SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI SĄ UPOWAŻNIENI: PRZY ZARZĄDZIE WIELOOSOBOWYM KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO, PRZY ZOBOWIĄZANIACH NIE PRZEKRACZAJĄCYCH 10.000,00 ZŁOTYCH, DWUOSOBOWO TJ. DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU, JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU WRAZ Z PROKURENTEM PRZY ZOBOWIĄZANIACH PRZEKRACZAJĄCYCH 10.000,00 ZŁOTYCH. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO REPREZENTACJA SPÓŁKI JEST JEDNOOSOBOWA.
Organizacja RS Investment osiągnęła 136 891 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 131 771 zł. Pozostałe przychody to 5120 zł.
Całkowite koszty wyniosły 42 154 zł.
Zysk netto wyniósł 89 617 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 4271 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 136 891 zł w 2024 roku. • 118 878 zł w 2023 roku. • 126 240 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 12 989 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 89 617 zł w 2024 roku. • 41 142 zł w 2023 roku. • -28 539 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji RS Investment wynosi 885 008 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
205 336 zł a 2 321 496 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 37 259 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 885 008 zł w 2024 roku. • 716 888 zł w 2023 roku. • 526 371 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT RS Investment wynosi 91 tys. zł.
EBITDA RS Investment wynosi 106 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
10 661 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 90 849 zł w
2024 roku. • 39 917 zł w
2023 roku. • -28 426 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
5459 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 106 365 zł w
2024 roku. • 70 587 zł w
2023 roku. • 17 399 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie RS Investment mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji RS Investment wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji RS Investment wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,009% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku. • 0,05% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
RS Investment charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla RS Investment wynosi 31 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 4 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 116 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 4 tys. zł a 116 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 31 tys. zł w 2024 roku. • 32 tys. zł w 2023 roku. • 22 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 4 tys. zł w 2024 roku. • 4 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 116 tys. zł w 2024 roku. • 126 tys. zł w 2023 roku. • 118 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne RS Investment wyniosły
40 922
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 52 356 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
34% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów RS Investment wyniosła 592 263 zł.
a
ktywa obrotowe to 93 558 zł.
a
ktywa trwałe to 498 706 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 592 263 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 11 890 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 580 374 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -66 228 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 592 263 zł w 2024 roku. • 644 512 zł w 2023 roku. • 606 364 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 15%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 15%.
Marża operacyjna wyniosła 69%.
Marża netto wyniosła 65%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania RS Investment wyniosły 11 890 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 592 263 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 2%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -43 831 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 11 890 zł w 2024 roku • 13 755 zł w 2023 roku • 16 749 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 2% w 2024 roku • 2% w 2023 roku • 3% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja RS Investment wykazała przychody na poziomie 136 891 zł.
Organizacja zarobiła 95 566 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 5949 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 89 617 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 6% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 5949 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja RS Investment wykazała zysk netto większy niż 65% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 31% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 14% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 59% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 65% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 31% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 31% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 14% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 59% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 60 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 1 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+60
dni względem terminu
5
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−1 dni14-07-2025
2023
−27 dni18-06-2024
2022
+2 mies. 28 dni11-10-2023
2021
−17 dni28-09-2022
2020
−2 dni13-10-2021
2019
+5 mies. 11 dni25-03-2021
2018
−12 dni03-07-2019
2017
+11 dni26-07-2018
2016
+11 mies. 12 dni22-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie