SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPRAWNIENI SĄ SAMODZIELNIE WSPÓLNICY MAREK KRZYSZTOF FURMAN ORAZ BOŻENA KRYSTYNA GUT-MOSTOWY. WSPÓLNIK ANDRZEJ JÓZEF GUT-MOSTOWY JEST POZBAWIONY PRAWA REPREZENTOWANIA SPÓŁKI.
Lokalizacja w centrum Zakopanego, przy Krupówkach|Pokoje urządzone w stylu regionalnym|Tradycyjna góralska karczma z lokalnymi specjałami|Basen i minispa dla gości|Organizacja wydarzeń oraz imprez okolicznościowych
Hotel Sabała to wyjątkowy obiekt usytuowany w samym sercu Zakopanego, na najbardziej znanym deptaku – Krupówkach. Jego historia sięga 1894 roku, kiedy to otwarto pierwszy hotel pod nazwą „Staszeczkówka”. Dzięki ponad 100-letniej tradycji, hotel stał się synonimem górskiej gościnności i autentycznego regionalnego stylu. Pokoje w Hotelu Sabała są przytulne, urządzone w klimacie góralskim, co zapewnia gościom niepowtarzalne doznania w czasie pobytu. W hotelu znajduje się nie tylko restauracja, ale również karczma Sabała, która oferuje tradycyjne potrawy kuchni góralskiej, a także organizuje różnorodne imprezy okolicznościowe. Przestronna restauracja z największym tarasem w Zakopanem to idealne miejsce na relaks przy pięknych widokach na Tatry. Hotel dysponuje również udogodnieniami rekreacyjnymi, takimi jak basen i minispa, co czyni go doskonałym wyborem na wypoczynek przez cały rok. Hotel Sabała stawia na gościnność oraz dostosowywanie oferty do potrzeb klientów, co sprawia, że każdy pobyt jest niezapomnianym doświadczeniem.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Sabała B.GUT-MOSTOWY osiągnęła 18 802 797 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 18 802 797 zł.
Całkowite koszty wyniosły 12 498 670 zł.
Zysk netto wyniósł 6 304 126 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
2 114 124 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 18 802 797 zł w 2025 roku. • 18 421 736 zł w 2024 roku. • 8 232 178 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
617 190 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 6 304 126 zł w 2025 roku. • 6 254 242 zł w 2024 roku. • 3 218 177 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Sabała B.GUT-MOSTOWY wynosi 40 077 305 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 441 936 zł a 87 985 797 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
4 549 059 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 40 077 305 zł w
2025 roku. • 39 895 146 zł w
2024 roku. • 17 332 011 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Sabała B.GUT-MOSTOWY wynosi 6,3 mln zł.
EBITDA Sabała B.GUT-MOSTOWY wynosi 6,61 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
605 351 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 6 304 517 zł w
2025 roku. • 6 268 178 zł w
2024 roku. • 3 277 764 zł w
2020 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
641 666 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 6 613 304 zł w
2025 roku. • 6 585 846 zł w
2024 roku. • 3 404 973 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Sabała B.GUT-MOSTOWY wynosi 43 osoby.
Zatrudnienie rośnie w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
2 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 43 os. w 2025 roku. • 10 - 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 34 os. w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 15 obwieszczeń
dotyczących organizacji Sabała B.GUT-MOSTOWY.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 3 września 2025 (MSiG nr 170/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
15
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
W dniu 15.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 29 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 15.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 28 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 03.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 27 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 03.07.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 03.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 26 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 23.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 25 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 5. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 21.07.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 24 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 5. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
W dniu 27.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 23 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
D
W dniu 27.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 22 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.10.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
W dniu 09.12.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 21 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.12.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 133105. SABAŁA B.GUT-MOSTOWY, M.FURMAN SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000291531. SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA
W KRAKOWIE , XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
31.10.2007.
[KR.XII NS-REJ.KRS/3591/20/10]
Rzuć okiemMSiG 57/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.03.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 13.01.202
R., REPERTORIUM A NR 205/2020,(POŚWIADCZONA NOTARIALNIE) NOTARIUSZ URSZULA
OZGA, KANCELARIA NOTARIALNA W ZAKOAPNEM ALEJA 3 MAJA 23, ZMIANA § 2, § 3, § 4,
§ 5 UMOWY SPÓŁKI
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółk
1 (dla pozycji: 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY
SPÓŁKĘ) wykreślić: 2. DO REPREZENTOWANIA
SPÓŁKI UPRAWNIENI SĄ WSPÓLNICY MAREK
KRZYSZTOF FURMAN ORAZ BOŻENA KRYSTYNA
GUT-MOSTOWY. WSPÓLNIK ANDRZEJ JÓZEF GUT-
-MOSTOWY JEST POZBAWIONY PRAWA REPREZENTOWANIA SPÓŁKI. wpisać: 2. DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPRAWNIENI SĄ SAMODZIELNIE
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
WSPÓLNICY MAREK KRZYSZTOF FURMAN ORAZ
BOŻENA KRYSTYNA GUT-MOSTOWY. WSPÓLNIK
ANDRZEJ JÓZEF GUT-MOSTOWY JEST POZBAWIONY PRAWA REPREZENTOWANIA SPÓŁKI.
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wpisać: 1 1
10 Z HOTELE I PODOBNE OBIEKTY ZAKWATEROWANIA 1 2. 55 20 Z OBIEKTY NOCLEGOWE
TURYSTYCZNE I MIEJSCA KRÓTKOTRWAŁEGO
ZAKWATEROWANIA 2 2. 56 10 A RESTAURACJE
I INNE STAŁE PLACÓWKI GASTRONOMICZNE
3 2. 56 29 Z POZOSTAŁA USŁUGOWA DZIAŁALNOŚĆ GASTRONOMICZNA 4 2. 68 20 Z WYNAJEM
I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI
LUB DZIERŻAWIONYMI 5 2. 55 90 Z POZOSTAŁE
ZAKWATEROWANIE 6 2. 56 21 Z PRZYGOTOWYWANIE I DOSTARCZANIE ŻYWNOŚCI DLA ODBIORCÓW ZEWNĘTRZNYCH (KATERING) 7 2. 56 30
Z PRZYGOTOWYWANIE I PODAWANIE NAPOJÓW
8 2. 79 90 B DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE INFORMACJI TURYSTYCZNEJ 9 2. 79 90 C POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA W ZAKRESIE REZERWACJI,
GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA wykreślić:
10 2. 55 10 Z HOTELE I PODOBNE OBIEKTY ZAKWATEROWANIA 11 2. 55 20 Z OBIEKTY NOCLEGOWE
TURYSTYCZNE I MIEJSCA KRÓTKOTRWAŁEGO
ZAKWATEROWANIA 12 2. 56 10 A RESTAURACJE
I INNE STAŁE PLACÓWKI GASTRONOMICZNE 13
2. 56 29 Z POZOSTAŁA USŁUGOWA DZIAŁALNOŚĆ GASTRONOMICZNA 14 2. 68 20 Z WYNAJEM
I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI
LUB DZIERŻAWIONYMI 15 2. 55 90 Z POZOSTAŁE
ZAKWATEROWANIE 16 2. 56 21 Z PRZYGOTOWYWANIE I DOSTARCZANIE ŻYWNOŚCI DLA ODBIORCÓW ZEWNĘTRZNYCH (KATERING) 17 2. 56 30
Z PRZYGOTOWYWANIE I PODAWANIE NAPOJÓW
18 2. 79 90 B DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE INFORMACJI TURYSTYCZNEJ 19 2. 79 90 C POZOSTAŁA
DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA W ZAKRESIE REZERWACJI, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
20 2. 79 12 Z DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZATORÓW
TURYSTYKI 21 2. 79 11 A DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW
TURYSTYCZNYCH 22 2. 85 51 Z POZASZKOLNE
FORMY EDUKACJI SPORTOWEJ ORAZ ZAJĘĆ
SPORTOWYCH I REKREACYJNYCH 23 2. 93 13
Z DZIAŁALNOŚĆ OBIEKTÓW SŁUŻĄCYCH POPRAWIE KONDYCJI FIZYCZNEJ 24 2. 96 04 Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z POPRAWĄ
KONDYCJI FIZYCZNEJ 25 2. 90 01 Z DZIAŁALNOŚĆ
ZWIĄZANA Z WYSTAWIANIEM PRZEDSTAWIEŃ
ARTYSTYCZNYCH 26 2. 96 02 Z FRYZJERSTWO
I POZOSTAŁE ZABIEGI KOSMETYCZNE 27 2. 90 02
Z DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA WYSTAWIANIE PRZEDSTAWIEŃ ARTYSTYCZNYCH 28 2. 43 11
Z ROZBIÓRKA I BURZENIE OBIEKTÓW BUDOWLANYCH 29 2. 43 12 Z PRZYGOTOWANIE TERENU
POD BUDOWĘ 30 2. 41 20 Z ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW
MIESZKALNYCH I NIEMIESZKALNYCH 31 2. 43
91 Z WYKONYWANIE KONSTRUKCJI I POKRYĆ
DACHOWYCH 32 2. 43 99 Z POZOSTAŁE SPECJALISTYCZNE ROBOTY BUDOWLANE, GDZIE INDZIEJ
NIESKLASYFIKOWANE 33 2. 43 39 Z WYKONYWANIE POZOSTAŁYCH ROBÓT BUDOWLANYCH
WYKOŃCZENIOWYCH 34 2. 47 78 Z SPRZEDAŻ
DETALICZNA POZOSTAŁYCH NOWYCH WYROBÓW PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH
SKLEPACH 35 2. 49 32 Z DZIAŁALNOŚĆ TAKSÓWEK
OSOBOWYCH 36 2. 49 41 Z TRANSPORT DROGOWY
TOWARÓW 37 2. 68 31 Z POŚREDNICTWO W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI 38 2. 73 11 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI REKLAMOWYCH 39 2. 77 11
0 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I FURGONETEK 40 2. 77 12 Z WYNAJEM
I DZIERŻAWA POZOSTAŁYCH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 41
2. 77 21 Z WYPOŻYCZANIE I DZIERŻAWA SPRZĘTU
REKREACYJNEGO I SPORTOWEGO 42 2. 77 29
i Z WYPOŻYCZANIE I DZIERŻAWA POZOSTAŁYCH
ARTYKUŁÓW UŻYTKU OSOBISTEGO I DOMOWEGO 43 2. 82 30 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA
Z ORGANIZACJĄ TARGÓW, WYSTAW I KONGRESÓW 44 2. 85 52 Z POZASZKOLNE FORMY EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ 45 2. 93 29 Z POZOSTAŁA
DZIAŁALNOŚĆ ROZRYWKOWA I REKREACYJNA 46
2. 52 21 Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT DROGOWY
W dniu 15.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.07.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
W dniu 09.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
W dniu 09.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.07.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 311073. SABAŁA B.GUT-MOSTOWY, M.FURMAN SPÓŁKA JAWNA. KRS 0 0 0 0291531.
SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA
W KRAKOWIE , XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
31.10.2007.
[KR.XII NS-REJ.KRS/23858/17/870]
MSiG 181/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.09.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.07.2017 okres O
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016
Poz. 326241. SABAŁA B.GUT-MOSTOWY, M.FURMAN SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000291531. SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO
REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 31.10.2007.
[KR.XII NS-REJ.KRS/23666/16/184]
MSiG 197/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.10.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.07.2016 okres OD
01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO
31.12.2015
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Sabała B.GUT-MOSTOWY nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Sabała B.GUT-MOSTOWY wynosi 0,07%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,320% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2025 roku. • 0,08% w 2024 roku. • 1,67% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Sabała B.GUT-MOSTOWY charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Sabała B.GUT-MOSTOWY wynosi 773 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 463 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,26 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 463 tys. zł a 1,26 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
122 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 773 tys. zł w 2025 roku. • 784 tys. zł w 2024 roku. • 163 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 463 tys. zł w 2025 roku. • 493 tys. zł w 2024 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,26 mln zł w 2025 roku. • 1,25 mln zł w 2024 roku. • 644 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 464 545
zł.
Koszty operacyjne Sabała B.GUT-MOSTOWY wyniosły
12 498 279
zł.
Wynagrodzenia stanowią
27,7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
388 634 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 464 545 zł w 2025 roku • 3 155 435 zł w 2024 roku • 1 521 377 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0,6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
27,7% w 2025 roku •
26% w 2024 roku •
30,7% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Sabała B.GUT-MOSTOWY wyniosła 4 385 523 zł.
a
ktywa trwałe to 1 944 205 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 441 318 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 385 523 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 265 979 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 119 544 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 172 671 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 587 050 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 4 385 523 zł sumy bilansowej i 3 265 979 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 4 631 220 zł sumy bilansowej i 3 652 784 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 3 522 168 zł sumy bilansowej i 330 727 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 193,02%.
Marża operacyjna wyniosła 33,53%.
Marża netto wyniosła 33,53%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
10,6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
156 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
1,2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Sabała B.GUT-MOSTOWY wyniosły 1 119 544 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 385 523 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 25,5%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 414 379 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 119 544 zł w 2025 roku • 978 436 zł w 2024 roku • 3 191 441 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
13 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 26% w 2025 roku • 21% w 2024 roku • 91% w 2020 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Sabała B.GUT-MOSTOWY wynosi 2,18 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,89 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 1,61, czyli same środki pieniężne pokrywają 161% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 1,8 mln zł należności i inne: 315 tys. zł zapasy do sprzedania: 326 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 2,18 zł, z czego 1,61 zł w gotówce.
2,18
płynność bieżąca
1,89
płynność szybka
1,61
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 0,37 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 2,18 w 2025 roku • 2,44 w 2024 roku • 0,33 w 2020 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Sabała B.GUT-MOSTOWY wynosi 4 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 18 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -14 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 6 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 188 100 zł, z czego 188 100 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-14 dni
firma płaci dostawcom 14 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
4 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 4 dni
18 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 18 dniach
Rotacja zapasów6 dni
towar leży w magazynie 6 dni, zanim firma go sprzeda
6 dni
Należności handlowe188 tys. zł
klienci są winni firmie 188 tys. zł
do 12 miesięcy188 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 4 dni w 2025 roku • 12 dni w 2024 roku • 4 dni w 2020 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Sabała B.GUT-MOSTOWY wynoszą 12 472 379 zł.
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 4 682 493 zł, czyli 38% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 3 716 865 zł, czyli 30% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 2 936 205 zł, czyli 24% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem12,5 mln zł
Usługi obce4,7 mln zł · 38%
Zużycie materiałów i energii3,7 mln zł · 30%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)2,9 mln zł · 24%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia528 tys. zł · 4%
Amortyzacja309 tys. zł · 2%
Podatki i opłaty264 tys. zł · 2%
Pozostałe koszty rodzajowe36 tys. zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 12,5 mln zł w 2025 roku • 12,1 mln zł w 2024 roku • 5 mln zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Sabała B.GUT-MOSTOWY wykazała przychody na poziomie 18 802 797 zł.
Organizacja Sabała B.GUT-MOSTOWY wykazała zysk netto większy niż 97% organizacji z branży "Hotele i podobne obiekty zakwaterowania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 90% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,07%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 97% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 90% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 62% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 36% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 99% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0,07%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:18 776 171,91
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów18 775 993,35
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów178,56
B. Koszty działalności operacyjnej12 472 378,88
I. Amortyzacja308 786,55
II. Zużycie materiałów i energii3 716 864,69
III. Usługi obce4 682 493,20
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)263 530,08
V. Wynagrodzenia2 936 205,35
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)528 339,94
VII. Pozostałe koszty rodzajowe36 159,07
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)6 303 793,03
D. Pozostałe przychody operacyjne26 624,75
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych8 000,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne18 624,75
E. Pozostałe koszty operacyjne25 900,52
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne25 900,52
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)6 304 517,26
G. Przychody finansowe0,12
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,12
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe391,00
I. Odsetki, w tym: (+1)13,92
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne377,08
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)6 304 126,38
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)6 304 126,38
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Sabała B.GUT-MOSTOWY składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 40 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 5 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+40
dni względem terminu
4
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−5 dni10-07-2026
2024
+7 mies. 29 dni11-03-2026
2023
−12 dni03-07-2024
2020
+12 dni27-10-2021
2019
+1 mies. 25 dni09-12-2020
2018
w terminie15-07-2019
2017
−6 dni09-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie