w 2024 roku • 720 571 zł w 2023 roku • 911 569 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 55% w 2024 roku • 57% w 2023 roku • 59% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Galwet wykazała przychody na poziomie 3 774 908 zł.
Organizacja zarobiła 282 225 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 26 161 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 256 064 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -4645 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 26 161 zł w 2024 roku • 16 885 zł w 2023 roku • 31 249 zł w 2022 roku
Organizacja Galwet wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 84% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 89% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 84% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 84% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 48% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 28 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 15 dni po terminie.
średnie opóźnienie
-28
dni względem terminu
6
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+15 dni30-07-2025
2023
−19 dni26-06-2024
2022
+1 mies. 12 dni26-08-2023
2021
−1 mies. 5 dni10-09-2022
2020
−3 mies.17-07-2021
2019
−3 mies. 23 dni24-06-2020
2018
w terminie15-07-2019
2017
−27 dni18-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki