SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIENI SĄ: PREZES I WICEPREZES SAMODZIELNIE, A POZOSTALI CZŁONKOWIE ZARZĄDU ŁĄCZNIE ALBO JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja Zakłady Mięsne Paruzel osiągnęła 687 358 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 683 664 zł. Pozostałe przychody to 3694 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 347 055 zł.
Strata netto wyniosła 663 391 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -4 690 913 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 687 358 zł w 2025 roku. • 687 068 zł w 2024 roku. • 882 141 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -95 522 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -663 391 zł w 2025 roku. • -51 846 zł w 2024 roku. • 473 447 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zakłady Mięsne Paruzel wynosi 458 239 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 1 718 395 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 3 688 311 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 458 239 zł w 2025 roku. • 458 045 zł w 2024 roku. • 2 481 881 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zakłady Mięsne Paruzel wynosi -667 tys. zł.
EBITDA Zakłady Mięsne Paruzel wynosi -333 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
178 484 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -666 608 zł w
2025 roku. • -54 902 zł w
2024 roku. • 465 115 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
280 352 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -333 489 zł w
2025 roku. • 278 217 zł w
2024 roku. • 492 875 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Zakłady Mięsne Paruzel wynosi 1 osobę.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 1 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zakłady Mięsne Paruzel wynosi 2,84%. To oznacza, że firma ma szansę 2,84% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,244% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,84% w 2025 roku. • 0,14% w 2024 roku. • 0,14% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zakłady Mięsne Paruzel wynosi 13,1%. To oznacza, że firma ma szansę 13,1% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,348% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 13,1% w 2025 roku. • 10,2% w 2024 roku. • 10,5% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Zakłady Mięsne Paruzel charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zakłady Mięsne Paruzel wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 27 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 27 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 27 tys. zł w 2025 roku. • 27 tys. zł w 2024 roku. • 95 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
72 841
zł.
Koszty operacyjne Zakłady Mięsne Paruzel wyniosły
1 350 272
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-305 233 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 72 841 zł w 2025 roku • 25 556 zł w 2024 roku • 219 007 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2025 roku •
3% w 2024 roku •
54% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zakłady Mięsne Paruzel wyniosła 15 603 193 zł.
a
ktywa obrotowe to 764 285 zł.
a
ktywa trwałe to 14 838 908 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 15 603 193 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 38 303 897 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -22 700 704 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -852 277 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 15 603 193 zł w 2025 roku. • 16 559 535 zł w 2024 roku. • 16 415 762 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 3%.
Marża operacyjna wyniosła -98%.
Marża netto wyniosła -97%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -12.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -12.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zakłady Mięsne Paruzel wyniosły 38 303 897 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 15 603 193 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 245%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2 666 167 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 38 303 897 zł w 2025 roku • 38 596 848 zł w 2024 roku • 32 947 787 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 21.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 245% w 2025 roku • 233% w 2024 roku • 201% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zakłady Mięsne Paruzel wykazała przychody na poziomie 687 358 zł.
Organizacja zarobiła -663 391 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -663 391 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -7445 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Zakłady Mięsne Paruzel wykazała zysk netto większy niż 10% organizacji z branży "Produkcja wyrobów z mięsa, włączając wyroby z mięsa drobiowego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 28% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 7% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 10% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 10% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 28% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 73% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 96% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 7% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 10% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 11 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 107 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+107
dni względem terminu
7
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−3 mies. 16 dni31-03-2025
2023
−3 mies. 12 dni04-04-2024
2022
−3 mies. 16 dni31-03-2023
2022
−3 mies. 16 dni31-03-2023
2022
−2 mies. 23 dni31-03-2023
2021
+2 mies. 2 dni16-12-2022
2020
+14 mies. 7 dni16-12-2022
2019
+39 mies. 13 dni11-01-2024
2018
+4 mies. 2 dni14-11-2019
2017
−12 dni03-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Paruzel Ryszard posiada 2900
udziałów,
które stanowią
96.7% firmy.
Największym udziałowcem od 09.06.2022 jest Paruzel Ryszard kontrolujący 97% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 06.09.2017 do 09.06.2022
był Gunia Mariusz kontrolując 51% udziałów.
W okresie od 01.02.2016 do 06.09.2017 najwięcej udziałów posiadał Paruzel Ryszard. Jego udziały w tym czasie wynosiły 97%.