SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁDANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA W IMEINIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST: - PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE - DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE
Organizacja Irestal Polska osiągnęła 49 707 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4263 zł. Pozostałe przychody to 45 443 zł.
Całkowite koszty wyniosły 53 798 zł.
Strata netto wyniosła 49 535 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -92 393 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 49 707 zł w 2024 roku. • 202 759 zł w 2023 roku. • 2817 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 18 161 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -49 535 zł w 2024 roku. • 120 456 zł w 2023 roku. • -158 815 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Irestal Polska wynosi 33 138 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 124 267 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 61 595 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 33 138 zł w 2024 roku. • 616 998 zł w 2023 roku. • 1878 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Irestal Polska wynosi -37 tys. zł.
EBITDA Irestal Polska wynosi -37 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
26 624 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -37 439 zł w
2024 roku. • -23 960 zł w
2023 roku. • -47 643 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
26 624 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -37 439 zł w
2024 roku. • -23 960 zł w
2023 roku. • -47 643 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Irestal Polska mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Irestal Polska wynosi 2,77%. To oznacza, że firma ma szansę 2,77% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,77% w 2024 roku. • 2,77% w 2023 roku. • 2,77% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Irestal Polska wynosi 10,5%. To oznacza, że firma ma szansę 10,5% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,331% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 10,5% w 2024 roku. • 5,1% w 2023 roku. • 9,4% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Irestal Polska charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Irestal Polska wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1 tys. zł w 2024 roku. • 24 tys. zł w 2023 roku. • 0 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Irestal Polska wyniosły
41 703
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-11 849 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Irestal Polska wyniosła 1 024 149 zł.
a
ktywa obrotowe to 939 731 zł.
a
ktywa trwałe to 84 418 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 024 149 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 189 548 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -2 165 400 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -184 079 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 024 149 zł w 2024 roku. • 1 067 814 zł w 2023 roku. • 1 112 491 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła -878%.
Marża netto wyniosła -100%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -120.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -10.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Irestal Polska wyniosły 3 189 548 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 024 149 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 311%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -33 577 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 189 548 zł w 2024 roku • 3 183 678 zł w 2023 roku • 3 348 812 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 23.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 311% w 2024 roku • 298% w 2023 roku • 301% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Irestal Polska wykazała przychody na poziomie 49 707 zł.
Organizacja zarobiła -49 535 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -49 535 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -3590 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Irestal Polska wykazała zysk netto większy niż 15% organizacji z branży "Działalność agentów zajmujących się sprzedażą paliw, rud, metali i chemikaliów przemysłowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 31% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 10% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 6% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 15% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 31% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 62% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 91% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 10% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 6% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 100 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 1 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+100
dni względem terminu
5
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+1 dni16-07-2025
2023
−26 dni19-06-2024
2022
w terminie15-07-2023
2021
+11 mies. 2 dni12-09-2023
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−2 mies. 2 dni14-08-2020
2018
−2 mies. 21 dni25-04-2019
2018
+20 mies. 10 dni24-07-2020
2017
+4 mies. 10 dni22-11-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Aceros Bergara S.a. posiada 2982
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 23.07.2014 jest Aceros Bergara S.a. kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 14.03.2014 do 23.07.2014
był Aceros Bergara S.a. kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 15.02.2010 do 14.03.2014 najwięcej udziałów posiadał Aceros Bergara S.a.. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.