Organizacja Shn-Press osiągnęła 12 318 276 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 12 103 301 zł. Pozostałe przychody to 214 975 zł.
Całkowite koszty wyniosły 11 573 869 zł.
Zysk netto wyniósł 529 432 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 756 282 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 12 318 276 zł w 2024 roku. • 6 200 244 zł w 2023 roku. • 8 861 993 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 76 517 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 529 432 zł w 2024 roku. • 64 675 zł w 2023 roku. • 167 806 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Shn-Press wynosi 11 635 962 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 306 050 zł a 30 795 690 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 641 352 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 11 635 962 zł w 2024 roku. • 5 301 170 zł w 2023 roku. • 7 439 691 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Shn-Press wynosi 522 tys. zł.
EBITDA Shn-Press wynosi 851 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
75 387 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 521 862 zł w
2024 roku. • 134 512 zł w
2023 roku. • 236 686 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
121 252 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 850 579 zł w
2024 roku. • 375 365 zł w
2023 roku. • 355 436 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Shn-Press wynosi 2 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 os. w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Shn-Press wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku. • 2,88% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Shn-Press wynosi 0,20%. To oznacza, że firma ma szansę 0,20% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,023% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,20% w 2024 roku. • 0,38% w 2023 roku. • 0,29% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Shn-Press charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Shn-Press wynosi 256 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 78 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 484 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 78 tys. zł a 484 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
35 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 256 tys. zł w 2024 roku. • 123 tys. zł w 2023 roku. • 186 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 78 tys. zł w 2024 roku. • 13 tys. zł w 2023 roku. • 34 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 484 tys. zł w 2024 roku. • 247 tys. zł w 2023 roku. • 354 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
69 951
zł.
Koszty operacyjne Shn-Press wyniosły
11 581 439
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
9993 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 69 951 zł w 2024 roku • 13 173 zł w 2023 roku • 25 000 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Shn-Press wyniosła 6 742 003 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 435 108 zł.
a
ktywa trwałe to 1 306 895 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 742 003 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 5 000 603 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 741 400 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 937 925 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 742 003 zł w 2024 roku. • 5 368 881 zł w 2023 roku. • 4 025 345 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 8%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 30%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Shn-Press wyniosły 5 000 603 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 742 003 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 74%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 713 972 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 5 000 603 zł w 2024 roku • 4 156 913 zł w 2023 roku • 2 878 051 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 10.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 74% w 2024 roku • 77% w 2023 roku • 71% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Shn-Press wykazała przychody na poziomie 12 318 276 zł.
Organizacja zarobiła 658 599 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 129 167 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 529 432 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 20% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 18 404 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 129 167 zł w 2024 roku • 19 197 zł w 2023 roku • 22 907 zł w 2022 roku
Organizacja Shn-Press wykazała zysk netto większy niż 83% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna żywności, napojów i wyrobów tytoniowych prowadzona na straganach i targowiskach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 75% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 88% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 75% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 78% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 52% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 12 sprawozdań finansowych, 6 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 263 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 34 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+263
dni względem terminu
6
w terminie
6
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−1 mies. 4 dni11-06-2025
2023
−12 dni03-07-2024
2022
+3 dni18-07-2023
2021
−2 dni13-10-2022
2020
−8 dni07-10-2021
2019
−9 dni06-10-2020
2018
+7 dni22-07-2019
2017
−1 mies. 3 dni12-06-2018
2016
+8 mies. 18 dni30-03-2018
2015
+20 mies. 23 dni30-03-2018
2014
+32 mies. 29 dni30-03-2018
2013
+45 mies. 28 dni30-03-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Hawro Danuta posiada 450
udziałów,
które stanowią
90.0% firmy.
Największym udziałowcem od 04.04.2024 jest Hawro Danuta kontrolujący 90% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 30.03.2018 do 04.04.2024
była Hawro Danuta kontrolująca 100% udziałów.
W okresie od 02.10.2012 do 30.03.2018 najwięcej udziałów posiadał Hawro Marek. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.