Organizacja Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości osiągnęła 144 481 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 44 640 zł. Pozostałe przychody to 99 841 zł.
Całkowite koszty wyniosły -20 529 zł.
Zysk netto wyniósł 65 169 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 18 586 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 144 481 zł w 2024 roku. • 214 410 zł w 2023 roku. • 242 631 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 9692 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 65 169 zł w 2024 roku. • 113 368 zł w 2023 roku. • 175 576 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wynosi 781 498 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
216 722 zł a 2 264 006 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 108 916 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 781 498 zł w 2024 roku. • 972 036 zł w 2023 roku. • 1 154 658 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wynosi -28 tys. zł.
EBITDA Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wynosi -28 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
3640 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -28 213 zł w
2024 roku. • -62 142 zł w
2023 roku. • -23 223 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
3640 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -28 213 zł w
2024 roku. • -62 142 zł w
2023 roku. • -23 223 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku. • 0,04% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wynosi 31 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 113 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 113 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
4 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 31 tys. zł w 2024 roku. • 26 tys. zł w 2023 roku. • 19 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 113 tys. zł w 2024 roku. • 100 tys. zł w 2023 roku. • 77 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
62 000
zł.
Koszty operacyjne Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wyniosły
72 853
zł.
Wynagrodzenia stanowią
85%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
7772 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 62 000 zł w 2024 roku • 57 600 zł w 2023 roku • 40 800 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
5.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
85% w 2024 roku •
61% w 2023 roku •
89% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wyniosła 570 319 zł.
a
ktywa obrotowe to 177 219 zł.
a
ktywa trwałe to 393 100 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 570 319 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4318 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 566 001 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 79 513 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 570 319 zł w 2024 roku. • 506 229 zł w 2023 roku. • 449 159 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 11%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 12%.
Marża operacyjna wyniosła -63%.
Marża netto wyniosła 45%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -6.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wyniosły 4318 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 570 319 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 1%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 464 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4318 zł w 2024 roku • 5396 zł w 2023 roku • 61 695 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 1% w 2024 roku • 1% w 2023 roku • 14% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wykazała przychody na poziomie 144 481 zł.
Organizacja zarobiła 71 628 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 6459 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 65 169 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 923 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 6459 zł w 2024 roku • 6300 zł w 2023 roku • 21 132 zł w 2022 roku
Organizacja Instytut Certyfikacji Energetycznej Nieruchomości wykazała zysk netto większy niż 61% organizacji z branży "Wykonywanie instalacji elektrycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 28% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 8% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 7% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 60% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 61% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 28% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 56% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 8% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 7% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 60% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 44 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 15 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-44
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−15 dni30-06-2025
2023
−25 dni20-06-2024
2022
−25 dni20-06-2023
2021
−1 mies. 16 dni30-08-2022
2020
−1 mies. 27 dni19-08-2021
2019
−4 mies.17-06-2020
2018
−20 dni25-06-2019
2017
−1 mies. 17 dni29-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Gałek Marek posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Gałek Jadwiga posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Gałek Marek (50% udziałów) • Gałek Jadwiga (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 24.07.2014 do 17.08.2016: • Gałek Marek (50% udziałów) • Janas Andrzej (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 25.11.2009 do 24.07.2014: • Gałek Marek (25% udziałów) • Janas Andrzej (25% udziałów) • Drążkiewicz Piotr (25% udziałów) • Krakowiak Maciej (25% udziałów)