Organizacja Fundacja osiągnęła 1 217 478 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 217 478 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 057 979 zł.
Zysk netto wyniósł 159 499 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 202 913 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 217 478 zł w 2023 roku. • 1 340 278 zł w 2022 roku. • 387 852 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 26 583 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 159 499 zł w 2023 roku. • 250 025 zł w 2022 roku. • -54 631 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Fundacja wynosi 1 688 236 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
238 586 zł a 3 043 695 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 281 373 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 688 236 zł w 2023 roku. • 2 012 580 zł w 2022 roku. • 258 568 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Fundacja wynosi 160 tys. zł.
EBITDA Fundacja wynosi 160 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Fundacja mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Fundacja wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,240% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku. • 2,91% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Fundacja wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2023 roku. • 0,20% w 2022 roku. • 0,15% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Fundacja charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Fundacja wynosi 53 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 24 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 111 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 24 tys. zł a 111 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
9 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 53 tys. zł w 2023 roku. • 45 tys. zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 24 tys. zł w 2023 roku. • 32 tys. zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 111 tys. zł w 2023 roku. • 56 tys. zł w 2022 roku. • 15 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
198 930
zł.
Koszty operacyjne Fundacja wyniosły
1 057 888
zł.
Wynagrodzenia stanowią
19%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
33 155 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 198 930 zł w 2023 roku • 141 692 zł w 2022 roku • 119 801 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
19% w 2023 roku •
13% w 2022 roku •
27% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Fundacja wyniosła 549 909 zł.
a
ktywa obrotowe to 549 909 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 549 909 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 231 794 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 318 115 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 69 813 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 549 909 zł w 2023 roku. • 688 387 zł w 2022 roku. • 120 549 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 29%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 50%.
Marża operacyjna wyniosła 13%.
Marża netto wyniosła 13%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Fundacja wyniosły 231 794 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 549 909 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 42%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 15 914 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 231 794 zł w 2023 roku • 529 771 zł w 2022 roku • 211 958 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 10.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 42% w 2023 roku • 77% w 2022 roku • 176% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Fundacja wykazała przychody na poziomie 1 217 478 zł.
Organizacja zarobiła 159 499 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 159 499 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku
Organizacja Fundacja wykazała zysk netto większy niż 81% organizacji z branży "Działalność historycznych miejsc i budynków oraz podobnych atrakcji turystycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 68% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 81% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2023 były wyższe niż 68% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była ona wyższa niż 57% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był wyższy niż 59% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2023 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 5 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 341 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2023 zostało złożone 240 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+341
dni względem terminu
2
w terminie
5
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2023
+8 mies.12-03-2025
2022
−18 dni27-06-2023
2021
−2 mies. 28 dni19-07-2022
2020
+9 mies. 7 dni19-07-2022
2019
+21 mies. 12 dni19-07-2022
2018
+36 mies. 20 dni19-07-2022
2017
+7 mies. 22 dni04-03-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki